arkadaşlar sınav sorularınin yetiştirebilmek için zor derstenmi başlamalı yksa kolaym

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve sebboyyy tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : sebboyyy
  1. sebboyyy

sebboyyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    deneyimli arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum

2. 25 Mart 2009
  3. prensesa

prensesa eaeaea Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk başta en iyi çaliştigim dersi bitriyorum sonra zor olanla geçiyorum 2kez kontrol de yapıyorum

4. 30 Mart 2009
  5. hoppi

hoppi Guest

bende tam tersi beni en çok zorluyan dersleri bitirdim çok daha iyi oluyor bence öyle yapın kolay olanları hemen bitirebiliyosunuz önemli olan zor olanlar çünkü

6. 30 Mart 2009
  7. ista

ista Guest

benim sistemim önce kolay dersleri, ardından zor derslerin yardımcı kitaplarını bir kere hızlı hızlı okumak ve geçmiş yıl sınav sorularını çözmek. son sınıftayım ve bu sistem çok işe yarıyor. geçmiş yıl sınav sorularına yoğunlaşın zaten çok rahat geçersiniz.

8. 31 Mart 2009
  9. _zhy_

_zhy_ mis kokulu yalanlar x)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sınavda nasıl yapıysun?zordan mı baslıyorsn?merak ettma.s

10. 31 Mart 2009
  11. ista

ista Guest

sınavda zor dersi sona bırakıyorum. önce kolayları yapıyorum.

12. 31 Mart 2009
  13. ruzname_27

ruzname_27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tabiki kolayları yapmalı ki zorlarla uğraşırken zaman kontrolünü kaybetmeden sınavı tamamlamak.kolayları yapıp arta kal için zorları yapmak hatta soru eleyerek gitmek uğraştıracak ya da zorlayacak soruları sonraya bırakmak zaman açısından daha mantıklı.eğitimci olarak tavsiyem bu.

14. 2 Nisan 2009
  15. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    önce kolayları yapıyorum...çünkü zorlarla uğraşmak insanın aklını karıştırıp strese sokuyor..
    kolayları yapabileceğiniz varsa da yapamıyorsunuz o kadar stresten sonra...
    bence en kesin bildiklerinizi taze ve yorulmamış zihinle kafadan yapın unutmadan yada karıştırmadan....

16. 23 Mayıs 2009
  17. billgirl

billgirl DeLiDoLu:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4. sınıfa gecen biri olaraktan herzaman kolaydan baslanmalı ve kafana girdikce iyi oldugunu bildikce zorlarda gözünüzde büyümüyor sizi sıkan dersten başlamayın cünkü bu kendinize güzeninixi götürebilir saygılarr

18. 2 Ekim 2009
  19. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.940
    Ödül Puanları:
    238
    Ben kolay yada zor dersten başlamıyorum. Yani bir dersi bitirip öbürüne geçmiyorum. Hergünü bir derse ayırıyorum. Misalen, bir günde iktisat 2 konu çalışıyorum, diğer gün muhasebe iki konu öyle öyle tüm dersler yavaş yavaş günlere yayıyorum. Hepsinin 1. turu bitince gerş dönüp 3 ve 4. konulardan devam ediyorum. Böylece bütün konular aynı anda bitmiş oluyor. Hem de farklı derslere geçiş yaptıkça konular beynimde yığılmıyor. Diğer türlü unuturu gibi geliyor ilk çalıştığım dersi. Hem sistemli hem yavaşça dikkat dağılmadan çalışıyorum. Bana kolay geliyor. Sonrada tekrar yapıp geçmiş soruları çözüyorum yetiyor.