Arkadaşlar Sperm Hareketlilik Ve Morfoloji İçin Hangi İlaçları Kullanabiliriz?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve daglarr tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 1. daglarr

  daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  423
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  erkek infertilitesi nedeniyle 2 kez mikroenjeksiyon denedik, ama başarısız olduk. Eşimde sperm sayısı 5-7 milyon, hareketlilik % 24, morfoloji % 0 çıktı
  bi süredir keçiboynuzu kürünü deniyoruz. bunun dışında folik asit, çinko ve selenyumunda iyi geldiğini duydum. Bu amaçla hangi ilaçları kullanabiliriz. Tam adlarını yazabilirmisiniz. Allaha emanet olun...
   
 2. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 3. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.373
  Beğenildi:
  17.206
  Ödül Puanları:
  488
  Proxeed Plus Türkiye'de Eczacıbaşı ılaç pazarlama tarafından satışa sunuldu kutusu yaklaşık 110 TL şeklindedir. ılaç sektöründe bu alanda geliştirilmiş en iyi ilaç olarak piyasada.

  Bilginize
   
 4. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 5. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.373
  Beğenildi:
  17.206
  Ödül Puanları:
  488
  Sağladığı besin desteği ile sperm üretimini, gelişimini ve sperm kalitesini artıran Proxeed Plus; güçlü besin destek içeriği ile enerji üretimine ve yorgunluğun giderilmesine yardımcı olan Carnidyn ve ileri yaşlardaki görme bozukluklarında destek olarak kullanılan Phototrop, Türkiye’de de satılmaya başlanacak.
  Sigma Tau’nun 3 ürünü Türkiye'de

  Avrupa’nın önde gelen ilaç üreticilerinden Sigma Tau’nun üç önemli ürünü “Proxeed Plus”, “Carnidyn” ve “Phototrop”un Türkiye’deki dağıtım ve satış haklarını, 6 Şubat 2009 tarihinde imzalanan anlaşma ile Eczacıbaşı İlaç Pazarlama aldı.

  Sigma Tau Uluslararası Pazarlama Direktörü Dr. Massimo Picàri’nin katılımıyla düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Genel Müdürü Ayşe Deniz Özger, Proxeed Plus, Carnidyn ve Phototrop’u Türkiye pazarına sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Önemli sağlık sorunlarına çözüm getirecek olan ve yeni bir açılım yaratacağına inandığımız bu tarz ürünleri tüketicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

  Türkiye’deki OTC pazarının henüz 750 milyon dolar civarında bir büyüklüğe sahip olduğunu belirten Özger, “Eczacıbaşı İlaç Pazarlama olarak, 2008’de girdiğimiz OTC pazarında 2009 yılında yüzde 50 büyüme hedefliyoruz. Sigma Tau ile yaptığımız anlaşma da, bu yönde attığımız önemli adımlardan biridir. Özellikle, erkeklerin sperm üretimini, gelişimini ve sperm kalitesini artıran, sağladığı besin desteği ile döllenme ihtimalini yükselten “Proxeed Plus” ile ilgili önemli satış hedefleri koyduk’’ dedi.

  2 bin 500 çalışanı olan Sigma Tau, ArGe çalışmalarına yılda 75 milyon USD ayırıyor

  İtalya, Fransa, İsviçre, Hollanda, Almanya, İspanya ve Amerika’da merkezleri bulunan Sigma Tau, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ile yaptığı işbirliğiyle Türkiye’de aktif bir oyuncu olmayı hedefliyor. 1957 yılında İtalya’da kurulan ve dünya çapında yaklaşık 2 bin 500 çalışanı bulunan Sigma Tau, özellikle ilaç ve beslenme destekleyicileri alanlarında önemli Ar-Ge çalışmalarıyla öne çıkıyor. 2007 yılı cirosu 912 milyon USD olan ve Ar-Ge faaliyetlerine yılda 75 milyon USD ayıran Sigma Tau, şu anda yaklaşık 48 proje üzerinde çalışıyor. Bünyesinde 400’den fazla konusunda uzman araştırmacı barındıran Sigma Tau, her yaştan insanın yaşam kalitesini artırmayı hedefleyerek her yıl cirosunun yüzde 16’sını ArGe çalışmalarına ayırıyor.

  “Proxeed Plus” sperm üretiminine destek oluyor ve çocuk sahibi olamayan çiftlere yeni bir seçenek sunuyor

  Proxeed Plus, erkek kısırlığının sebeplerinden biri olan bozulmuş sperm üretimi durumunda kullanılabilecek, içeriğinde aminositler, karbohidratlar, vitamin ve mineraller bulunan bir beslenme desteği. Türkiye’de yaklaşık 2 milyon çiftin bebek sahibi olma konusunda sıkıntı yaşadığı ve bu çiftlerin ortalama % 30 – 40’ında sorunun erkekte olduğu biliniyor. Sperm kalitesinin ve döllenme ihtimalinin artmasına destek olan Proxeed Plus’ın.içerdiği maddelerin etkinlikleri klinik olarak kanıtlanmış bulunuyor. Özellikle sperm hücrelerinin yaşam sürelerinin uzamasına katkı sağlayan Asetil-L-Karnitin’in bu alanda kullanılan tüm beslenme destek ürünleri içinde en fazla klinik çalışmaya sahip destek ürünü olduğu belirtiliyor.

  “Carnidyn” beslenme desteği, yorgunluğa karşı vücuda enerji sağlanmasına destek oluyor.
  Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan yorgunluk ve enerjisiz kalma hissi, stresli ve yoğun tempoda çalışanlarda, hastalıkların iyileşme dönemlerinde, artmış fiziksel aktivite, dengesiz veya kötü beslenme durumlarında karşılaşılan önemli sorunların arasında bulunuyor. Bir beslenme desteği olan Carnidyn, kasların metabolik aktiviteleri ve enerji seviyelerini destekliyor, düşen enerji seviyesini artışına yardımcı oluyor.

  Phototrop, ileri yaşlardaki görme kayıplarının önemli bir nedeni olan maküler dejenerasyon hastalığının tedavisini destekliyor

  Yaşa bağlı makular dejenerasyon (AMD) çoğunlukla yaşlı bireylerde görülen, gözün arkasında bulunan retina tabakasının merkezindeki incelme, zayıflama ve kanamayla seyreden bir hastalık. Hastalık, ileri yaşlardaki hastaların hayatını zorlaştırıyor, detaylı görmeyi, okumayı ve karşıdaki kişinin yüzünü tanımayı engelliyor. Phototrop retinada ışığı algılayan yapıları başlıca Asetil - L - Karnitin’den oluşan patentli formülüyle desteklemektedir ve AMD’nin erken dönemlerinde görme fonksiyonlarını artırdığı klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir beslenme ürünüdür. Asetil - L - karnitin hücre zarları üzerine gösterdiği etkiler ile retinada yapısal bütünlüğün korunmasına, hücrelerde enerji üretiminin artışına destek olmaktadır. AMD riski taşıyan kişilerde veya hastalığın erken döneminde bulunan kişilerde doktor önerisi ile kullanılabilen Phototrop görme fonksiyonlarının desteklenmesine katkıda bulunmaktadır.
   
 6. 21 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 7. maviruya

  maviruya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  685
  Beğenildi:
  97
  Ödül Puanları:
  113
  canım bizde benzer durumdayız..2 senedir hiçbir sonuç alamıyoruz..bu ay tüp bebek düşünüyoruz..microyu samsunda mı yaptır dınız? memnun kaldınızmı? biz de 1 yıldır düzenli keçiboynuzu,arasıra havuç suyu,evicap,çinko,ginseng,polen,bolca balık,ballı karışımlar...vs. ne varsa kullandık..5 ay önce de varikosel ameliyatı oldu eşim..çok fazla bir ilerleme yok,sayı 18 milyon,ama hareketliliği artmış..yinede kruger %2,yani tüp bebek gözüküyor..ne yapacağımızı şaşırdık..:sm_confused:
   
 8. 22 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 9. daglarr

  daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  423
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  maviruya biz microyu Ankarada yaptırdık. Samsunu hiç düşünmedik açıkçası. Samsunu pek tavsiye etmediler bize. ınşallah sizin ilk denemede olur. Rabbim isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin....
   
 10. 22 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 11. maviruya

  maviruya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  685
  Beğenildi:
  97
  Ödül Puanları:
  113
  bizde güvenilir olmadığını öğrendik..ankara düşünüyoruz..bu ay son kez aşılama yaptırıcaz..çok bunaldık artık,ama kader,ne diyelimm...dua edip bekliycez..
   
 12. 22 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 13. alazzehra

  alazzehra Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2008
  Mesajlar:
  110
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  arkadaşlar moral bozmayın benim eşimde 5 milyon sperm vardı,hareketliliği çok düşüktü krugeri %3 tü ben incir kürünü denedim ve bebem karnımda 4,5 aylık oldu:KK46:

  sizde deneyin bence kuru inciri saf zeytinyağında 1 gece bekletip ertesi sabah aç karnına eşinize yedireceksiniz...hepiniz için dua edeceğim inşallah sizde bir gün bu güzel duyguyu yaşarsınız:Saruboceq:
   
 14. 23 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 15. daglarr

  daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  423
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  alazzehra incir kürünü biraz daha detaylı anlatabilirmisin lütfen... her gün 1 tane mi yenecek, ne kadar süre kullanılacak, sadece eşim mi kullanacak vs. teşekkür ederimmm...
   
 16. 23 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 17. pumpkins

  pumpkins Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.518
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  benim de eşimin sperm testlerinde sürekli hareketlilik ve morfolojide sorun çıkıyodu,iki yılı aşkın zamandır bebek istiyoduk,en son gittiği doktor,enfeksiyondan şüphelendi ve sperm kültür testi istedi,gerçektende eşimde bol miktarda enfeksiyon çıktı,hemen antibiyotik(urfamycn),klomen ve evicap tedavisine başladı doktor,ve eşimin tedaviye başlamasının 10-15.gününde doğal yoldan hamile kaldım,bu ilaçların yanında düzenli olarak keçiboynuzu kürünüde uyguladık,şu an 11 haftalık ikiz bebek bekliyorum,sizde doktorlarınızdan kültür testi istemesini rica edebilirsiniz,belki sizdeki sorunda bizimki kadar basit ve kolay çözülebilecek bişeydir,Allah en kısa zamanda sizlere de nasip etsin bu güzel duyguyu inşallah.
   
 18. 23 Haziran 2009
  Konu Sahibi : daglarr
 19. aycank

  aycank Popüler Üye Üye

  Katılım:
  10 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.230
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  106
  canım diğer topikde senden haber bekliyorduk bizde, burda okudum doktorlar ne dedi kaçıncı aşılamyı deneyeceksiniz hayırlısı olsun canım demekki eşlerimizin sorunu varikosel değilmiş ama ne bilmiyoruz neden bu spermler bizden kaçıyolar:roflol: