Arkadaşlar tavsiyenize ihtiyacım var.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eyican78 tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eyican78
  1. eyican78

eyican78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Arkadaşlar ben 20 haftalık hamileyim. Düzenli olarak gittiğim bir doktorum var. Midemdeki rahatsızlık hamilelikten sonra iyice arttı. Dolayısıyla ne yumurta ne süt ne balık hiçbirini yiyip içemiyorum. Telafi olsun diye onları karşılayacak besinler araştırıyorum. Doktoruma defalarca söyledim. Herseferinde birşey olmaz diyor. Sadece elevit kullanıyorum. İlaçta vermiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Üstelik devamlı belimde ve kasıklarımda ağrılarım var. Geçen gece çok şiddetlendi. Doktoru aradım. Uyandırdımı ağrı dedi evet dedim. O zaman erken doğum olabilir dedi çok korktum. Ne yapayım acile mi gideyim dedim. Gitsen de birşey farketmez dedi. Yani Olacak olur demeye getirdi. Üç gün dinlen geçmezse beni ara dedi. Ben de başka bir doktora gittim. Yani o ara düşük yapıyor olsam umurunda değil. Kafam karıştı. Bu saatten sonra da doktor nasıl bulacağım. Ne dersiniz. Yarum ve tavsiye bekliyorum.

2. 27 Ağustos 2010
  3. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım doktorunla arandaki iletişim, güven çok önemli. Eğer doktoruna -öyle ya da böyle- güvenmiyorsan değiştirmen en iyisi olur. Çünkü en önemlisi senin içinin ve kafanın rahat olması... 20.haftanda da olsan dışarıdan hasta kabul eden doktorlar ve hastaneler var İstanbul'da. Sen Ankara'dasın sanırım. İstanbul'da varsa Ankara'da da vardır böyle hastaneler diye düşünüyorum ama tabii Ankara'da bildiğim herhangi bir doktor yok maalesef. Yine de araştırırsan çıkacaktır eminim... Umarım aklına yatan, anlaşabileceğin bir doktor bulursun canım....

Süt içememe falan konusunda ise çok da endişelenme bence. Benim de çok uzun süre bulantılarım olmuştu, doğru düzgün bir şey yiyemiyordum. Bir de herkes durmadan süt içirmeye çalışıyordu bana, sütten de tiksinmiştim hiç içemiyordum. Ama sonra kendime başka formüller buldum. Sütün tadını sevmiyordum mesela, içine nesquik atıp içmeye başladım, şimdi her gün bir bardak içebiliyorum.. Bu ara da ne yesem midem acıyor hep ama azar azar atıştırmaya çalışıyorum ben de... O zaman daha rahat ediyorum....
    Sen de deneye deneye kendine böyle yöntemler bulmaya çalış istersen. Ama en önemlisi moralini sakın bozma. O bebek nasılsa beslenecek senin depolarından falan. Kıtlıkta değiliz çok şükür. Bebişin sağlıklı olur için rahat olsun. Sen de elevit falan kullanıyormuşsun, sen de pek güçsüz düşmezsin bu sayede. İçini ferah tut canım...

4. 27 Ağustos 2010
  5. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende 20. haftamda doktor değiştirdim. kendini hiç zora sokmak istemiyordu hiç birşeye izin vermiyordu bişey olur diye mesela bende normal doğumu çok istiyorum aklıma geldi bi de dedim bişey olur diye beni korkutup sezeryana alırmıki diye çünkü gittiğim hastane çok lüks takılan acayip paracı bir hastane ki böyle şeyleride çok duyuyorum o yüzden sadece kadın hastalıkları ve doğumla ilgilenen bi hastane seçtim kandime en azından orda doğumun her türlüsü daha rahat seçilir gibi geldi. diğer doktora gittiğimde de bütün yapılan tahlil sonuçlarımı götürdüm kendimi iyice anlattım kendiside güzel ilgilendi ve bundan sonra ona devam edeceğim . kendini hiç strese sokma ve gittiğinde huzurlu olabileceğin aklında soru işaretleri kalmayacak bir doktor seç istediğini bulana kadarda gezebilirsin bence ne sakıncası varki.. ben gebeliğimin başında 4 doktor gezmiştim :)

6. 27 Ağustos 2010
  7. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben de çok doktor değiştirdim
    çünkü farklı farklı şeyler söyleyebiliyorlar biri seni rahatlatırken diğeri korkutabiliyor
    zaten denediğin için hangisinin iyi olduguna sen karar verebiliyorsun