arkadaşlar tedavi sürecinde folik asit kullanan varmı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve vertigo tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : vertigo
  1. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selamlar arkadaşlar .bu tedavi sürecinde folik asit alan var mı? dr hakan yaralı bana hiç ondan bahsetmedi.ben sordum içsen de olur içmesen de dedi.benim de kafam karıştı folik asit çok öenmli bildiğim kadarıyla.acaba tüp bebek sürecinde kullanılan ilaçlarla etkileşimi felanmı var?yaklaşık 2 yıldır çocuk istediğimiz içn belli aralıklarla kullandım ama olmayınca umutsuzluğa kapılarak kestim folik asiti.şimdi yeniden almaya başladım günde 3 kea acaba hatamı yapıyorum

2. 25 Ağustos 2010
  3. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba ! Genelde folik asit ve cinkoyu mutlaka oneriyorlar dr senin saglik durumunu tahlil sonuclarini biliyordur o yuzden gerek gormemis olabilir.

yaklasik 10 senedir cocuk icin kosturan birisi olarak cocuk isteyen biri once psikolojik olarak kendini hazirlarip sonra vitaminler spor yapmasi sonra dogal tedavi yontemleriyle kendini hazirlamasi gerekirmis.

Bu sene pek hazirlik olmadan tup bebege girdik sonuc alamadik. Sebep bu bu olabilir diye siraladim Tabii Allah isterse olurdu ama ben de elimden geleni yapmaliydim ...

Bence folik asitin bir zarari yok tedaviye baslamadan 2-3 ay once baslanir.Gunune 1 kere yeterli tedavi sirasinda dr artirabilir.
    Insallah kisa zamanda bebek sahibi olabilirsin.Allaha emanet ol!

4. 25 Ağustos 2010
  5. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim bütün hastalarımızı folik asit ile destekliyoruz . Kullanmanı tavsiye ederim

6. 25 Ağustos 2010
  7. aral

aral Rabbim kuzum sana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende tüm tedavilerimde kullandım elevit yada folbiol sende dr na sormana gerek bile yok folbiol alıp kullanabilirsin canım bunun hiçbir zararı olmaz kafanda rahat olur

8. 25 Ağustos 2010
  9. umudumsun

umudumsun Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim..bende kullanmıştım..ilk kontrole gittiğim andan itibarn kullan demişti doktor..bence sende kullan..zararı olmaz ama yararı çok olur bence..

10. 25 Ağustos 2010
  11. espoir_fr

espoir_fr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba vertigo.
    Ben 3 eylül basliyorum tüp bebek tedavisine uzun protokol.
    ilk igneme basladigim gün folik asit'e basliyorum 3 ay boyunca.
    tedaviden önce ve sonra kullanmak iyi dedi doktor hem anne için hem bebek açisindan.

12. 25 Ağustos 2010
  13. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben tedaviye başlamadan 3 ay önce kullanmaya başlamamıştım folik asiti..
    bildiğim kadarıylada planlı gebeliklerde doktorlar gebelikten 3 ay önce kullanılmaya başlanmasını öneriyorlar
    ben hiç bir zararını görmedim hatta kızımı kollarıma alacağım günü bekliyorum şimdi
    darısı tüm isteyenlerin başına

14. 27 Ağustos 2010
  15. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ilginiz için çok teşekkürler arkadaşlar.aslında ben de kullanmak gerektiğini düşünüyordum ama dr bana çok da önemli değil.gebelik esnasında da kullanabilirsin diyince kafam karıştı ama ben yine de günde 3 kez folbiol almaya başlıyım.bir de fazla folik asit alımı çocukta hiperaktiviteye dönüşür diye bir yazı okumuştum ama diğer riskleri engellemek için almak şart sanırım umarım hepimiz isteğimize kavuşuruz

16. 27 Ağustos 2010
  17. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben çocuk düşünmeye başladığımız 4 yıldan beri hep kullanıyorum tedavilerimdede hep kullandım eğer bilinen folat eksikliği yoksa günde 1 tane içiliyor dr un belki testlerin iyiyse gerk duymamıştır ama içmenin faydası olduğuna inanıyorum

18. 27 Ağustos 2010
  19. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.543
    Ödül Puanları:
    238
    ben tedaviye başlamadan 1 ay önce başladım günde 1 tane uyumadan önce alıyorum sen niye 3 tane?