Arkadaşlar tese hakkında bir sorum olacak?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve tess tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : tess
  1. tess

tess Guest

Arkadaşlar merhaba. Dün emre bakircioğluna bir mail attım ve denemelerimizi ve eşimin sperm tahlilini yazdım sayı hareket sorunumuz olmasına rağmen bize birde morfolojiden dolayı tese yaptırarak deneyin demiş. Eşinde azospermi olmayıp ta tese yaptıran ve daha kaliteli sperm elde eden var mı?

2. 24 Mart 2009
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşim azo ve mikrotese ile kaliteli spermler alındı maşallah güzel sonuclarda elde ettik 15 tanesi döllendi 20si işleme girmişti
    ama gebelik oluşmadı
    2.denemeye inşallah

4. 24 Mart 2009
  5. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba tess,
    ikimiz hep aynı başlıklarda geziyoruz...ben de dün cerrahi sperm aramayla sağlıklı sperm elde edilir mi diye bi başlık açmıştım ama malesef henüz bize ümit verecek bi cevap alamadım...
    allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

6. 24 Mart 2009
  7. mlkpinar

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Tess Merhaba canım,
    Emre Bakırcıoğlu'nun sayfasından alıntı yaptığım aşağıdaki yazı bizim sorumuzun cevabı değildir de mi...lütfen olmasın.çünkü benim tek umudum bu ameliyattı...

'PESA/MESA yöntemi ile sperm yapım bozukluğu olan erkeklerde sperm elde edilebilir mi?

Hayır. Anatomik olarak tıkanıklık nedenine bağlı azoospermi olmadığından bu erkeklerde epididimden yani kanallardan sperm elde etme yöntemleri ile sonuç alınamaz.'

8. 24 Mart 2009
  9. tess

tess Guest

Canım arkadaşım endişelenme öyle bir şey değil anlatmak istediği emre beyin. Şunu soylemiş sperm yapım bozukluğu demekle bazı erkeklerde olgun sperm olmuyor germ hücre yani öncül sperm oluyor sperm denemez yani.Bu erkeklerden sperm elde edilir mi diyor. Oda hayır demiş.
    Ben emre beye bir mail yazdım ve ilk defa bir merkez amannn sayı iyi sperm iyi bulunur demedi. Spermiyogramımızda morfoloji bazen %2 bazen 0 cıkıyor ver her zaman bunun %93 ünü baş anomalisi oluşturuyor. Bu durumda size ya ımsı yada tese oneririm demiş bende ımsı yi denedik dedim oda tese o zaman demiş. Yani 3 denemede gebelik olmuyorsa bunu semra kahramanda soyledi tese ye gecmekte fayda varmış.

10. 25 Mart 2009
  11. mlkpinar

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkürler Tess,

Beni anlaıdğndan o kadar eminim ki..başkalarına avunur gibi görünürken kendimi de kandırmaya alışmıştım ama şu an ufacık bi şüphe düşünce içime o katlanıp kocaman bi dağ oluyo sanki...

Ben mart ayının başında yaptırdığım için mikroenjeksiyonu daha bekliycem bi iki ay daha...ama beklemek de çok zor..

Senin güzel heberlerini almak bana kocaman bi UMUT olacak inşallah.Merkez araştırıyordun ya karar verdin mi birine?

12. 25 Mart 2009
  13. tess

tess Guest

elbette seni çok iyi anlıyorum canım benim. Ben istanbulda denemeyi düşünüyorum bu sefer 3 hastane var aklımda memorial american ve umut tüp bebek. bakalım hangisi nasip olursa. İnşallah canım kalırımda sana da umut olurum.Allah yardımcımız olsun. Bendede aynı duygular var bir yazı okuyorum tamam diyorum bizim ki kesin olmayacak sonra bakıyorum yazıyı anlamamışım.Böyle bir up bir down hayat geçip gidiyor işte.

14. 26 Mart 2009
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    benş dikkate almıyorsanız bendesize ümit olamam
    daha ne istiyorsunuz binlerce kişi var sonuc alan ama nette hep olumsuzlar geziyor bende olumlu sonuc aldım ama maşallah kale alan yok
    siz bilirsiniz

16. 26 Mart 2009
  17. tess

tess Guest

Gulencim kale almaz olurmuyum. Öyle düşünme.Gözümden kaçmış diyelim.Kırdımsa özür.ınternette olumsuz sonuç alanlar gezindiği konusunda da haklısın. Olumlu sonuç alan arkadaşlar belkide bebekleriyle ilgilenmekten dolayı nete girmiyor. Ama keşke zor şartlarda başarılı olmuş arkadaşlar bize umut olabilmek adına gunde bir 10 dk bu siteye uğrasalar.

Bu arada sanırım alman hastanesinde tedavi görüyorsun canım? Eşine mikrotese yi hangi doktor yaptı.? Bide bu mikrotesenin fiyatı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Mart 2009
  18. 26 Mart 2009
  19. mlkpinar

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Gülencim bize alınmakla hata ediyorsun bence.Ben senin eşinin sorununun azosperm olmasından dolayı konunun bizimle aynı olmadığını düşünmüştüm.Bizdeki problem sperm var ancak kalitesi dölleyecek nitelikte değil.Çünkü neredeyse tamamının yapısı bozuk.Biz de bu nedenle Tese'de kaliteli sperm bulunur mu diye kendimize umut arıyoruz,Yoksa azosperm olan bi çok kişinin çok şükür sağlıklı çocukları olduğunu biliyoruz.Umarım bizi anlamışsındır şimdi...
    Sevgiler...