Arkadaşlar tüp bebek aşılama tedavilerimizin ayrıntılarını paylaşalım..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hasretimsin83 tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : hasretimsin83
  1. hasretimsin83

hasretimsin83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar en önce ben kendi hikayemi anlatayım umarım sizde ilgi gösterirsiniz ve kendi tedavilerinizi anlatırsınız.. evlilğimin 8.yılı.. yumurta takibi aşılam gibi tedavilerden sonra bir kez ilaçsız tüp bebk yaptıralım dedik bendeki rahim kalınlaşması sebebiyle transfer edilmedi embriyolar ve dnduruldu. zaten ilaçsız tüp bebek dondurulmuşundan ne kadar başarı bekleyebilirdik ki.. 6 ay sonra dondurulmuşlar transfer edilmi fakat tutmadı.. yaklaşık 1 sene önce bi tüp bebek denememiz daah oldu. o da tuttu fakat daha sonra değelerim düşmeey başladı ve bebeğim banada tutunamadı.. şimdi geen bi tedaviye başlayalım dedik adetin 21. günü lucrin başladık. ama ben lucrinin 14. günü olmasına rağmen hala adet olmadım ve bugün doktora gittim. doktor muayeen etti ve lucrini kesti endemetriyum incelmişmi ne.. lucrini kesmezsek adet olmazsın dedi.. şimdi adet olmayı bekliyorum.. ama zaman alabilirmiş adet olmam. o kadar dakendimi hazırlamıştım ki puregonlarım bile hazırdı adet olur olunca başlayacaktım.. ama gene planladığmız gibi gitmedi gene.. tabi ki bundada bir hayır vardır..isteğim tüp bebek yaptıran arkadaşlar tadavi sürecinizi anlatırmısınız neler transferden önce sonra kullanıdığınız ilaçlar iğneler.. ve aldınız sonuçlar veya sonuç bekleyenler.. hadi paylaşalım.. umarım ilgisiz kalmazsınız..

2. 28 Eylül 2010
  3. HuLaHoPP

HuLaHoPP Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    canım vardır bundada bu hayır bozma moralini sakın denemeye devam,

Bende pko olduğundan adet söktürücü farlutal ile başladım , daha sonra doğum kontrol hapı , Bu arada vitamin kan sulandırıcı aspirin ve kan şekerini dengeleyici şeker ilacına devam ettim halada devam ediyorum. Doğum kontrol hapının sonuna doğru lucrin depot aşısını tek doz ile yaptık. Yumurta geliştirci olarak gonal F verdi doktor hergün yeni bir doz ayarladı . Son 4gün gonal f e ek olarak 1toz 1su olarak menogon kullandım 9 güne yumurtalar tamamdı. 14 yumurtam toplandı.12si döllendi . 1tane 1.kalite 4hücreli toplamadan sonra 2.günde transfer edildi.Transferden sonra 4 gün antibiyotik kullandım, ayrıca jel ve bant kullanmaya devam ediyorum. Bugün 5. günüm ,Hayırlısı bakalım Allah hiçbirimizi boş döndürmesin dileğim bebişlerimize tez kavuşalım:nazar:

4. 28 Eylül 2010
  5. gulsumay

gulsumay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende pko luyum farutal ardından d. kontrol hapı adetin 15. günü lucrin sonra gonal f yaptık ovitrelle(çatlatma iğnesi) ve jel kullandım.
    şimdi donmuşlarımla yapıyoruz iki kutu d.kontrol hapı lucrin cyclo progonova ve jel...

6. 29 Eylül 2010
  7. hasretimsin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım iyi habrlerini bekliycem burdan. benimde sorunum pcos.. her ultrasona gittiğimde net olarak görüyorum psoclu yumurtalıkları.ben puregon kullancağım doktorum bana sende menegon kullanmayız dedi sebebini bilmiyorum. sen şimdi neler yapıyosun yatıyomusun normal hayata devam mı?

8. 29 Eylül 2010
  9. hasretimsin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    inş tedavin hayırlısıyla pozitif sonuçlanır ve burdan paylaşırsın canım..

10. 30 Eylül 2010
  11. hasretimsin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar başka anlatacak yokmu ne durumdasınız

12. 30 Eylül 2010
  13. Anatolya20

Anatolya20 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar ben de 3 yıllık evliyim eşimde varikosel vardı ameliyatla o sorunu çözüldü. Allah doktorların eline düşürmesin ama doktorları da eksik etmesin. 1 yıldır doktor doktor geiyoruz. kimi bekleyin diyor kimi klomen dene diyor kimi aşılama diyor. 3 ay klomen kullandım yumurta takibim yapılmadı ve sonuç negatif ürologlar aşılamaya gerek yok diyor öff çok zor bu işler çokkk

14. 1 Ekim 2010
  15. hasretimsin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım varikosel ameliyatından sonra eşinin değerleri normalse sendede bir problem yoksa kendiliğinden olur inş. ama bi süre daha olmazsa tabi sende başka yöntemleri denersin hayırlısıyla.. evet hastanelere gidip gelmek zor ama ne yapalım..

16. 1 Ekim 2010
  17. hera154

hera154 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aşılamada önemli olan tüplerin açık olması diyorlar.tüplerin açıksa hiç bekleme aşılamada şansını dene derim.

18. 1 Ekim 2010
  19. HuLaHoPP

HuLaHoPP Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    canım tabi herkesin tedavi şekli ayrı. Benim transferden sonra 8. günüm. Tarnsfer günü evde dinlendim, daha sonra işbaşı yaptım. Tabi yorulmamaya dikkat ediyorum. Bunun dışında ekstra yaptığım birşey yok. Hayırlısı bakalım, sen nasılsın?