arkadaşlar vajinada spermlerin ölmesi bi bakarmısınız nolur

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve catdog tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : catdog
  1. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen bizimle paylaşabilir misiniz
    bizim hiçbir sorun olmadığı halde 1,5 yıldır bebeğimiz olmuyo hiç hamile kalamadım bu süre içinde tabi herşeyin hayırlısını versin Rabbim ...
    ancak vajinadaki salgıda spermlerin ölebileceği gibi bişeyler duyuyorum bi sebep yoksa nedenolmuyo ilk aşılamam da tutmadı.
    bunu gösteren bi test var mı arkadaşlar ?
    eğer varsa doktor niye bu testi yapmıyo zaman kaybediyoruz o zaman tüpe geçeriz
    lütfen bu testi bilen ve böyle tecrübeler yaşayan arkadaşlar varsa cevaplarsanız çok sevinirim
    şimdiden teşekkürler....

2. 11 Mayıs 2009
  3. kelebek0651

kelebek0651 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    ben de bu konuyla ilgili bilgi edinmiştim.tüplerde tıkanıklık felan varsa ya da iltihap gibi sorun varsa iltihaplar rahim içine akarak spermi veya yumurta hücreleini öldürebiliyormuş.inşallah hayırlısı olur senin için de....

4. 12 Mayıs 2009
  5. KUZUMMMMM

KUZUMMMMM Guest

evet canım vajina içindeki sıvı yani salgılar spermi öldürebiliyor yada spermlerin rahimde ilerlemesini
    engelleyebiliyolar. bunun testini benim akrabama şöle yapmışlardı. erkekten sperm alınıp sayıya bakılıyor. daha sonra ilişkiye girmeleri isteniyor 2 saat içinde doktora gidiliyor kadının vajina içindeki spermden alıyolar ve canlılığına bakıyolar eğer daha önce yapılan sperm tahlilinden düşükse vajinadaki salgı spermi öldürüyor anlamına geliyor.

6. 12 Mayıs 2009
  7. KUZUMMMMM

KUZUMMMMM Guest

yani benim hatırladığım o şekilde idi.

8. 12 Mayıs 2009
  9. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    sağolun kızlar
    bu doktorlar neden bu testen istemiyorlar ki

10. 13 Mayıs 2009
  11. KUZUMMMMM

KUZUMMMMM Guest

Vardır bır bıldıĞı canım doktorun belkı bÖle bırŞeyden ŞÜphelenmıyor olabılır Şuanda

12. 14 Mayıs 2009
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    hayır canım olurmu öyle şey vajinadan sperm alıp saymışlar bu çok ilkel bi yöntem ve acıkcası mantıklı değil bunun bi testi var benim kuzenim yaptırmıştı bi salgı salgılıyor sperm girdinde sperme savaş acıyo türkcesi sormam lazım sorunca sana yazarım

14. 14 Mayıs 2009
  15. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    canım ya çok sağol nasıl bişey anlatabilirsen çok sevinirim ona göre doktora sorucam bende maliyetli mi, istesem olur mu o testten acaba?