arkadaşlar yapay rahimle hamile kalan yada kalamayan varmı.

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve balance88 tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

13 Haziran 2009
    Konu Sahibi : balance88
  1. balance88

balance88 sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten şansı arttırıyomu.benim 2 dondurulmuşum var doktorum yapay rahim yapalım dedi.arkdaşlar trasverden ne zaman önce rahimden parça alınıyo ve alındıkktan sonra kaç gün sonra trasver yapılıyo.bilgi verirseniz sevinirim benim yaş 40 3. denemem olacak eylül ekim gibi düşünüyoruz. daha yeni kimyasal gebelik geçirdim.allah bu yola baş koyanların yardımcısı olsun şimdiden cevabınız için tşk

2. 13 Haziran 2009
  3. EU2

EU2 Guest

Adetin 21. günü rahimden parça alınıyor...Co cultur (yapay rahim uygulaması için )

ben co-culturle ilk denememde ikizlerime hamile kalmıştım...

4. 13 Haziran 2009
  5. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    sankı doktorda bana boyle bırsey yapıcanı soyledı sans dahamı yuksek olıyor bunda

6. 13 Haziran 2009
  7. balance88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım senide takip ediyorum tedavin hayırlı olsun.olmdı diye üzülme vardır birhayır belki yapacağın zaman tutacak.ben internete yapay rahim diye girdim ordan oku şans yükseliyomuş bana doktorum teklif etti

8. 13 Haziran 2009
  9. balance88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bademcim evet senin yaşadıkların çok acı rabbimin sınavı inşallah bu sefer yüzün güler sınavı başarıyla geçmişindir.keşke bu seferde yapsaydın çokta uzun surmuyo herhalde parça alındıktan kaç gün sonra trasver oluyo onu bilmiyorum.....korkum dondurulmuş emriyolar parçaya koyulduğunda ne kadar yaşarlar ya ölürlerse inan okadar korkuyorum ya tutmazlarsa.allahım yardım etsin hepimize :Saruboceq:

10. 13 Haziran 2009
  11. melisesra

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196

saol canım ıhsallah
    yası buyuk olanlarda yapılıyor dıye okudum sankı nıye doktorum bana boyle bırsey dedıkı acaba

12. 13 Haziran 2009
  13. EU2

EU2 Guest

yaşı büyük olanlarda mı ? alakası yok canım..birden fazla başarısız tüp bebek denemesi olanlarda uygulanıyor.Ama ben ilk denemede yaptırmıştım..Çok ta faydalı olduğuna inanıyorum..

14. 13 Haziran 2009
  15. EU2

EU2 Guest

Adetin 21. günü parça alınıyor,sonra adetin 3. günü iğnelerle tedavi başlıyor..adet döneminin ortalarına doğru ve toplanan yumurtaların kalitesine göre transfer yapılıyor..yani bildiğimiz klasik tüp bebek işlemi süreci..ancak şöyle bir durum var..yapay rahim içinde embriyoların bir kaç gün bölünmesi bekleniyor,sonra ordan alınıp annenin rahmine yerleştiriliyor..yani tüm hamilelik yapay rahim içinde geçmiyor..kaydirigubbakcemile3

16. 13 Haziran 2009
  17. melisesra

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    ınternette oyle okudum oyle yazıyordu
    benım ılk denemem oyuzden bu konularda bılgım yok

18. 13 Haziran 2009
  19. EU2

EU2 Guest

Ben hiç böyle bir bilgiye rastlamadım internette...Takma kafanı buna canım..Co cultur gayet faydalı bence..benim endometriosize rağmen ilk denemede tutmuştu..Öyle yaşım büyük de değil..Ben de aylarca bunun için araştırma yapmıştım mikro denemesinden evvel..Başka bir şeyle karıştırıyor olabilirsin...