Arkadaşlar yardım edin! :(

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve pandp tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pandp
  1. pandp

pandp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    oğlum şu an 6 aylık.doğduğundan beri hep emzirdim.2 yaşına kdar da emziririm diodum ama sanırım yavaş yavaş kesmek zorundayım.çünkü alt 2 dişimizde çıktı.ve beni çok şiddetli ısırıyor.şu anda bir göğsüm yara ve iltihap akıyor.biri geçiyor.diğerini ısırıyor ve yara oluyor.ancak uyrken emzirebiliyorum.bir de gün içinde uykusu gelince ayağımda sallıyorum ve tam dalmadan kucağıma alıp emziriyorum.ayrıca günde 2-3 kez pompa ile sağıp veriyorum.ama biberona alışık olmadığı için çok zor alıyor.kilosu iyi çok şükür.ek gıdaya da başladık ama emzirmeyi bırakmak hiç istemiyorum.Allah kimseyi böyle güzel bi duygudan mahrum etmesin.sizlerin ya da yakınlarının başına böyle bisey gelen var mı?inanın psikolojim bozuldu durup durup ağlıyorum sanırım depresyondayım..:çok üzgünüm:

2. 12 Nisan 2010
  3. fffiliz

fffiliz cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ısırınca sakın baĞırma baĞırdıkÇa oyun sanar ve o ısırdıĞında burnunu sık ben yaptım baya fayda ettı

4. 12 Nisan 2010
  5. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ay zor bir durum. belki sana sacma gelebilir ama benim emzirme kitabım vardı onda yazıyordu.bebek ısırırsa memeden cekiceksin. o anda (ısırdıgı an) acını belirticek bir ses cıkartıcaksın. bagırarak degil ama acı hissedigini göstercek icin. mesela ayyyy falan gibi ama bagırma. sonra memeden cek ve ona bakarak söyle.böyle yaparsan benim canım acıyor böyle sana meme vermicem diye. sonra bir ara ver. sonra tekrar dene. tekrar ısırsa gene ögle yap. benim büyük kızım beni 2 kere ısırmıstı ve ben ögle yaptım birdaha ısırmadı.

gecen gün miray disi olmasada cok sert ısırıyor gibi yaptı ve ben memeden aldım ve aynı seyleri yaptim. görenlerde dedi ne konusuyorsun sanki anlıcak. ama ben anlayabildigini düsünüyorum. ne dedigini anlamasa bile o an bir yanlis yaptigını anlaması lazım.

6. 12 Nisan 2010
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ay bunları okuyunca şükür çıkmadı dişimiz diyom çünkü calsium çok alıyo bizimkini çene aşırı kuvvetli damagına kitliyo çekeleştiriyo gögsümü diş olsa ucu agzında kalır her meyveyi koparıyo direk diş olmadan sabır cnm bnm alışır burnunu sık bencede azda olsa yapmaz gülme hiç şaka sanar

8. 12 Nisan 2010
  9. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    valla canım benim oğlum 3 aylık diş çıkardı dolayısıyla ben erkenden başladım ısırılmaya.ama ısrarla ve kararlı bir şekilde emziriyorum 2 yaşına kadarda düşünüyorum emzirmeyi 18. ayına girecek sende devam et canım benimde canım yanıyodu ve iltihap geliyodu bendende ama biraz dişini sık kesme sakın.

10. 12 Nisan 2010
  11. secdenur

secdenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    113
    bende biraz daha sabir diyorum.cok zor gogus yarasi biliyorum ama anne olmak boyle bisey.acilara katlaniyoruz yavrularimiz icin.allah yardimcin olsun gecici bir surectir insallah.

12. 12 Nisan 2010
  13. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    birde silikon meme ucu geldi aklıma. belki onuda yaraların gecene kadar kullanabilirsin kabul ederse

14. 12 Nisan 2010
  15. zemmrax

zemmrax hastasiyim...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oda ilgincmis canim. ama ahh bagirmamak mümkünmü o aciya....

Canim etrafta filozoflarimiz cok hereyi bilenlerimiz..ama bi türlü kendilerine faylari olmuyor :1rolleyes: Bebekler öylede bi anliyorlarki valla bizi asil parmaklarinda oynatiyorlar....
    Benimkide ilk dogdugun cok isirirdi zaten memis yaraydi her isirdiginda bagirirdim dayanamiyordum valla simdi ara sira

16. 12 Nisan 2010
  17. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkinin de iki dişi çıktı ara sıra ısırıyo dana
    inşallah alışkanlığı dönüşmez gözüm korktu şimdi. Ama kızlar ben bir yaşında kescem emzirmeyi

18. 12 Nisan 2010
  19. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    evet ilk çıktığı zaman dişler çok ısırıyolar ama sonra onlar da unutuyo benim kız gözümün içine bakardı ısıracağı zaman ben de sert sert bakardım ısırırsa çekerdim bi daha da vermezdim sonra sonra unuttu