arkadaşlar yardım lütfen

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve berkemim tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : berkemim
  1. berkemim

berkemim küçük melekler Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım çok hırçın en ufak şeyde aglamaya başlıyor agladıgı zaman susturmak imkansız aslında çok akıllı bir çocugum var asla yaramazlık yapmaz evdeki eşyalara zarar vermez tek başınayken bebekleriyle oynar ama birden bire aniden sebep yokken huysuzlanır birşeyi bahane eder ve aglamaya başlar agladıgı an gözlerini kapatır beni kesinlikle duymaz aglarda aglar inanırmısınız aglayacak diye öte git bile diyemez oldum bebekliğinden beri parmak emer ne yaptıysam terk etmedi şimdi arasıra uykusu geldiğinde emiyop 15 gündür tırnak yemeye başladı ne yapacagımı şaşırdım kızım 3 yaşına girecek lütfen fikirlerinize ihtiyacım var ne yapmalıyım abisiylede iyi anlaşır kıskançlıgıda yok

2. 6 Ağustos 2010
  3. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim oğlumda 2,5 yaşını geçti

ankarada bi doç.dr. piskatriste götürdüm
    bu yaşlar bebek ergenliğinin olduğu bir dönemmmiş

tutarlı ve sabırlı olmalısın ağlayacak diye sakın kendinden taviz verme evin kurallarına o da uymak zorunda
    yoksa ilerdi şımarık ve söz dinlemeyen bi çocuk olur
    senin kararlı olduğunu görünce vazgeçecek

benim oğlum öyle bi ps ağlıyoki insanın kulaklarını tırmalıyo
    o ağlasa bile ne yapması gerektiğini söyleyip odasını kapısı kapatıyorum
    biraz sonra sakinleşiyo

bilmiyorum dayanabilirmisin ağlamasına
    ben biraz o yönden gaddarım

4. 6 Ağustos 2010
  5. berkemim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok teşekkür ederim aglamasına dayanamıyorum çünkü kendine zarar veriyor sonra bu sefer sakinleşiyo sonrada 1 saat bagırmaktan aglamaktan bogazı tahriş oluyo bu seferde ona aglıyo aman bu annelik ne zor şey zaten her istedigini yapan bir anne deyilim kurallarım var yapma dedigim şeyi yapmıyo ama sadece aglamasına çare bulamıyorum skinken çok söz dinler ama bişey oluyo birden aglamaya başlıyo ozaman doksan derece dönüyo şaşdım kaldımbilmiyorumkismile

6. 6 Ağustos 2010
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    aynen dediğin gibi benimki kafasını yerlere vuruyo
    ayağa kalkıp kendşni yere atıyo

görmezlikten gel
    o da bunun bi işe yaramadığını anlıycak ama sabır gerekli

8. 6 Ağustos 2010
  9. berkemim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canım ilgi ve alakan için sabır sabır kızım çok güzel herkesin yavrusu muhakkk güzel çirkin cocuk yok nazara geliyo ondand a kaynaklanıyo yıldızı çok düşük allahım bana bol sabr versin kızımada iylik versin inşallah:Saruboceq:

10. 26 Ağustos 2010
  11. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    evet bizde bu davranış bozukluğu için cocuk psikiyatrına gittik. Benim kızımda 2.5 yaşında beni cok güzel kullanıyor. Bu dönem gecici olur böyle hırçınlıklar deyip anlayış gösteriyordum kızıma ama yanlışmış. cocuğa sınırlarını öğretmek gerekliymiş. Hatta doktorun yanında yaptı ağlamalar bana vurmalar falan o öyle ağlarken onunla ilgilenmiyormuş gibi yap mesela "aa o kırmızı kutu nerden geldi " deyince yada ona benzer dikkat dağıtıcı cümleler hemen ağlaması kesiliyor :))

bu tip taktiklerle 10 günde baya ilerleme kaydettik biz.

12. 15 Eylül 2010
  13. zeynep87

zeynep87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 3 yaşında bir oglum var aynı dertten muzdaripiz her şeye aglıyor ve o agladıgı zaman ben maalasef çok sinirleniyorum sabır diyorum bende ona biraz kızıyorum hatta kayınvalidem(torununa hiç kıyamazda )kızdı bana nasıl davranmalıyım benim ona tepki göstermem dorumu