Arkadaşlar yardım ya......

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve kardelen_32 tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Aralık 2008
    Konu Sahibi : kardelen_32
  1. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu konu önceden açılmış mıydı bilmiyorum ?açılmışsa şimdiden özür dilerim

ben 9 aylık evliyim.ve yemek konusuyla başım dertte.ne yapsam eşim beğenmiyor .sofraya geliyor beğenmezse yemeden kalkıp '' sana afiyet olsun'' diyor ve surat asıyor:mymeka:.damak tatlarımız hiç uyuşmuyor zaten benim beğendiğim ona güzel gelmiyor. şu ana kadar bu konu yüzünden çok tartıştık . her yaptığım yemeğe mutlaka bişi buluyor: sıcak,soğuk,salçası çok,yağı çok,az pişmiş,kızarmamış..vs..vs. bi yarım saat 45 dk geç hazırlarsam suratı düşüyor hemen.neymiş sigara içtiği için iştahı kapanıyormuş.hemen acıktığında yemesi lazımmış. ne bi eline sağlık ne bişi der beğenmezse:çok üzgünüm:. geçen günde yine bu konudan tartıştık sofraya oturmadı yemek yemedi.bana dedi ki '' artık bir senelik evliyiz bu yemek konusuna bi çözüm bul bu böyle olmaz,yemek yiyemiyorum ben'' çok üzüldüm ya çok ağladımsenağlama
    napıcam ben arkadaşlar yardım lütfen? aban göre güzel yemeklerim ama ona nasıl beğendircem? sinirleniyorum o zamanda 'al çok biliyosan sen yap da yiyelim 'demek geliyor içimden:eek:klava:

2. 29 Aralık 2008
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben yemeğin ''y'' sinden anlamayan biriyim.Yeni evliyim.Yemek konusunda hiçbir gelişme yok bende.Eşim bu konuda çok anlayışlı yaptığım her şeyi çirkin olmasına rağmen yiyor.Çoğu zaman yemek bile yapmıyorum.Üstüne annemden daha güzel yapıyorsun,diyerek bir de onure ediyor.:jeyyar:
    Ne olursa olsun eşinizin kapris yaptığını düşünüyorum.Bırakın kendi yapsın o zaman yemeğini.Yemek yapmanın yetenek işi olduğunu düşünüyorum.Herkes aşçı değil,eşiniz bunun farkında olmalı bence.kötükedihüso

4. 29 Aralık 2008
  5. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kardelen, bence önce eşinin damak tadı nasıl onu çözmelisin. İşte ne biliyim et yemeklerini mi tercih eder, sebze yemeklerini mi? gibi. çaalışmıyorsun sanırım istediği bir yemek olup olmadığını sorabilrsin. Bunlarda erkeği biraz pohpohlar sanırım. Ha bi de yemek tarifi kitapalrından faydalanabilrsin.
    . Mutfak işi gerçekten ayrı bir şay ya, zor. Şimdilik aklıma bunlar geldi. İşe yarar mı bilmiyorum. Ama kendini çok ta kötü hissetme herkse güsel yemek yapmak zorunda değilki

6. 29 Aralık 2008
  7. EU3

EU3 Guest

cnm kusura bakma ama senin eşinin yaptığı tamamen kompleks ve şımarıklık..
    anlattıklarından öyle bir intibaaya sebeb olduki bende sen bu adama ağzınla kuş tutup yedirsen yaranamazsın :kızgın: üzme kendini yemesse yemesin ..adım hıdır elimden gelen budur de.. :nazar:

8. 29 Aralık 2008
  9. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kayınvalidenin yanında onun nasıl yemek yaptığına bak. oğlunun ağzı bu tadlara alışmıştır sende annesnden bak...

sonracıma yine gir siteye mutfak bölümünde tatlısından tuzlusuna çok güzel tarifler var.. şahsen revaniyi ilk kez buradan aldığım tarifle tutturdum...

10. 29 Aralık 2008
  11. canım ya kesin annesinin yemeklerini arıyordur.erkekler böyle.. bence annesinin mutfağına gir neyi nasıl yapıyor öğren.yemeklerini severek ve isteyerek yap kendine inan ve güven.ben çok beceriksizdim açıkçası.zamanla severek ve isteyerek mutfağa girdim şimdi harikalar yaratıyorum.anladığım tek şey kendine güvenmek severek ve isteyerek yemek yapmak.

ayrıca eşin ayıp etmiş ne olursa olsun daha iyi yemek yapman için seni yüreklendireceği yerde kalbini kıracak şekilde söylememeliydi.kimse annesinin karnında aşçı doğmuyor.zamanla öğreniyor

12. 29 Aralık 2008
  13. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    birde yemekteyiz programı izliyorsa izletme sakın....

bu "damak tadıma uymuyor" lafı da ordan türedi....

14. 29 Aralık 2008
  15. :roflol::roflol: hıdır kaydirigubbakcemile3
    koptum allah seni neettmesin canım yaaa.s.

bu arada her türlü yemek tarifini banada sorabilirsin.işsiz güçsüz kaldığım için evde sürekli yemek yapıyorum.su böreğinden mantıya sarmadan dolmaya muhteşem sanıyorum kendimi tek rakibim oktay usta:dilcikar:kaydirigubbakcemile5

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Aralık 2008
  16. 29 Aralık 2008
  17. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.492
    Ödül Puanları:
    163
    ben kaynanamlarla beraber oturuyorum ve calışıyorum da..
    iki haftalıgına kaplıcalara gitmişti kaynanam 3 gün arda arda yemek yaptım
    ve her yemekte hiç birini begenmediğini söyledi :KK43:(
    3.gün dedimki canın ne istiyorsa kal yap 4.gün ona hiçbirsey yapmadım bu kez oda hiçbirsey yemedi
    ertesi gün ne yaptınsa hepsini yiycem demezmiii
    akıllandı sonra:eek:klava:hihoyyythihoyyyt:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

18. 29 Aralık 2008
  19. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ayy canım yaa nankörlük yapıyor resmen senin kocan
    onla beraber girin yemek yapımının her aşamasında mutfağa ona sora sora yap yemeği
    ve ya bi yemek kursuna git
    en azından önyargı kalkmış olur
    yani eşin der nasıl olsa yemek kursuna gidiyor tabi ki de güzel olmuştur bu yemek der önyargılı yaklaşmaz
    kızdım valla yaa
    en sinir olduğum şeylerden biridir yaptığım yemeğin takdir edilmemesi
    hele biri eline sağlık demesin bin türlü laf işitir valla benden çok kızarım
    insan onca emek harcıyor herşeyden önce emeğe saygı

bide benim erkek arkadaşımda ilk önceleri benim yaptığım yemeklere önyargılı yaklaşırdı o da şöyle kii tipimde hiç yemek yapabilen bi tip yokmuş yan gelip yatan bi tip gibi dururmuşum :))))yani kısacası beceriksiz gibi duruyorum tipten bakınca beni sal sokağa gezeyim durayım başka bişey yapmayayım bi tip yani
    sırf karnım aç olduğu için yicem demişti hatta bi kere köpürdüm sinirden kii benim hiçte tevazü gösteremeyeceğim bi konudur yemek.. çok güzel yaparım herşeyi yapabilirim
    bikkaç zaman bu önyargısı sürdü onun
    aslında yemek lezzetli fakat o öyle bi yaklaşımda olduğu için beğenmiyordu
    hatta hep o yapıyordu sen bırak ben yapcam sen bulaşıkları yıka derdi :)))
    sonra ben ne yaptım
    sürekli değişik değişik tatlılar yapıp yapıp buna götürmeye başladım
    çok şaşırdı inanamadı benim yaptığıma kazandibimi hazır sandi hatta
    sürekli pastalar yaptım fln
    hatta bi kere de poğaça yapmıştım onu da pastaneden mi aldın diye sordu
    ben böyle böyle kaldırdım o önyargıyı

mesela sende şöyle bi yalan söyleyebilirsin yemeği sen yap ama ona de ki bugün annen geldi yemeği de o yaptı ama seni bekleyemedi gitti işi varmış fln de yedikten sonra da ben yapmıştım de bakalım ne olucak

Son düzenleme: 29 Aralık 2008
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.