arkadaşlar yardımcı olurmusunuz...

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve esraaydin tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : esraaydin
  1. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğim 6 aylık ek besine geçtik bir süredir yalnız kafamı karıştıran soru şu ben pekmezi oğluma ne şekilde vereceğim dr. kahvaltıya b.peynir yumurta sarısı ve pekmez dedi sormayı unuttum ona demirle kalsiyuum aynı anda olursa demir emilimi zor olurmuş bu yüzden aynı anda verilmemeli deniyor bu konuya dikkat eden anneler ne şekilde veriyorsunuz pekmezi elimde doğal annemin yaptığı köy pekmezi var ve oğluma bunu tükettirmek istiyorum nasıl yapayım yardımcı olursanız sevinirm..

2. 25 Şubat 2010
  3. defnedamla

defnedamla 24 Temmuz 2009 saat 08.00 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kahvaltıyı aynı şekilde veriyorum bende .kahvaltının üstüne bir kaşık pekmez veriyorum. yediği beyaz peynir ne kadar ki zaten azıcık. bu miktarlarda zararı olmayacağını söylemişti doktorum.

4. 25 Şubat 2010
  5. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    sabah kalkınca veya meyveden sonra ya da yemek aralarında veriyorum

6. 25 Şubat 2010
  7. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benimde oğlum 5 gün sonra 6. ayını doldurucak bende ıhlamuruna pekmez katıyorum fazla deil çay kaşığını batırıyorum çıkartıyorum sonrada biberonuna daldırıyorum tatlanmış oluyo eğer öksürüğü varsa yarım çay kaşığı yediriyorum

ama kahvaltıyı karıştırıp ezme halinde veriyosan içine bi çay kaşığıda pekmez at oda olur hiçbir zararı yok ben

3. ayından beri ıhlamurla yada ağzına ufacıcık sürerek veriyorum bendede hakiki ev yapımı elma pekmezi ve üzüm pekmezi var ama bulabilirsem ev yapımı dut pekmezi istiyorum o çok iyiymiş

Son düzenleme: 25 Şubat 2010
  8. 25 Şubat 2010
  9. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ev yapımı bulursan nerden aldığını yazar mısın?Diğerlerini satın mı aldın?Gölcükte bulamadım ben.

10. 25 Şubat 2010
  11. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    anladım arkadaşlar bende dediğiniz gibi yaparım aralarda veririm peki arkadaşlar kahvaltıyı nasıl hazırlıyorsunuz bisküviyle bulamaçmı yapıyorsunuz yoksa hepsiinden ayrı ayrımı veriyorsunuz ben daha önce hepsinden tattırdım ama kahvaltı öğünü yapmadım henüz

12. 25 Şubat 2010
  13. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sezen cim benim oğlumda pazar günü 6 aylık olacak ben seni doğum sayfasından hatırlıyorum sanırım sen benden bir kaç gün sonra doğum yaptın Allah bebişlerimize uzun sağlıklı bir ömür versin.... bende dut pekmezinin en iyisi olduğunu biliyorum ev yapımı bulamasaydım koska alırdım açıkçası o markaya güveniyorum birde aklınızda bulunsun kırmızı pancar kan deposuymuş ender saraç çocuklarınızın yemeklerinde muhakkak kullanın diyor bende oğlumun sebze çorbasına rendeliyorum(havuçtan bile daha zor pişiyor) bir yan etkisi falanda olmadı gayet güzel yedi yinede siz doktorunuza sorun tabii... sevgiler..