arkadaslar yardımcı olurmusunz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve annesinin_melegi tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : annesinin_melegi
  1. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benım sorunum şişme:kedi:
    ayaklarım ellerım falan şiştimafoldumben bunun sebebı tuzlu kızartma falan olabılırmı bılen varmı bıde ben son ayımdayım soguk içeçekler ve dondurma zararlımı yardımcı olursanız sevırım :sinifsinif:

2. 28 Nisan 2010
  3. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    ay bnde çok korkuyorum şişerim die eyvahedigeldismile tuzlu gıdalar şişiriyo tuzu çok azaltman lazımdı dondurma zararlı değil özellikle sadesi faydalıymış bile kalsiyum bakımından kilo falan yapmazmış gecen gun tvde bu konu işlenmişti yerimseniben doğumunada çok az kalmışş Allah sağlıklı bı şekılde kucağına almayı nasıp etsin :Saruboceq:

4. 28 Nisan 2010
  5. annesinin_melegi

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım saol bende yenı pazar gunu şiştim bırden daha once bıse yoktu cevapladıgın ıcın tesekkurler ne kadarlık oldugunu bılmıyorum ama sanada hayırlı dogumlar:KK46::KK46:

6. 28 Nisan 2010
  7. annesinin_melegi

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    QUOTE=consol;12919407]benim de çalışırken çok fazla şişiyordu elim ayağım... ama şimdi o kadar değil.. tabiki biraz oluyor ama rahatsız edici düzeyde değil... acaba çok mu hareketsiz kalıyorsun? dediğin gibi tuzlu yiyeceklere de bağlı bu durum.

dondurma ben de çok yiyorum. umarım zararı yktur.[/QUOTE]
    haraketsız degıl tam tersı oturup dınlendıgım yok :hulya:
    dondurma konusuna gelınce bırı eşime zararlı demıs bana yedırmıyo:gitme:

8. 28 Nisan 2010
  9. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    ayy daha havalar ısınmadı yaa nasıl yıyorsunuz dondurma dıkkat edin hasta olursunuz falan sonra öksür hapşır bebekte zıplar durur içerde opuyorumnanaktan 31 haftalık oldum artık
    bu arada asitli fazla içme,ayaklarını yukarı kaldırarak oturun dıolar ıyı gelıomuş kafamçokkarıştı

10. 28 Nisan 2010
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    dogumdan 1 gun once cekılmıs bı resmıme baktım da tanıyamadım kendımı. elım ayagım burnum yuzum allahım her yerım oyle sıs kı. kı bende gebelık sekerı wardı kısıtlı ve duzenlı yerdım. ona ragmen felaket haldeydım son ayımda. dogumdan 1 ay sonra anca ayaklarımın sısı falan ındı. korkmayın zamanla gecıyor

12. 28 Nisan 2010
  13. haziranx

haziranx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende çok korkuyorum şişmekten. 7. aydayım hala bişey yok çok şükür. son ayda mı şişmeye başlanıyo.
    bende 1 aydır felaket dondurma yiyorum. bi tek benimdir zannediyordum ama yiyenler varmış neyse ki:-)

14. 28 Nisan 2010
  15. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende çok tuzlu yiyorum işallah şişmem.

16. 28 Nisan 2010
  17. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Tuzlu yememeye çok gayret ediyorum. Ben güzel bi hamileydim şu ana kadar. Çalağım, kilom, şişim yoktu. Son ayımdayım. Son aya kadar aşermedim hiç. Ama şuan dondurma delisiyim. Günde 1 kiloya yakın yiyordum. Ama 3 gün önce hastalandım. Boğazım şiş, burnum akıyor. :sinifsinif: Ellerimde şişti. Bilmiyorum dondurmayla alakalı mı? O yüzden dikkat kızlar. Birde ben dondurmanın bebeğe kilo aldırdığını duymuştum.

18. 28 Nisan 2010
  19. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    son ay gerçekten çok tehlikeli. bende ilkinde çok şişmiştim. zaten çokda kilo almıştım o zaman. bebek için zararlıymış şişlikler. tuzu mümkün olduğunca az atın. dondurmanın hiçbir zararı yok tam tersi faydalı arkadaşlar. yalnız yedikten hemen sonra ılık su için mutlaka. hasta olursanız bebeğinizde hastalanır içeride. hepimize hayırlı doğumlar