arkadaşlar yumurtlama günlerim yaklaştı neler yapmalıyım

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mirage1983 tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 1. mirage1983

  mirage1983 Ikizanasi :) Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  9.145
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  arkadaşlar 9-14.günler yumurtlama günlerim neler yapmalıyım destek bekliyorum özel kür özel bişi varmı yapmam gereken bilgisi olan yardım edebilirmi ?
   
 2. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 3. laubali

  laubali EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR! Üye

  Katılım:
  23 Şubat 2009
  Mesajlar:
  3.123
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  bol bol esinle beraber ol sonnrada allaha dua et :sırnaşık şey: Eger sansini artirmak istiyorsann Incir kürüne basla biran önce hamile olmayi kolaylastiriyor ama simdi o kadar cok bitki kürleri varki eminim diger arkadaslardanda bir sürü örnek gelecektir
   
 4. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 5. mirage1983

  mirage1983 Ikizanasi :) Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  9.145
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Canım ıncır kÜrÜ nasıl oluyo
   
 6. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 7. ninik

  ninik ÖMeR TahA YaMaN Üye

  Katılım:
  17 Eylül 2008
  Mesajlar:
  4.683
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  CANIM LAUBALıNıN DEDıĞı GıBı 2 GÜNDE BıR ıLıŞKı YANı DOKTORLAR SÖYLÜYOR BUNU SONRADA ıNŞAŞLLAH SONU GÜZEL OLUCAK BEKLıCEKSıN.AMA BUNU SAKIN GÖREVMıŞ GıBı YAPMA CANIM CANIN O GÜN ıLıŞKı ıSTEMıYORSA ıNAN KENDıNı ZORLAMANIN HıÇBıR MANTIĞI YOK...TABı BU BENıM FıKTRıMalkisalkisalkis
   
 8. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 9. mirage1983

  mirage1983 Ikizanasi :) Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  9.145
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Haklısın canım ozman Çok streslı oluyo dÜŞÜnÜnce
   
 10. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 11. mirage1983

  mirage1983 Ikizanasi :) Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  9.145
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  ÇOK SEVİNDİM CEYLANCIMhihoyyyt tamam canım bende bunları yapıcam takip edicem inş.en yakın zamanda olur zaten rüyamda hamilelik belirtileri yaşıyodum inş.rüyam gerçek olurkaydirigubbakcemile2
   
 12. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 13. laubali

  laubali EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR! Üye

  Katılım:
  23 Şubat 2009
  Mesajlar:
  3.123
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  esinle 2 günde bir ol bak bütün arkadaslar böyle diyor cünkü en dogru ve mantiklisi eger hergün beraber olursaniz erkekte sperm azaliyor ve kötü kalite oluyor mutlaka erkek 2 günde bir sperm deposunu doldurmali :) 7-8 inciri yarim suda kapagi kapali kaynatiyorsun 10dk sonra, ocaktan alip ilimaya birakiyorsun 20dk, unutma tencerenin kapagi mutlaka kapali olacak. Ilidiktan sonra 1 bardak ac karnina iyice ic geri kalanida öglen/aksam arasi iciyorsun
   
 14. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 15. mirage1983

  mirage1983 Ikizanasi :) Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  9.145
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  tamam canım ben bugün başlıyom ona içicem inş.ii gelir
   
 16. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 17. mirage1983

  mirage1983 Ikizanasi :) Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  9.145
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  ınŞ.canım ınŞ.allah ısteyen herkese nasıp etsın
   
 18. 6 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mirage1983
 19. kittycat

  kittycat Gelmezsen Gelmeeeeeeeeeee Üye

  Katılım:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  3.928
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Yumurtlama (Ovülasyon) Ne Zaman Oluyor? Gebelik için en uygun zaman

  --------------------------------------------------------------------------------

  ıstemelerine rağmen gebelik elde edemeyen çiftlerden bazılarında altta yatan problem uygun zamanda ve yeterli sıklıkta ilişkinin olmaması, ya da uygulanan yanlış yöntemler gibi çok basit nedenler olabilir.

  Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir.

  Uygun zaman

  Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması gereken ilk soru en uygun zamanın ne olduğudur. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama genelde adet siklusunun 14. gününe denk gelir. (adet kanamasının başladığı günden itibaren 14. gün). Ancak yumurtlama tarihinde sapmalar olabileceği, ve sperm ile yumurta hücresinin kadın vücudu içinde yaşama potansiyeli göz önüne alındığında 9 ile 15. günler arasında gün aşırı cinsel ilişki olması gebelik şansını yükseltir.

  ılişkinin her gün önerilmemesinin sebebi erkeğin sperm kalitesini düşürmemektir. Her ilişkiden önce erkeğin en az 48 saat süreyle boşalmaması özellikle sperm sayısı düşük ya da sınırda olan erkekler için yararlıdır. Alınabilecek başka bir önlem de ilişkinin sabah olmasıdır. Boşalmanın olmadığı geceyi takip eden sabah erkeğin sperm düzeyleri en yüksek sayıdadır. Ancak bu ilişkiler yaşanırken "bugün mutlaka ilişkide bulunmamız gerekir" şeklinde stres yaratmak gebelik açısından olumsuz etki gösterir. Bu stresi gidermek için olayı kendi haline bırakmak veya egzersiz, yürüyüş gibi stres giderici faaliyetlerde bulunmak gereklidir. Unutulmamalıdır ki üreme sistemini yöneten bütün hormonlar hem fiziksel hem de ruhsal strese karşı hassasdır.

  Uygun Şekil

  Gebelik için uygun dönem saptandıktan sonra ikinci aşama cinsel birleşmenin şeklidir. Pek çok pozisyon gebelik için uygun ortam yaratmaz. Normal bir ilişki sonrası gebelik oluşabilmesi için spermlerin vajinaya uygun şekilde bırakılması ve vajinanın spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için uygun pozisyonda durması gerekir. Bu şartları sağlayan pozisyonlar erkeğin üstte olduğu, kadın ve erkeğin yana doğru dönük olduğu pozisyonlar ile kadının diz-dirsek pozisyonunda olduğu şekillerdir. Erkeğin üstte olduğu durumda kadının kalçaları altına bir yastık yerleştirerek pelvisini yükseltmesi spermlerin doğru yönde ilerlemelerine yardımcı olur. Diz-dirsek pozisyonu ise özellikle sperm sayısı düşük olan durumlarda ek fayda sağlar. Oturur pozisyonda, kadının üstte olduğu veya ayakta olan cinsel ilişkiler gebelik elde etmek için uygun değildir.

  ınsanlarda cinsel ilişkinin amacı büyük ölçüde haz almak olmasına rağmen biyolojik açıdan primer amacı soyun devamını sağlamak yani gebelik elde etmektir. Bu amaç dışında birleşme doğada sadece insanda ve birkaç türde daha olmaktadır. Gebelik elde etmek isteyen çiftler bu nedenle ilişki esnasında bazı etkinliklerden kaçınmalıdırlar. Bunların başında oral seks gelir. Tükrük içinde bulunan birtakım enzimler ve bakteriler spermlerin dölleme kabiliyetini azaltır, hatta spermlerin ölümüne neden olabilir. benzer şekilde anal seks de sperm aktivitesi üzerinde olumsuz etki yaratabileceğinden bu tür ilişkilerden kaçınılmalıdır. Yine benzer mekanizma ile ilişki esnasında kullanılabilen kayganlaştırıcılar da sakıncalıdır. Özellikle petrol bazlı olan vazelin, masaj yağları gibi maddeler kesinlikle kullanılmamalı, mutlaka kayganlaştırıcı kullanılması gerekiyor ise su bazlı olanlar tercih edilmelidir. Gebelik arzulayan çiftlerin su altında veya içinde ilişkide bulunmaları vajen pH'ı bozulacağından sakıncalıdır. Sıcak su da sperm sayısı ve hareketliliğini bozacağından önerilmez.

  ılişki sonrası

  Eğer ilişki sonrası kadın hemen ayağa kalkarsa fazla miktarda meni dışarıya kaçacaktır. Spermler rahim ağzına ulaşacak yeterli zaman bulamadıkları için bu durum gebelik elde edilmesi açısından önemlidir. Gebe kalmak isteyen bir kadın ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemelidir. ıdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.

  Vajina dışarıdan kulanılan herhangi bir maddeye gereksinim duymadan kendi kendini temizleyebilen ve uygun ortamını yaratan bir organdır. Adet kanaması ve ilişki sonrasında dahi vajina sağlıklı kalabilmek için kendi önlemini alır.(Eğer ilişkiden sonra kötü bir koku duyuluyor ise bu enfeksiyonun belirtisi olabilir ve doktor kontrolü gerekir). Sadece gebelik isteyenlerde değil hiçbir kadında vajinal duş önerilmez. ılişki öncesi yapılan duş vajen pH'ını değiştireceğinden gebelik şansını olumsuz yönde etkiler. Spermin yaşama şansı tehlikeye girer, ilişkiden hemen sonra yapılan duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır. Ayrıca duş, bakterileri kadın üreme sistemi içinde yukarılara doğru zorlayarak enfeksiyon ve dolayısı ile infertilite şansını arttırır.

  Özet
  Gebe kalmayı planladığızda 3 ay öncesinden korunmayı bırakın
  Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun
  Gebelik için uygun dönemdeki ilk ilişkiden önce ve iki ilişki arasında erkeğin en az 48 saat boşalmaması gerektiğini unutmayın
  Sabah erken saatte ilişkide bulunun
  Kayganlaştırıcı kullanmayın
  Hiçbir zaman ve asla vajinal duş yapmayın
  Vajinanın doğal duruşunu sağlayan gebelik için uygun pozisyonları tercih edin
  Alternatif seks yöntemlerinden uzak durun
  Su altında ilişkide bulunmayın
  ılişki sonrası erkek 1-2 dakika geri çekilmemeli, kadın ise 20-30 dakika yatar pozisyonda kalmalıdır

  ıdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.
   
  Son düzenleme: 6 Haziran 2009