Arkadaşlığa ve de dosluğa inancım kalmadı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve merhaba_hayat tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : merhaba_hayat
  1. merhaba_hayat

merhaba_hayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba öncelikle hoş geldiniz duyarlılığınız için.Evet ben arkadaşlığa ve dosluğa olan inancımı yitirdim ben her zaman hayatda şu felsefeye inandım dost dediğin iyi yada kötü gününde yanında olur sıkıntılı ve zor zamanlarında ona destek verir zorlukları vede mücadeleyi birlikte aşar yeri gelir ağladığın zaman omzuna yaslandıgın da bir cınar olur menfaatsiz ve cıkarsız karşılık beklemeden aynı havayı birlikte solumakdır saate bakmaksızın onu aramakdır birlikde gülmek birlikde ağlamakdır yürekden sevmekdir...ben hep bu felsefeye inandım ama mağlasef bu hayatda böyle dost bulmak cok zor insanlar ilşkilerini hep cıkar üzerine kurmuşlar ilişkiler arasında nerde o hoş görü vede alcak gönüllülük ....ben buldum sanmışdım ama malisef dost dediğim insanlar dost bile deyilmiş.Eger bir gün böyle bir dost bulursam belki bu yitirdiğim değerleri tekrar kazanırım......Kim bilir....

2. 28 Ocak 2010
  3. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Şu saydıklarınızı bulmak zor değil imkansız, hayat koşuşturmacasında artık kimse kimseyi bu kadar düşünmüyor düşünemiyor, zaten dost ararsanız bulamıyorsunuz o sizi gelip buluyor, beklentileri yüksek de tutmamak lazım, insanoğlu çiğ süt emmiştir bir gün size çok büyük bir iyilik yapar dost kefesine koyarsaınız, ama gün gelir hiç beklemediğiniz kötü bir davranış sergiler aynı insan

4. 28 Ocak 2010
  5. _NURUM_

_NURUM_ Guest

ben gerçek dostluklarınn warlığına inanıorumm.ewet bulmak zordurr ama imkansızz deildirr

6. 28 Ocak 2010
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Babam 65 yasinda ve ne zaman böyle dostluk arkadaslik sohbeti gecse hep sunu söyler:

Kizim benim dostum akrabam cebimdir...paran varsa dostunda olur arkadasin akrabanda ama birde görki parasiz olasin, ne dostun kalir nede akraban...

Bir bakima gercektende öyle, iyi gününde her tarafin dostlarinla dolu olur, ama kötü gününde kimseyi bulamazsin yaninda.

Bencede senin saydigin kriterlere göre bir dost bulmak imkansiz, o yüzden hicte böyle bir beklentide olmamak lazim

8. 28 Ocak 2010
  9. chiglet

chiglet 2 çiçek annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gerçek dost bulmak çok zor herkes menfatince dostun oluyor, en iyi dost senin canın ciğerindir diye düşünüyorum ailem benim en iyi dostum,
    Babam benim dostum olmaz merhaba mı, merhaba sadece ne kadar doğru söylermiş.
    Çok yıprandım çok zarar gördüm dost bildiklerimden, sırrrını söyleme dostuna oda söyler dostuna artık bir adım geride durmayı öğrendim.

10. 28 Ocak 2010
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.412
    Ödül Puanları:
    363
    Şansızmışsınız maalesef..
    Nasıl problemler yaşadığınızı bilemediğim için yorum yapamıyorum..
    Sadece ben inanıyorum şu dünyada 3,5 dostum var.:nazar:
    Uzaklarda bile olsalar canlarımdır,ciğerlerimdir..
    Eminim ki onlar da benim için aynısını düşünürler..:1hug:

12. 28 Ocak 2010
  13. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Gülsümcüm benim de hep annem öyle söyler :kahve:

Bir de arkadaş ararsanız çok bulursunuz, zaten arkadaşlar zaman ve mekana göre değişirler, miatları vardır, hayatınızın bir kaç ay yada bir kaç senesini kaplarlar ama sonra hayatınızdan çıkıp giderler yerlerine yenileri gelir :hulya:

14. 28 Ocak 2010
  15. sofiasultan

sofiasultan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatımın her döneminde arkadaşlığa ve dostluğa önem verdim o benim olmazsa olmazım sanki dostum olmazsa hayatımda eksik bişeyler var dost aramakla bulunmaz dostluk zamanla yaşanan değerlerle oluşur çok sevdiğiniz arkadaşınız bigün bişey yapar ve onoun dostun olamıyacağını anlarsın paraya gelince hayatını güvence altına alacak kadar tabiki olmalı başkasına muhtaç olmayacak kadar en azından günümüzde maalesef birçok kapıyı açıyor şu meret:içelim:

16. 28 Ocak 2010
  17. merhaba_hayat

merhaba_hayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum size duyarlı yaklaşımınızv dan dolayı benim dosluk vede arkakadaşlık bir arayışım yok sadece hayatımız da dosluk adına yitirdiğimiz bu kavramları tekrar dile getirmek istedim ...
    evet dosru dosluk kolay kurulmaz belki zamanla yeşerir ve zamanla filizlenir...belki bu bazı kişiler için farklı olabilir cok güzel doslukları olan insanlarda vardır ama bulmuşken elinizin altından kayıp gitmesine izin vermeyin bence bende hayatımda hep arkadaşlığa önem verdim ama şunu da anladım ki değeri kadar alabildiğin kadar vereceksin cümki fazlasını verdiğin zaman değersiz oluyorsun bu bir gercek ...

18. 28 Ocak 2010
  19. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bi kere şu dostluk ve arkadaşlığı birbirinden ayırmak lazım dost ayrı arkadaş ayrıdır
    herkesden arkadaş olur lakin herkesden dost olmaz
    zaten herkesden dostluk beklemekde bu zaman da mümkün değil
    biz kendi nefsimize istediğimiz şeyleri karşımızda ki insana çok gördüğümüz zaman kaybettik dostluğu arkadaş yeri gelir sizin mutluluğunuzu kıskanır ama dost kıskanmaz
    arkadaş kaybetmekten yüksünmem ama dostumu kaybetmek beni acıtır
    ben bi defa bi insanın öyle 4-5 tane dostunun olmasına da mantıklı bakmıyorum 1 bilemedin 2 olur ama dost 10 tane olmaz zaten
    benim 1 tane dostum var yüreğimin dolusunca dostum diyorum selam olsun ona
    ne zaman sıkıntı yaşasa yüreğim daralır ararım hemen sende bişey mi var diye mutlaka sıkıntıdadır
    ha kolay mı koruduk dostluğumuzu asla ne imtihanlardan geçtik
    ama yine de kendi nefsimize izstediğimizi birbirimize çok görmedik