Arkadaşlıklardaki dengesizlikler

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Umutsuz35 tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Umutsuz35
  1. Umutsuz35

Umutsuz35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba,
    sormak istedigim bir şey var, diğerleri bu konuda neler düşünüyor nasıl hareket ediyor merak ediyorum.Cunku ben ne denediysem olmadı vallah.Karsılık beklemeden uzun bir süre tek basıma yurutmeye calısıyorum.Zamanla olur diyorum Ama bakıyorum hiç bir gelişme yok aynı sekilde devam.Eski olanlarla zaten mesafeler var arada.Gözden ırak olan gönüldende ırak oluyor ve tabiii çıkarlar bitincede aranmıyorsnuz.Uuzunbir süre devam ediyorsunuz aramayı sürdurmeye ama nereye kadar artık kabullneyorsunuzki orda yeller esiyor.Yeni arkadaslıkları ise daha cok çözemedim.Birinci kategoridekiler var onlar hic adım atmaz surekli siz adım atar durusunuz siz arasınız siz gidersiniz siz özel günlerde mesaj atarsınız .Kendlerine söyle bir bakmazlar bile.Aman samimimi de olmayayım ama orda dursun belki birgün lazım olur derler sizin için..sizin yuzunuze gulerler cok sıcak davranırlar vs vs.çözemezsiniz ne oldugunu.onu anlamaya calıssanızda anlayamazsınız cunku karsınızdaki insan insan bile degildir sadece cıkarcı bir yaratıktır yada sizin zaaflarınızdan yararlanmaya calısan egosu şişmiş bir insancıktır.Böylelerini allaha havale ediyorum sonucta hepimiz er yada gec ölücez nedir bu ikiyüzlülük ve cıkarcılık.

Siz Aramayanı ararmısınız( yeni ve eski arkadaşlıklarda) yada nereye kadar ararsınız?yada pes edersiniz.
    Evinize gelmeyene gidermisiniz? (yine ski ve yeni arkadaşlıklarda) kaşı taraf sizi arıyor ama size gelme konusnda hep nazlanıyorsa ne yaparsınız?
    Birde siz aradıgnızda evinize davet ettiğnizde gelmeyip sürekli ayağına bekleyenler var
    bu konuda ne yaparsınız?
    Yani kısacası dengesizlik sözkonusu yada kullanılma böyle davranan arkadaşlara nasıl davranırsınız?

2. 9 Şubat 2010
  3. MeDuSa

MeDuSa Guest

Benim en yakın arkadaşım dediğim kişi bile ben arayıp sorduğumda geliyor artık.
    Ben şunu anladım ki kimse benim düşündüğüm gibi beni düşünmüyor. Bende artık canım sıkılınca istediğim zaman arayıp görüşüyorum böyleleriyle.
    Eğer bir insanı hep ben sürekli arayıp soruyorsam o arkadaşlığın ne önemi var ki?
    Kişiye göre muamele yapmak en iyisi tabiki.
    Ben başka bir şehirden taşındığımda buraya beni aramayanlar vardı ben dört beş kere aradım ve baktım beni aramıyorlar bende vazgeçtim...

Seninle çıkarları için devam edenler varsa eğer seninde çıkarın varsa sende ona göre davrancaksın.Karşıdakinin çıkarı tek taraflı ise bırak gitsin.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Şubat 2010
  4. 9 Şubat 2010
  5. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Beni aramayanı 3-4 defa ararım, anlamaya çalışırım tavrını... boshayallersmile
    Ona göre hali tavrına göre aramayabilirim... Arkadaşına dostuna kişisine bağlı...
    Ailem için geçerliyse ailem küsmeye kalkışsa bile 100 defa ararım...
    olumunekankayizsmile
    Hiç kimseye değişmem onları.
    :lepi:

Evime gelmeyene gittim de öğrencilik döneminde benim ev ortamımda rahat edemediğini söylediler. (Ev arkadaşlarımdan dolayı vs.)
    Çok sevdiğim insanlardı çünkü.

Az yesin de kendilerine hizmetçi tutsunlar kimsenin nazıyla uğraşamam.

Benim arkadaşlarım beni kullanmaya çalışmaz. Herşey karşılıklıdır... Onun dışındakilere de yüz göstermem. Bozarım lafla... Davranışlarla kimsenin derdiyle uğraşamam maalesef...
    :hulya: :hulya: :hulya:

6. 6 Mart 2010
  7. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    1 - Siz Aramayanı ararmısınız( yeni ve eski arkadaşlıklarda) yada nereye kadar ararsınız?yada pes edersiniz.

Maksimum 3 kere ararım . Dördüncü bir arama asla olamaz .

2 - Evize gelmeyene gidermisiniz? (yine ski ve yeni arkadaşlıklarda) kaşı taraf sizi arıyor ama size
    gelme konusnda hep nazlanıyorsa ne yaparsınız?

Birkaç kere gidebilirim . O da eski arkadaşlarla sınırlıdır . Yeni arkadaşa bir kere giderim . Gelmezse gitmem . Nazını kocasına yapar , bana değil .

3 - siz aradıgnızda evinize davet ettiğnizde gelmeyip sürekli ayağına bekleyenler var
    bu konuda ne yaparsınız?

Sadece bir kere giderim . Gelmezse daha da davosa gelmem

:nazar:

8. 6 Mart 2010
  9. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Eskiden hiç bakmazdım, hep ben arar ben sorar ben giderdim.
    Sonra düşündüm tek tarafın çabasıyla olan şey dostluk değildir, o tek tarafın içindeki insan sevgisidir,
    o zaman onu da dostluk tadını alabileceğim insanlarla gerçekleştireyim.
    Artık ne kadar ekmek o kadar köfte, sev beni seveyim seni...
    Ama bu demek değil ki ben onu en son geçen cumartesi aramıştım, bu cumartesi o beni arasın, en son ben ona gitmiştim o bana gelsin değil.
    O da gelip giden arayan soran biri mi, öyleyse yine hesabını tutmam.

Dostluklar karşılıklı emek istiyor...

10. 6 Mart 2010
  11. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy biraz önce kapattım teli 2 saattir dil döküyorum hiç bir art niyetim olmadığı halde kafalarında neler kurmuşlar inanamadım.........neyse açıkladım herşeyi konu kapandı ama benim için yeni açıldı direk mesafeyi korum artık bu kadar olmaz aynen ben ararım hep ben dertlerini dinlerim sabaha kadar ama gene kötü ben uzun hikaye anlatsam gülersiniz bu kadar olmaz diye biri tutturmuş kocandan kıskandığını düşündüm diye ki aklıma gelmez zaten kıskançlık yapımda yok bunuda çok iyi bilir ama iş olsun işte....biri der sevgilime laf soktunuz kocan bizi sevmiyo diye ki tam tersi ne kadar iyiler der hep Allahım şahit ama gelde anlat...farklı şehirlerdeyiz direk görüşmeyelim demiyolarda bahane uyduruyolar gibi geliyo madem öyle istedikleri olsun bundan sonra kimseyle uğraşamıcam gene gönüllerini aldım ama benden buraya kadar kimseyi sırtımda taşıyamıycam artık yeter....ben aramasam öldünmü diyen yok ama bunu hiç düşünmüyolar !bende kimseyi düşünmücem artık! valla ...gerçek dostluk var sanırdım ama bugün resmen yıkıldım ..........

12. 14 Mart 2010
  13. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet yani sev beni seveyim seni. bi insanın böyle davranması şüphe verici. arkadaşlık karşılık değer verme ile olur. sizi aramayan ya sizi sevmiyordur yada sizi çekemediği için görüşmek istemiyor ama bir türlü dile getiremiyordur. sizinde ona karşı bi kusurunuz yokki. son derece sevecensinizdir. ben bunu öğrendim. bu insanlarla uzaktan iletişim en iyisi. sizde mesafeli olun, onlar zaten size karşı mesafeli.

14. 14 Mart 2010
  15. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    gunumuzde dostlukların olduguna ınanmıyorum ben...
    arkadaslık ıse selamlasmadan oteye gecmıyor...
    artık bende bır zaman sonra farkına vardım bu durumun...
    hep ben aramısım arkadaslarımı, hasta oldukların da da yıne ben aramısım..
    dogum gunlerınde karsılık beklemeden hedıye veren o enayıde yıne ben..
    bayramda, kandılde, ozel bır gunde hep ben arayıp tebrık etmısım..bu boyle uzar gıder..
    sonuc ise fısss...
    pekı naptım? bu ınsanları bır guzel ayıkladım yolda gorsemde gormemezlıkten gelıyorum tamamen resetledım yani..
    bır de ınsan tek cocuk oldugu zaman arkadaslarına daha bı sıkı sıkı sarılıyor...
    sonuc; suzgecten eledıklerım akıp gıttı, kalan saglar bızım...

16. 18 Mart 2010
  17. LobelyAAA

LobelyAAA Alejandro Alejandrooo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de inanmıyorum dost mu kaldı arkadaş bulsan yeter herkes kırıyo incitiyor, e onu sil, bunu sil derken elde kim kalıyor diye düşünüyorum ben çok üzülüyorum kaç senelik arkadaşın anında kırıyor seni tanıyor muyorsun önce üzülüyorum ağlıyorum bazen de galiba sonra da hayatımdan çıkarıyorum kendime ediyorum herkes kendi gibi birini arıyor ama o da zorr

18. 22 Mart 2010
  19. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    eskiden hep ben arardım hep ben giderdim
    sonra bu onlarda alışkanlık banada görev gibi oldu
    aklım başıma geldiği zaman aramadığım gitmediğim zaman tepki gördüm
    kendime yeni bir yol çizdim