Arkdaslar soruma bilginiz varsa cevap verebilirmisiniz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umutlardunyasi tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

9 Haziran 2010
    Konu Sahibi : umutlardunyasi
  1. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar ben yurtdisindayim. Kontrole gittigmde bebegin kalp atislarina bakiyorlar, dinliyorlar ve karin olcusunu aliyorlar.Karnim e kadar buyudu diye. Onun haricinde boyu veya kilosunu soylemiyorlar. Sizin doktorlariniz nasil anliyor boyunu ve kilosunu bebegin? Ben sordum bunu belirlememiz mumkun degil dedi yani ozel olarak senin bebeginin boyu su veya kilosu su diyemeyiz dediler. herkes icin sabit oranlari verebiliriz dediler? Lutfen yardimci olurmusunuz?

2. 9 Haziran 2010
  3. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    canim hangi ulkedesin, ben de yurt disindayim. doktor bana soyluyor boyunu, kilosunu falan.. boyunu zaten ultrasonda isaretleyerek bakiyor sonra ultrason aleti hesapliyor ama kilosunu nasil anliyorlar bilemiyorum.
    sen nekadarlik hamilesin?

4. 9 Haziran 2010
  5. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım kaç haftalık hamilesin?belli bir aya gelmeden kilo boy ölçüsü vermiyolar..kiloyu da baş çevresi,karın çevresi bide bi yerinin daha ölçüsüne göre tahmini sölüolar..boyu da uyluk kemiğinin uzunluğunu sanırım 7 ile çarpıolar..yani tahmini ölçüler bunlar..

6. 9 Haziran 2010
  7. oglak75

oglak75 2 kelebeğim,aşkım ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tahmini bir ölçü veriyorlar canım bacak kemik uzunluğu kafa çapı filan bunlara göre tahminen şu kadardır diye yazıyorlar rapora

8. 10 Haziran 2010
  9. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben Avustralya-Sydney denim canim.Ya sen? Ben en son ultrasona 19 haftalikken girdim, birdahaki girisim 34. hafta olacak. Diger zamanlarda kontrolde karin olcusunu ve bebegin kalp atislarina bakiyorlar. Yani siz o zamn her kontrolde ultrasona giriyorsunuz belki...Ben her kontrolde ultrasona girmek sart degil diye biliyorum.

10. 10 Haziran 2010
  11. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim ben 23 haftalik hamileyim.

12. 10 Haziran 2010
  13. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88

canım kilosunu baş , karın ve kol bacak kemiklerini ölçerek tahmini olarak söylüyorlar , zaten bazen doğum kilosu ile ultrasondan söylenen kilo arasında fark da oluyor bu yüzden. benim doktorum boyunu bilemeyiz , söyleyebilmemiz için dümdüz durması lazım diyor..görümcemin doktoru boyunu da söylüyor ama ben hata olduğunu düşünüyorum çünkü onun da bebeğinin doğmasına 1 ay var 62 cmdemiş..

14. 15 Haziran 2010
  15. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108

Bu ülkeler arasındaki uygulama farkından kaynaklanıyor. Türkiye'de her kontrolde ultrasonla muayene yapılıyor. Ama birçok Avrupa ülkesinde, Amerika'da ve sizin bulunduğunuz ülkede tüm gebelik boyunca toplam üç kez. Bu tamamen sigorta şirketleri ve devletin sosyal güvenlik kurumlarının izlediği politika ile ilgili. Endişelenme. Sağlık açısından gerekli olan yapılıyor zaten. Onlarca ülkede milyonlarca kadının gebeliği bu şekilde izleniyor. Türkiye'de biz biraz abartıyoruz.

16. 20 Haziran 2010
  17. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Burda devlet karsiliyor canim. ALLAH var 5 kurus vermiyorum. Ama guzel kalitesi kotu degil yani. O bakimdan her seferinde ultrasona girmemem normal tabiiki.

18. 20 Haziran 2010
  19. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ay çok zor ya. ıyiki yurtdışında yaşamıyorum :)) 9 ay boyunca bebeğini sadece 3 kez görmek çok kötü ya. Ben dayanamazdım valla :))