Arpacık yüzünden ameliyat olan var mı ?

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve Sumak tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Sumak
  1. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    Biraz önce doktordan geldim ,tek çözüm yolu var ameliyat dedi :KK43:

Aslında çok arpacık cıkmazdı gözümden bu yaşıma kadar bu ya 2 idi yada 3..
    ama bu sefer arpacık cıkıcakken cıkamadı..içinde pirinç tanesi gibi birşey var..sabahları kıpkırmızı oluyor..sonra küçülüyor bazen büyüyor..
    3 ay oldu gecmedı..doktora gıttım,bana merhem ve damla verdı bunları kullan ıkı ay sonra gel dedı..bugun gittim baktı..kiste dönmüş dedi operasyon yapılması lazım dedı..

ben de kabul etmedim ,yıne krem damla verdi gonderdi..

gittiğim yer devlet hastanesıydı ,hemen 3 dk da bıttı muayenem ,daha once de oraya gıttıgım ıcın yıne bıldıgı ıcın bu doktora gosterıyım dedım..

şimdi özel bir hastaneye gidicez..

hemen amelıyat demesinden korktum acıkcası..soramadım da nasıl yapıyorsunuz..hemen bitiyor mu..tekrarlar mı dıye ..diğer hastayı cagırdılar hemen...

var mı sizin cevrenizde böyle ameliyat olan..nasıldır ..

ben bıraz arastırdım. netten...iç arpacıkmış benım ki.lokal anestezi ile yapılırmış..

bilgisi olan var mı ..yardım edebılır mı :çok üzgünüm:

2. 30 Temmuz 2009
  3. aydasu

aydasu pembekartanesi.blogspot Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    canım merhaba elimden geldıgınce bu bölümü takıp etmeye calısıyorum kı bı faydam olursa dıye
    ben goz hastanesınde calısıyorum, doktor yanında tıbbı sekreterım hergun cok vaka gelıyor senın gıbı canım
    aslında duz mantık olarak bakıldıgında doktorun yapacagı bu
    damla merhem
    eger kıste donustuyse amelıyattan baska caresı yok
    aslında amelıyatta denmez bes dakıkalıl bır ıslem, kitin içi bosaltılıyor
    pek sevımlı bısı degıl elbet ama gecmemesınden daha ıyıdır canım
    evet canım lokalle yapılıyor ayakta bılem olur vereliniortak
    sen hıc uzme kendını olur mu
    ama devlete acıkcası cok guvenemıyorum + ozeller de artık suphelı
    onemlı olan ıyı bır dokroa guvenmek canım
    sen yıne de baska bır doktora daha gozuk canım en azından ıcın rahat eder

bundan 5 sene once daha calısmıyordum tabı bılgım yok bu konularda ben de cıktı
    gıttım develete sak sak hemen amelıyat gunu verdıler delırecektım
    ama o gun hastanenın kapısında kactım
    ıyı kı de kacmısım cunku meger daha kıstlesmemıs
    baska bı doktorsa goz kapaklarımdan ıgne yapmıstı
    aman ya o aralar doktorlara olan ınancımı kaybetmıstım
    sımdıyse 7/24 doktorla bırlıkteyım :))
    canım benım kısacası cok korkulacak bı ıslem olmasa da sonucta kucuk de olsa bı operasyon bırazcık canın yanabılır ama emınım dayanırsın

sorularınız olursa burdayım arkadaslar

4. 30 Temmuz 2009
  5. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bnmde gözümde arpacık oluşmuştu.. doktora gittim damla verdi geçmezse ameliyatla alıcaz demişti. geçtimi hayır geçmedi malesef çok küçüldü ama kimi zaman kızarıyo ve belli ediyor kendini. çok küçük die bende erteledim hala gitmedim doktora.. bnmde en yakın zamanda gitmem lazım..

6. 30 Temmuz 2009
  7. Sumak

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    ben iğneden bile korkarım valla..ufak bir operasyonmuş ,netten baktım şimdi..

direk amelıyat dıyınce korktum belkı..artık bır kac doktora fılan gıdıcez..

tek doktora guvenemıyorum ufacık bırsey olsa bıle..

bu amelıyatı bayıltıpta yapabılırler mı ?

8. 2 Ağustos 2009
  9. minik_

minik_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim 4 ay önce gözümde arpacık cıkmıstı ilk önce doktor göz damlası,pomad verdi o kızarıklığı,sisliği ağrısı kısacası sikayetlerim gecti sonradan elimle o bölgeyi yoklarken minik top gibi bir kitleyi farkettim sonra doktora gittim şalazyon olduğunu ,kiste dönüştüğünü söyledi.şalazyon ;bu gözde bulunan yağ bezlerinin kanallarının tıkanmasıyla olusuyormus ve bunun kendiliğinden gecmesi için bana göz damlası verdi en önemlisi de sıcak pansuman olduğunu bu sayede kanallardan ilthap akacağını söyledi ancak garantisi yok tabi gecmezse ameliyat dedi ve benim gecmedi. carsamba günü de ameliyatla aldırdım korkmanı gerektircek bir durum yok sadece ameliyattan sonra cok dikkat etmen gerekiyor mikrop kapmaması için cünkü tekrarlama ihtimali cok yüksekmiş. ameliyat sözü de gözünü korkutmasın bence 5 dakikalık birsey. ilk önce sana lokal anestezi yapıyor doktor (bu asamada biraz canın yanıyor ama uyusması için katlanıyorsun ne de olsa :KK43: ...)sonra da o kiteyi cıkartıyor ben bu asamada hiç acı hissetmedim bir gün sargılı durdu gözüm ,ertesi gün acıldı bandajlar daha sonra da antibiyotikli damla verdi carsamba günü kontrole gideceğim sadece hafif bir kızarıklık var gözümde ,sana da gecmiş olsun canım :)

10. 5 Ağustos 2009
  11. Sumak

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    tesekkur ederım..ben hala beklıyorum bakalım..fena tırstım..

sana da cok gecmıs olsun :)

12. 11 Ağustos 2009
  13. lojel

lojel Guest

canım bendede çıkmıştıı doktorr ameliyat olcaksın dedi büyüktü baaya hemde

sonra dalin şampuanla ph değeri iyi olan şampuanm yani... sargı bezleri ile hergünn sıcak pansuman yapıosun yüzünü yıkıosunn 1-2 ay kadar makyaj yapmıosun.. şişlik tamamen kayboluyorr benim şişlik taş gibiydiii hiç inecek gibi değildi ama indii

14. 11 Ağustos 2009
  15. bende de olmustu aynen öle bir sene kadar kaldı gözümde doktora gittim damla werdi bide merhem ama geçmedi kendim çıkardım aldım elime iğneyi içinden sert bişeyler cıktı ck acıdı ama sinirlenmiştim cnkü cok çirkin duruyodu we geçti :nazar::jeyyar:

16. 13 Ağustos 2009
  17. Sumak

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    yaşamıyorum artık,nasıl cesaret oyle..hayatta yapamam..

zaten göz kalemı sürmüyorum asla..rimele de kırpıklerım uzun oldugu ıcın gerek duymuyorum..

sıcak pansuman yapıyorum ama gıdıcek gıbı degıl..bazen buyuyor bazen kuçülüyor :)

lojel..dediğini deniyim bende..tesekkurler :)

18. 23 Ağustos 2009
  19. nymph_d

nymph_d Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim de iki göz kapağımda birden çıkmıştı sonra şişliği kaldı.ameliyat oldum 10 dk sürmüyor korkma,başta iğneyle uyuşturuyor,bir gün gözlerin kapalı kalacak 6 saatte bir damla vermişti bana acın hiç olmuyor ameliyattan sonra ilk gün şişlik oluyor biraz. konu göz olunca düşünmekte haklısın insan korkuyor ama çok basit bi işlem inan korktuğuna değmez.