Artecoll dolgu

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve rosenoire tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  23 Ekim 2009
  Konu Sahibi : rosenoire
 1. rosenoire

  rosenoire Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.049
  Beğenildi:
  37
  Ödül Puanları:
  148
  Kırışıklık nasıl oluşur? """"""""ALINTIDIR """"

  Kaş çatma, alnımızı kırıştırarak bakma, gülme gibi aynı yüz hareketlerinin, binlerce kez, biz farkında olmadan yapıyor olmamız sonucu zamanla cildde mimik çizgileri dediğimiz çizgiler oluşur.

  Artecoll nedir?

  Artecoll Polimetilmetakrilat adı ile bilinen bir maddenin 30 mikron çapında kürecikler haline getirilmiş şeklidir. Yüzeyleri kesinlikle pürüzsüzdür. Bu kürecikler sığır kollajeni içinde ısıtılarak dağıtılıp daha sonra soğutularak jel haline getirilir. Steril tek kullanımlık 0,5ml enjektörler içinde kullanıma sunulur.

  Tarihçesi

  Artecoll Alman kimyacıları tarafından 1902 yılında sentezlenmiştir. Tıpta 1936 yılında diş protezi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra kemiklerde dolgu, yapıştırma ve antibiyotiklerle birlikte tedavi amaçlı kullanılmıştır. Kalp pillerinin dış yüzeylerinin kaplanmasında ve göz lenslerinde de kullanılmıştır.

  Nerelere uygulanabilir?

  Artecoll özellikle alın, kaş arası, dudak üstü çizgiler, burun ve ağız köşesi arasında uzanan çizgilerde son derece etkili bir yöntemdir. Göz altlarında meydana gelen çökmelerde doldurma amacıyla kullanılır. Ayrıca yapılan plastik cerrahi ameliyatlarından sonra meydana gelebilen çökmelerin doldurulmasında da kullanılır. Akne skarlarının doldurulmasında başarıyla kullanılmaktadır. Dudakları büyütmek ve şekil vermek amacıyla kullanılan en başarılı maddedir.

  Artecoll uygulaması kimlere yapılabilir?

  Erişkin her kadına ve erkeğe uygulanabilir. Bazı kronik hastalıklar ve gebelik dışında uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur.

  Avantajları nelerdir?

  Artecoll kişiye herhangi bir zahmet vermeyen, uygulaması basit, yan etkisi olmayan bir yöntem olarak gittikçe popülarite kazanmakta ve plastik cerrahiye alternatif olarak günlük uygulamada, yerini almaktadır. Kalıcı olması onu diğer tüm dolgu amaçlı maddelerden ayrı kılmaktadır.

  Güvenilir midir?

  Artecoll 100 yıldır dişçilikte, ortopedi ve kardiyolojide farklı amaçlarla başarı ile kullanılmaktadır. 9 yıldır kırışıklık tedavisinde kullanılan artecoll Almanya’da sağlık bakanlığınca izin verilen dolgu maddelerinden biridir.

  Kalıcılığı ne kadardır?

  Artecoll’un etkisi tamamen kalıcıdır. Yapıldığı yerden kaybolması mümkün değildir.

  Kimler tarafından yapılacaktır?

  Artecoll bu konuda yurt dışında ve içinde eğitim almış diplomalı uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

  Uygulama hangi ortamda yapılmaktadır?

  Tüm işlemler kliniğimizin diğer tıbbi işlemlerinin yapıldığı steril odasında yapılmaktadır. İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölge dezenfekte edilir. Her uygulamada tek kullanımlık steril iğneler açılır.

  Uygulama nasıl yapılır?

  Uygulanacak bölgeye hijyen koşulları sağlandıktan sonra çok ince iğnelerle çizgilerin altındaki derinin alt tabakalarına tünel metodu ile, gerekirse de noktasal uygulamalarla artecoll enjekte edilir.

  Uygulama da ağrı olacak mıdır?

  Hayır. Enjeksiyon sırasında ciddi bir ağrı duyulmaz. Artecoll’ün içinde lokal olarak anestezi sağlayan maddeler de olduğundan yapıldıktan sonra da meydana gelebilecek ağrı hissedilmez.

  Uygulama ne kadar sürecektir?

  Artecoll uygulaması 10 dakika kadar sürer.

  Etkisi ne zaman ortaya çıkar?

  Artecoll ilk 20 gün içinde yapılan bölgeye yerleşme süreci gösterir. Asıl görünür etki bundan sonra başlar ve 3 ay içinde de tam olarak ortaya çıkar.

  İşlem bittikten sonra ne yapmalıyım?

  Uygulama sonrası herhangi bir takip gerekmez. İlk gün doğrudan suyla ve güneşle temas ettirilmemesi uygundur. Enjeksiyon yapılan alanların fazla ellenmemesi önerilir.

  Kontrole ne zaman geleceğim?

  Artecoll uygulandıktan sonra deri içinde yerleşmesi ve etrafının fibroblast hücreleri tarafından yapılan fibrin lifleri ile kaplanması en erken 3 ayda tamamlanır. Bu nedenle kontrole bu sürenin sonunda gelinmesi uygundur.

  Yan etkileri nelerdir?

  Artecoll kozmetik alanda kullanımı belli sınırlar içinde kalındığı sürece herhangi bir yan etkiye yol açmaz. En fazla görülen yan etki uygulama günü hafif bir ağrı hissidir. Enjeksiyon yerinde nadiren hafif kızarıklık görülebilir.

  Sonuç istediğim gibi olmazsa ne yapılabilir?

  Eğer gerek görülürse ilave enjeksiyonlar yapılabilir. Sadece yıllar içinde artecoll yapılmayan alanlarda yeniden çizgilenmeler ortaya çıkabilir. Bu alanlara istenirse yeni uygulamalar yapılabilir."""""""""ALINTIDIR"""""""
   
 2. 12 Kasım 2009
  Konu Sahibi : rosenoire
 3. ync

  ync Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2008
  Mesajlar:
  80
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  peki bunu istanbulda hangı doktrolar uyguluyor acaba ? doktorların bazıları dolgu kullanılmasından yana degıl bazılarıda estetık amlelıyat yerıne dolgu uyguluyor ...
   
 4. 13 Kasım 2009
  Konu Sahibi : rosenoire
 5. jayjay

  jayjay Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.590
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  arkadaslar bazı dolguların dokusu kalın oluyor
  ve puturlu bır yapıya neden oluyorlar
  bı kere ıkı kas arasına normal dolgular olmuyor dıye bılıyorum
  juvedermın 3 unu dr uygulamıstı bana onda yazıyordu kas arasına olmaz
  daha ınce olması lazım
  bakmayın urun tanıtımında olur dıyorlar sonra nedbe-kızarıklık sıslık yapıyormus
  artecoll tercih edilen bir marka degil ki üstelik