Artık bayramları sevinçle degil,endişeyle bekliyorum:(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve _Diotima_ tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : _Diotima_
  1. _Diotima_

_Diotima_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :çok üzgünüm: artık bayramlardan korkar oldum :çok üzgünüm:
    içimdekileri dökmeye cok ihtiyacım var cok ama cok doluyum
    Uzunda olsa yazıcam,anlatıcam uzun uzun,neden,nasıl bu noktaya geldik :çok üzgünüm:

4 yıllık evliyim,2 yıl flört ettik,1.5 yılımızda eşimin ailesiyle tanıştım.kültür olarak cok farklıydık ama birbirimizi seviyoduk ya,gönüller birdi ya,hep sorun olmaz,üstesinden gelinir diye düşündük.düğün alışverişlerinde başladı tatsızlıklar.beyaz esyayı,koltuğu,mobilyayı,mutfagı,yatak odasını kız alırmış,onlar bir tek halı perde alırmış,adetleri öyleymiş,birde gül gibi oğullarını veriyolarmış daha neymiş falan filan.zar zor aldık,ettik kurduk yuvamızı,düğün gecesi altınlarımı aldılar,vermek istemedim düğün bitimini burnumdan getirdiler,mecbur kaldık.sürekli ailemi eleştirdiler olur olmaz laflarla,annem babamın üniversite mezunu olmasından tutunda,yaşadıkları sehire,cevrelerine,akrabalara herseye kulp taktılar,laf ettiler ,ama yüzlerine güldüler,"bize düğünde para harcatmadınız ya"la başlayan övgüler yağdırdılar.işimiz nedeniyle ailelerden uzaktayız,bu avantaj gibi görünsede,telefonla rahat vermediler,sabahtan akşama sorgu sual.3 aylık evliyken üzerimize yaptıkları borçları yıktılar,bu ne borcu dediğimizde,bizim düğünde kendilerine aldıkları kıyafet,misafirlere yemek,benzin,halı,perde gibi masraflar için kredi cektiklerini ve sıkıştıklarını söyledir,oysa altınlarım fazla fazla yeterdi bu harcamalara,sonra öğrendik ki kayınpeder arabayı sıfırlamış.her özel zamanda gittik,hep laf,hep surat gördüm.sonra kızlarına talip cıktı,evlendirdiler.ne gariptir ki,bende uyguladıkları adetlerin hiçbiri söz konusu olmadı,bu seferde a dan z ye herseyi oğlan tarafına yıktılar,nişanı eşime yaptırdılar,kayınpeder kendine işini büyüttü.zaman gectikce bana olan kaba saba tavırları hep artış gösterdi,ben sineye cektikce,alttan aldıkca,onlar yüklendi,güzellikle neden bana böyle davrandıklarını,artık cok dolduğumu,dayanamayacagımı söyledim,bu seferde eşime yalan yanlış aktarıp kışkırtmaya,sürekli doldurmaya başladılar,sürekli tartışmaya başladık,eşim bambaşka bir insana dönüştü,içindeki canavar ortaya cıktı,hakaretler,evden kovmalar,itip kakmalar.evimiz içinde yaptığımız pazar alışverişinden tutunda,cıkacagımız tatilin zamanına kadar herseye onlar karar verir oldu.eşim hep sustu,hep onları korudu,eşim sustukca,ben ezildim,eksildim senağlama hakaretlerin dozu tavan yapınca,canıma yetti,eşime artık dayanamayacagımı,böyle devam etmeyecegini söyledim,onlar benim anam,babam,sende bizim soyadımızı tasıyan gelinsin cekeceksin dedi,ve boşanma kararı aldım.bütün esyalarımı topladım,aileme haber verdim,gelip beni almaları için,o güne kadar tek kelime etmeyen babam,benim halimi,perişanlığımı görünce her ne kadar barıştırmak,aramızı düzeltmek adına geldilersede,karar verdiysen tamamdır dedi.herseyi anlattım onlara,tüm yasadıklarımı.eşyalarım çıkarken eşim geldi,yalvar yakar pişmanım,son bir sans verin dedin,babamla konustular,nasılsa ikna etmiş babamı,babam kızım eşin cok pişman,hatalarını anlamış,yuva kolay yıkılmamalı bir sans ver,biraz zaman tanı dedi ve beni allah'a emanet edip geri döndüler.1 ay kadar eşim iyiydi,yani olması gerektiği gibiydi,ama sonra film tekrar basa sarmaya başladı.beni almaya geldikleri için aileme kin duyduğunu,bir süre görüşmek istemediğini söyledi,daha doğrusu anneleri öyle yapmasını söylemiş,kaç kandil,kaç bayram,kaç anne&babalar günü gecti aramadı sormadı.bende onun ailesini aramadım bu sürede,babası bana korkunç bir hakarette bulunmuştu son görüşmemizde,anneside ağzına geleni söylemişti.özel zamanlar eşime hiç koymadı,kendini hep oyaladı arkadaslarıyla orda burda,iş seyahatine gidiyorum deyip,ailesine gitti,ben aileme ne zaman gitmek istesem,engelledi.annemler evime cekindikleri için ve eşimin anlamsız aramama görüşmeme kararı yüzünden, hiç gelemediler bir daha,ben ne zaman gitmeye yeltensem,büyük kavga koptu.Böyle kısır bir döngü....
    bir hafta sonra bayram.kayınvalide eş dost gelini soruyo,getir mutlaka demiş ve şimdi onun tasası sardı.benim ailem eşime cok kırgın,bana hasret.ama bunu düşünen yok.gitmeyelim diyorum,biraz daha zaman tanı,yaralar kabuk bağlasın,önce yavaş yavaş telefonlaşmalar başlasın diyorum,kabul etmiyor , tüm kırgınlıklar sona erecek diyor ama güvenemiyorum.aileme gitmeye pek gönüllü değil.gidersede 8 gün bizimkilerde 1 gün sizinkilerde kalırız diyo.annem çok üzgün,ben çok kırgınım,cok yorgunum senağlama sabrın sonu selamettir diyorum ama hep başa dönüyoruz,hayat geçip gidiyo senağlama
    çok uzun ve karışık anlattığımın farkındayım senağlama ama ihtiyacım vardı

2. 22 Eylül 2008
  3. hakarka

hakarka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya üzldüm gerçekten zor bir durum allah sabır versin umarım herşey istediğin gibi lur

4. 22 Eylül 2008
  5. _Diotima_

_Diotima_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol canım inşallah

6. 22 Eylül 2008
  7. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim ya :KK43: gercekten cok üzüldüm :KK43: insan ne diyecegini şaşiriyor gercekten..keşke eşin yaninda olsa,seni biraz anlayabilse..ama eminimki zamanla seni anlayacaktir..şimdi konuya gelirsek lütfen kendi sıkıntıya sokma şimdiden..kendini kötü şeylere hazirlaman cok normal yasadiklarindan sonra..ama kendini üzmektense takmamaya yonlendir kendini..ne derlerse desinler,ne yaparlarsa yapsinlar takmayacagim diye telkin et kendine..ve bence önce ailene gidin..eşine de "ailemin yaninda nasil davranirsan bende sizinkilere öyle davranicam" de mesela..ona gre belki ayagini denk alirda ailenin gönlünü alirsiniz..

bu işler gerçekten karşilikli..sev beni seveyim seni dünyasi bu..karşiliksiz sevgi sadece anne-baba ve evlatlar arasinda oluyor..aklima gelen tek formul bu..eşin nasil davranirsa sende öyle davran..ama ailesi ne yaparsa yapsin gerçekten umursama..umursasan bile umursamazliktan gel..he de geç..muhakkak zor olur..Allah rizasi için,büyükleri ziyaret etmek sevaptir diye telkin ver kendine..boylece daha kolay gelir sana gidip gelmek :KK66:

inşaAllah hayirlisiyla atlatirsin..inşaAllah bu bayram hayirlara vesile olur..inşaAllah bu yasadiklarin kötü bir hatira olarak kalir ve herşey düzelir..

8. 22 Eylül 2008
  9. EU1

EU1 Guest

ay canim ya valla okurken ben daraldim.ne denir bilmiyorumki hele biraz daha dusuneyim ve duygusalligi kenara birakayim tavsiyelerde bulunurum inan cok etkilendim uzuldum yasadiklarindan :KK43:(

10. 22 Eylül 2008
  11. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım ya çok üzüldüm gerçekten zor bir durumdasın şuan
    kendini çıkmazda hissediyorsun ama sabırlı ol biraz canım bu durumuda atlatırsın inşallah
    allah yardımcın olsun

12. 22 Eylül 2008
  13. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    afedersin canım ama eşin ailesine düşkün bir insan gibi görünüyor fakat aile kavramının bilincinde değil...
    eğer gerçekten bilincinde olsaydı nasıl kendisinin ailesini düşündüğü gibi senin aileni de düşünmesi gerekirdi...
    tamam ailesi dolduruşa getiriyor olabilir...
    bunu aşmak senin elinde...
    belki ben biraz sertim bu konularda ama eğer benim eşim ailemi saymaz gitmez gelmezse onun ailesine de aynısını ben yapardım...

14. 22 Eylül 2008
  15. _Diotima_

_Diotima_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bir lafım,saygısızlığım olmadı ailesine,ama eşim kardeşime cok kötü laflar etmiş,kardesimde anneme,babama söylemiş olduğu gibi olayın verdiği öfkeyle :çok üzgünüm: benim ailem cok kırgın :çok üzgünüm: eşim telafi etmek için hiçbir sey yapmadı.şimdi eş,dost ne der diye,beni onca laf,hakaret duyduğum eve,sanki hiçbirsey olmamış gibi götürmek istiyo,büyük rahatlıkla.ben içinden cıkamıyorum artık karmaşanın :çok üzgünüm: düşün,taşın elde var sıfır :sm_confused:

16. 22 Eylül 2008
  17. _Diotima_

_Diotima_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bu kadar alttan alıp,yapıcı olmaya,iyi düşünmeye çabaladıkca nasıl bu noktaya geldik.onca yapılan,edilenin lafı,sözü olmadı,hesabı sorulmadı,başa kakılmadı,saygıda kusur edilmedi,daha ne yapmak gerekirdi,insanca muamele görmek için :çok üzgünüm:

18. 22 Eylül 2008
  19. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Her şey erkekte bitiyor.Ne erkeler var eşini kimseye ezdirmiyor.Ailesine ,arkadaşına,çevresine düşkün olan bir erkek ne yazık ki gerçekleri göremiyor.Göremiyordan öte ,görmek istemiyor.Bu durumda kadın ortadan ikiye de çatlasa erkek ne yazık ki bildiğini okuyor.:eek:klava:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.