Artık bıktım....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve janav tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : janav
  1. janav

janav Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    yıllardır yaşadığım bi sorunu anlatmak istiyorum sizlere.. Ben 7 yaşımdayken babamı kaybettim tek çocuğum. Yıllarca annemle birlikte kirada yaşadık fakat benim dershane masraflarım ağır gelmeye başlayınca yalnız oturan anneanne ve dedemin yanına geldik annem 6 kardeş hepsi evli ve kendi evlerinde oturuyorlar.
    İlk geldiğimizde pek bir sorun yoktu dedem bizi koruyup kolluyordu anneannem her zaman oğullarına daha düşkündür. dayılarım bizim buraya yerleşmemizi hiç istemediler nedense zaten ayrı otururkende arayıp sormazlardı bile birbirinden kopuk bi aile bizimkisi herkes kendi ailesiyle çolupuyla çocuğuyla ilgili. Ama dedem hep korudu bizi onlar benim başımın tacı derdi kimseye laf söyletmem biz dördümüz çok mutluyduk.
    İki sene önce dedemi kaybettik kabus dolu günler o zaman başladı. Artık herkes bizimle ilgili konuşuyor arkamızdan bedava evde oturuyor birde annemin parasın yiyor diye. Dedem emekliydi o ölünce parası anneanneme geçti dörtyüz beşyüz lira civarı bi para... Anneannem zaten yetmiş yaşında yaşından çok daha çabuk çöktü şu an sadece tuvaletine gidiyor kendi başına yemeğini yiyor namazını kılıyor o kadar. Evin bütün sorumluluğu bizde yediği önünde yemediği arkasında annem ona tüm evlatlık görevlerini eksiksiz yapıyor herşeyiyle ilgileniyor dörtdörtlük.
    Ama anneannem bbize bir kere bile güleryüz göstermedi allah razı olsun demedi. Oğulları ayda bir aradığında bile canım yavrum sağol aradığın için teşekkür ederim neler neler der ama bize bir tek laf çıkmaz ağzından güzel. Annem kırk yılda bir bişeyi eksik yapsın ağzına geleni sayar. Her ay maaş kavgası yapar annemle yok parayı ne yaptın yok bana ver çocuklarıma vereceğim.. Dört yıldır bina için para toplanıyor maaşının çoğu oraya gidiyor zaten hastanesi ilacı yemeği(öyle her şeyi yemez yemek seçer)para dediğin nedirki harcanıyor zaten. allaha şükür annem çalışıyor o çalışmasa geçinemeyiz zaten bende okulu yeni bitirdim
    Kış gelmeden eylül ayında bizim kalorifer yanmaya başlar gece gündüz mayısa kadar yaşlı olduğu için üşüyor. Biraz kısacak olsak bi araba dolusu laf eder. Kurbanı kesilir oruç tutmaz parasını verir annem fazla fazla.Tabikide yapmalı. Ama insan bi güleryüz bekliyor ANNEANNEM ANNEME BAĞIRIR ÇAĞIRIR BİR GÜLERYÜZ GÖSTERMEZ AMA ANNEM HEMEN UNUTUR ERTESİ GÜN aMA BEN UNUTAMIYORUM...
    yaşlı bi insanın herşeyi tamamken hala bu kadar paraya tapınmasını ben anlayamıyorum. Alsın koysun parasını o masaya otursun başına ne yapabilir? faturasını ödeyemez o para kendi kendine alışveriş yapamaz yemeğini pişiremez temizliğini yapamaz onu yıkayamaz... Para mevzusu bir yana biz ona bir sesiz yanında her ihtiyacını karşılayan yalnız olmak kolay mı, bayramda akrabalar gelir bak teyze ne güzel kızın var torunun var sana mis gibi bakıyor derler bi evet sağolsunlar demez hemen lafı geçiştirir...
    Annemin annesi, ben onun için değil allah için yapıyorum hepsini diyor hiç bir şey olmamaış gibi davranıyor annem ona karşı ama ben yapamıyorum unutamıyorum yaptıklarını bize davranışlarını. Onunla aynı evde yaşıyoruz ama hiç konuşmak istemiyorum. Gerekmedikçe konuşmuyorumda her akşam annemi sıkıştırıyor bu kız bana niye böyle yapıyo diye halbuki kendiside biliyor herşeyi..
    Kızlar ben çok mu gaddarım çok soğudum onun yaptıklarından dolayı. geçsin bu kırgınlık diyorum ama hala aynı yaptıklarını görüncede içimden konuşmak gelmiyor. Yine benden ne isterse yapıyorum ama gerekmedikçe konuşmuyorum.... İçimden gelmiyor..
    Ben çok mu kötü bi insanım sizce???

2. 16 Eylül 2010
  3. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    canım annen tecrübeli bi kadın susmasını affetmesini biliyor zaten derlerki bi evlat annesini 40 yıl sırtında taşısa sadece annesinin ona verdiği 1 gr sütün hakkını ödeyebilirmiş. annen bunun bilincinde buyüzden ona gücenme anne olduğun zaman anlicaksın onu anne bi evladı nası zorluklarla büyüttüğünü ona nasıl baktığını
    anneannen yaşlanmış yaşlı insanlar çocuk gibi mızmız olurlar katlanmak zorundasın zaten sen en doğrusunu yapıyosun kızsanda hizmetini yapıyomuşsun negüzel konuşmak istemiyosan konuşma
    anneannen kızını mutlaka seviyordur şimdi oğulları yanında değilya heran göremiyo onları özlüyo merak ediyo ama annen heran yanında onun iyi olduğunu halini vaktini görüyo bu yüzden ayrımcılık yapıyo gibi görünebilir
    ama allah razı olsun dememesi yalnış ama yaşlı kadınya kimbilir kendi içindee neler düşünüyo
    durumuna biraz ılımlı yaklaşmak istedim içini ısıtabilmen için

4. 16 Eylül 2010
  5. Su-Perisi

Su-Perisi Meleğim iyiki varsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    katılıyorum canım sana...
    bende aynen böyle düşünüyorum...

6. 16 Eylül 2010
  7. Selma25

Selma25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sen değilsin kötü olan canım ananende bi sorun var. benim bildiğim genelde babaanneler biraz sorunlu olur ama neyse.. Bence sen böyle devam ama kendini kötü hissetmeden.. Artık ananen dünya iyisi olsada yaptıkları gözüne batmaya baslamıs bir kere mümkün değil bu durumdan kurtulamazsın..yada bilmiorum belkide ben kurtulamadım..benimde basıma böyle birsey gelmişti ama ben o kişiyle aynı evde kalmak zorunda olmadıgım için cekip gitmiştim. Onun ihtiyaclarını karsılamaya devam et nede olsa büyüğün. Ne yaparlarsa yapsınlar saygıda kusursuz olmak lazım..onlar olmasaydı bizler olmazdık..kendine hep böyle seyler söyle..yani kendi kendini doldurma canım:) Aslında sana birsey yapsa belki bu kadar tepkili olmazsın ama işte annene yapınca öyle oluyor. inşallah tez zamanda hersey istediğin gibi olur..

8. 16 Eylül 2010
  9. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Siz onun yanında olmasaydınız , farklı bir yerde yaşasaydınız eğer ; oğulları ya da gelinleri , annen gibi ilgilenir miydi acaba ? İstisnalar olsa bile , pek sanmıyorum .

Bence anneannenle , onun anlayabileceği şekilde güzel bir dille konuş . Anlat sıkıntını . Belki o da anlar hatasını . Oldu anlayamadı seni ; olsun , yaşlı insanlar çocuk gibi oluyorlar . Onun her dediğini de
    kafana takma yerimseniben

10. 16 Eylül 2010
  11. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bencede canınızı sıkmayın. tabiki insan sevgi güleryüz bekler anennesinden babanesinden ama yaşlılığına verin.

12. 16 Eylül 2010
  13. janav

janav Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim kızlar yorumlarınız için, ama soğudum bi kere içimden gelmiyor konuşmak güleryüz göstermek... insan yanında olan ona bakan bi dediğini iki etmeyen insana daha çok değer vermeli bence onu aramayan bayramdan bayrama arayan soranlara değil
    Yukarıda allah var o herşeyi görüyor annemde bende artık herşeyi allah için yapıyoruz...
    Bize bi annemize can yoldaşı oluyorsun sağol demeyen dayılarım biz eğer anneannemi bırakıp başka bi eve taşınsak arkamızdan söylemedikleri lafı koymazlar. Neymiş babalarının parasını yiyormuşuz..
    Niye bu hayatta herşey böyle paraya dayanıyor, anlamıyorum....

14. 20 Eylül 2010
  15. dagci

dagci bal peteklerim Üye

Beğenildi:
    4.350
    Ödül Puanları:
    163
    canım,aneannen aslında herşeyin farkında ama çocuk gibi nazlanıyor.
    annen mecbur olduğu için dayınlar kadar kıymetli görmüyor.
    onlar kendi hayatlarını yaşayıp onu umursamadıkları için daha kıymetli geliyor.

sabırlı ol güzelim.
    ne güzel okumuşsun.
    onlar olmasa ne halde olurdunuz,bu açıdan bak tatlım.

16. 21 Eylül 2010
  17. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bi kere dışarda söylenen laflara kulaklarınızı tıkayın annanenizi de fazla takmamaya çalışın yaşlı çünkü yaşlılar öyledir benim annemle babam da mesela her pazar babannemle dedmin yanına gider işlerini yapverir ne zaman bişey lazım olsa ararlar babam alıp götürür hemen ama babamın diğer kardeşleri babamların maaşını yiyo derler babam için ki babam memur kendi maaşı var dedemin aldığı bi emekli maaşı o da onların masraflarını ancak karşılıyo....tüm bunlara rağmen en aramayan sormayan bile babamlardan daha kıymetlidir daha çok hürmet görür onların gözünde....ama babamda hep der ben Allah için yapıyorum die....şöyle düşün belki rahatlarsın...annen seni büyüttü okuttu bu yaşa getirdi tek çocuksun yarın öbür gün annen yaşlanınca sana böyle huysuzluk yapsa bakmayacak mısın....eğer vicdanın varsa bakarsın mutlaka..annein de durumu böyle işte annesi ne de olsa