Artık bize bilgi vermeyen doktorlar bu ülkede doktorluk yapmasın

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve xelyum tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : xelyum
  1. xelyum

xelyum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar size endişeli bekleyişimi anlatmak ve birazda maalesefki hiç bir açıklama yapmayan doktorumdan doğan boşluğu sizin deneyimlerinizi dinleyerek doldurmaya çalışmak üzere yazmaya karar verdim...
    şuan cok zor ve endişeli bir bekleyişin içindeyiz eşimle birlikte.
    size konuyu kısaca anlatmak istiyorum.
    17 temmuzda aşılama yaptırdık.ve bunun sonucunda ilk
    1.ci....................bhcg tahliliimde değer 15.7
    2.ci....................bhcg tahliliimde değer 167.5
    cıktı.doktorum ilk tahlilimde 15.7 cıktığında varda diyemeyiz yokta 1 hafta sonra tekrar tahlil demişti..bir hafta zaten endişe içinde geçti.ikinci tahlilde 167.cıkınca tebrik edrim hamilesiniz dedi ve gelin muayene edelim diyerek 1 hafta sonraya muayene günü verdi.
    gel gelelim dün gece bir kanamam oldu(koyu renkli adet kanamas gibi değilde az ve koyu renkliydi)hemen korkup doktoru aradık.doktor bana bir iğne yaptırmamı söyledi. ve bu iğnenin ne için bile olduğunu söylemedi.(doktorum hiç hiç konuşmaz anlatmaz zaten)ben eczanedeki bayandan öğrendimki.bu iğne bebeğin tutunması ve düşmemesi içinmiş
    proluton depot iğnemizin adı bu arada..
    ben iğneyi yaptırdım ve hiç kalkmadan yattım .bu sabah doktor o kadar umursamazki..kimse beni ne oldu ne bitti diye aramadı bile..kanaman durdumu durmadımı asla arayan soran olmadı.
    bende gidip yeniden bir bhcg yaptırıyım dedim.ve o üzücü haberi aldım
    bhcg değeri .....................102 olmuş
    yani 167 den 102 ye düşmüş.
    doktoru hemen aradım.durumu anlattım.
    sevgili doktorumun yardımcısı(zaten kendisine ulaşamıyoruz)yardımcısı ile muatabız.
    bana hiç bir sey söylemedi.evet bebeğikaybettikte demedi varda demedi sadece dış gebelik olabilir dedi.
    ve pazartesi gelmeyin siz dedi
    salı günü bir bhcg daha yaptırıp bize bildirin dedi.
    bugün cumartesi ve salıya daha 3 gün var.
    şuan ne olduğumu neyin beni beklediğini açıkcası hiç bilmiyorum.soracağım kimsede yok.
    ben hamilemiyim değilmiyim
    dış gebelikmi değilmi.?
    düşükmü yapıyorum yapmıyormuyum?
    bu bhcg değeri 167 den 102 ye düştü tekrar artarda şansım devam edermi?
    hiç bir bilgim fikrim yok.
    aslında doktorumda yok diyebiliriz...
    acil bana birseyler yazın pc başında gözüm ekranda yazacaklarınızı bekliyorum...
    bu 3gün gecermi arkadaşlar? ne olduğunu bilmiyorum.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2009
  2. 15 Ağustos 2009
  3. hayalsevgili

hayalsevgili :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    illa bu doktora gitmek zorundamısınız neden başka bi doktora gitmiyosunuz :uhm:
    bu önemli bişey ALLAH korusun sizede zarar verebilir

4. 15 Ağustos 2009
  5. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence beklemeye ve zaman kaybetmeye gerek yok hemen başka bi doktora görün bence... ben de balıkesirliyim ve geçenlerde balıkesirdeyken doktora gitmem gerekmişti tesadüfen özel veçhi ersun tıp merkezine gitmiştim kadın doğum doktoru o kadar anlayışlı ve ilgili ki balıkesirde otursaydım ona giderdim ama doktor erkek bilgin olsun...

6. 15 Ağustos 2009
  7. asspirin

asspirin minik mucizem Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence beklemeden başka bir dra git çünkü artık önemli olan sensin sonuçta dış gebelikse veya bebek düşüyorsa bunu umursamadan 3 gün beklemen yanlış olur bence o dr unut ve başka bir doktora görün başka bir şehire gitme şansın yok mu anladığım kadarıyla balıkesirdesin bursaya izmire falan gitsen yani eğer balıkesirde dr için şansın yoksa

8. 15 Ağustos 2009
  9. xelyum

xelyum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ArkadaŞlar ben zaten ızmıre taŞındım.sız Şımdı balıkesır yazınca bende farkettım..artık orda yaŞamıyorum..
    ızmıredeyım suanda..
    Bende doktoru deĞıŞtırmek ıstıyorum..fakat bır sÜrÜ aĞır tahlıller yaŞadım.rahım flımlerı cekıldım. Doktor bunlar vermıyor bana onun arŞıvınde.ve benım Şuan sol tÜpÜm yok daha Önce geÇırdıĞım dıŞ gebelık dolayısıyla yıne aynı doktor amelıyatımı yapmıŞtı ve soltÜpÜ almıŞtı. BaŞlangıÇtan berı ben hep bu doktorda ıdım herseyım tÜm verılerım onda.baŞka doktora gıttım. Ve dıĞer doktor benden tÜm tahlıllerı tÜm verılerı yenıden yaptırmaya kalktı..bu hem maddı hem manevı hemde zaman kaybı olduĞu
    ıÇın elımız kolumuz baĞlandı...
    Benım dururumumda olan yada bır fıkrı olan arkadaŞlar acıl cevap beklıyorum pc. BaŞında

10. 15 Ağustos 2009
  11. kittycat

kittycat Gelmezsen Gelmeeeeeeeeeee Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence bu doktoru bırak baska bir doktora git canım ultrasonla falan baktır bir inşallah melegini kaybetmezsin :Saruboceq::Saruboceq: dualarım seninle canım :Saruboceq:

12. 15 Ağustos 2009
  13. asspirin

asspirin minik mucizem Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tekrar gidip kanda baktır istersen yada en iyisi dr a görünmen drunu arayıp sıkıştır bence yada pzt sabahın köründe dayan kapısına. ama o drla nereye kadar devam edebiliceksin bence vakit varken başka birini dene

14. 15 Ağustos 2009
  15. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sadece bu durum için başka bi doktora git tavsiye al derim ben tedavi sürecini sonra düşünürsün ... bu arada doktorun kimdi canım bende izmirde bi doktor arıyorum seninkine gitmeyeyim...

16. 15 Ağustos 2009
  17. xelyum

xelyum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Erol tavmergen. Benım doktorum.ayrıca ben bugÜn bhcg yaptırdım.102 cıktı.ama gecen hafta 167 cıkmıŞtı yanı bır dÜŞÜŞ var. Bu yÜkselırmı

18. 15 Ağustos 2009
  19. MinikCan

MinikCan Allahımın izniyle olacak. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence zaman kaybetmeden baska bir dr.a gitseydin....ben kendi dr.uma ulaşamıyorum o yüzden geldim bilgi almak istiyorum derdin....sonucta siz başkasının hastasısınız size bakamam mı diyecek...ben olsam sadece bilgi almak için başka bir dr.a giderdim...ama umutstzluğa da kapılma....:teselli: