Artik Cok Bunaldik

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve tutkumm tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

14 Haziran 2007
    Konu Sahibi : tutkumm
  1. tutkumm

tutkumm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Akadaslar sizin cocuklarinizdada boyle bir sorun varmi bilmiyorum .oglum 3,5 yasinda tuvalet problemi var klozete oturup kakasini yapamiyor kendini sikiyor anne bez bagla diyor doktor psikolojik diyor .1 seneye yakindir cisini yapabiliyor fakat kakasini yapamiyor kendini2-3 gun sikabiliyor ne yapabilirim.geceleride bezlemiyorum cunku cisinde problem yok onu soyluyor,onunla konusuyorum her aksam tuvalet meselesi esimle ne yapacagimizi sasirdik artik cok zorlaniyor ve yapmak zorunda kaliyor 3 gun tutamaz herhalde sonra seviniyor.
    ne yapsak fitil verdim kolaylastirsin diye ama yok tuvalete girip yapmak istemiyor
    her aksam ayni problem cok bunaldik.

2. 17 Haziran 2007
  3. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben bu sorunu kızımda çok yaşadım kendini dediğin gibi o kadar çok sıkıyordu ki 4-5 gün yapmadığını bilirim daha sonra gliserin fitil koyduk sıcak suya oturttum yok olmuyor gerçekten kabus gibi olmuştu bu konu bizim için derken biz izne gittik görümcemin evinde hiç sorun çıkartmadan yaptı inan şok olduk pasta falan aldık onu kutlamak için evet başkalarına çok komik gelebilir ama ben bu konu yüzünden öyle çok sıkıntı çektim ki. Bence bir başka evde dene en önemlisi kimseye onun yanında bu konudan bahsetme o bunu kendine bir özellik olarak kabul edip değiştirmezmiş dr öyle söylemişti bana dilerim faydalı olur anlattıklarım Kolay gelsin

4. 17 Haziran 2007
  5. selena

selena araştırmacı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ay evet benimde bir arkadaşımın kızı öyleydi kakası gelince tuvalete yapamıyor ve onlarda bez bağlıyorlardı çişini tuvalete yapıyor kakasını yapamıyordu sonra işi bitincede bezi çıkarıyorlardı ama zamanla düzeldi tabi.

6. 17 Haziran 2007
  7. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    cocuguna 3,5 yasina kadar bez baglamissan cok uzun bir zaman olmus simdi tabiiki zorlanir korkuyordur ,Tuvalet Sporu yaptirsan yani 2 yada 3 saatte bir Tuvalete götürüp alistirican (Traning)yada cocuklar icin özel yapilmis Sandalye seklinde oturaklar var ondan kullan .Hicbiride olmuyorsa Doktora sor cünkü cocuk cok büyük Tuvalete alistirmaya en gec 1 yasinda basliyacaktin.

8. 18 Haziran 2007
  9. liberty

liberty NAZ ve BATU nun annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 yaşında tuvalet eğitimine başlanmalı hatta 2 yaşına kadar denemeli bazıları erken başlıyo

10. 19 Haziran 2007
  11. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 yaşından önce başlanmalı 2 yaşında tuvalet eğitimini bitirmiş olmalı.18 ay başlamak için uygun bir zaman.bir yazı okumuştum kakasını yapmak istemeyen çocuklarla ilgili.orada şöyle diyordu.çocuklar biz büyükler gibi değildir onlar kakalarının değerli olduğunu düşünürler .artık kontrol onlardadır istedikleri kadar tutabilir yada istedikleri zaman yapabilirler.mutlaka yener merak etme.

12. 20 Haziran 2007
  13. tutkumm

tutkumm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok sagolun .valla ne yapacagiz bilmiyorum zaten uc yasina girmeden tuvalet sorununu hallettik cis problemi yok gecleride bezlenmiyor.bizim oglan kakasini yapamiyor.kakasi gelince ne yapacagini sasiriyor uykum var diyor yatiyor kitap aliyor resimlere bakiyor oyalaniyor cok sikiyor kendini gelmiyor diyor vs...fitil koyuyorum ara sira hic hoslanmiyor ama mecbur kaliyorum rahat yapiyor o zaman bunada alistirmamak lazim biliyorum ama dogal bitkiler kullansam daha rahat yapabilmesi icin ne kullana bilirim bilmiyorum , cok uzuluyorum.

14. 10 Temmuz 2007
  15. liliz

liliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim Fransada varmi bilmiyorum ama Almanyada Milchzucker diye birsey var dogal bir toz bu doktorlar bebeklere tavsiye ediyor marketlerde bile bulunuyor doktorunuza bir sorun isterseniz. Sakin ilaca , fitile alistirma bendede varmis o problem doktor bana hep fitil vermis annemde aci cekmemem icin kullanmis ama ben su an 28 yasindayim ve halen kabizlik cekiyorum bagirsaklar tembellesmis. Sana bahsettigim tozdan karistiriyorum iceceklerime iyi geliyor. Oglumdada ayni problem var (4 yasinda) onada kabizlik cektigi zamanlarda Milchzucker veriyorum icecegine karistirip. Bu ilac degil sadece dogal birsey . Eger bulabilirsen korkmadan kullanabilirsin.

16. 10 Temmuz 2007
  17. 1_sen

1_sen Guest

ne kadar etkili olur bilemiyorum ama bir yerde okumustum doktor bir ailenin kizida sizinki gibiymis az miktarda keten tohumu yediriyorlarmis hergun ve tuvalete ne zaman cikacagini bile bilir olmuslar..Allah kolaylik versin.

18. 10 Temmuz 2007
  19. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    hic basima gelmedi kizim 18aylikti baktim tuvalet ihdiyacini hissettirdi 1ay urastim gece gündüz sükür hic promlemimiz olmadi bence 3.5yas gec niye bu kadar gec alistirmalara gectinizzz