Artık çok sıkıldımmm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve basbelasi tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : basbelasi
  1. basbelasi

basbelasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben artık çok sıkıldım geç saatlere kadar çalışmaktan. En erken 24.00'de işten çıkıyorum, evime gidemiyorum. Eşim bazen eve gidiyor, bazen annesinde birlikte kalıyoruz. Evim işime uzak olduğu için geç saatte evime gitmem çok zor oluyor. Zaten eşimde o saatten sonra taksiyle bile olsa o yolu gitmemi istemiyor. 1,5 aydır bölyle devam ediyor. Her gün bu gün bitti artık erken çıkıcaz diyorum. Ama yine çıkamıyorum. Ni iş yapıyorum??? Hiiiiiççççççç. Sadece ofiste kalanları beklemek zorunda kalıyorum. Bi arkadaş var tüm gün işleri olabildiğince yavaş yapıyor. Saat 5 oldumu başlıyor bugünde geç çıkıcaz demeye. Daha 1,5 yıllık evliyim. Sonunda kocam beni boşayacak. :)
    Onada kızıyorum. Biraz tepki göster ofistekiler anlasın diye ama iş varsa çalışmak zorundasın ne yapalım diyor. Son 3 haftadır haftasonlarıda dahil hergün çalıştım. Saat 3-5 (sabah) hiç farketmiyor. Kimi zamanda ofiste yatıyorum. Çoooooookkkkk sıkıldımmmmmm.

2. 29 Ocak 2009
  3. tatlimseval

tatlimseval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bak güzel arkadaşım öncelikle herşeyin başı sağlık !! bu tempoda devam edersen sağlığından olursun ve bu kadar kendine yüklenmemelisin hiç birşey senden kıymetli değil ne iş ne para :1hug:

paraya çokmu ihtiyac duyuyorsun bu ekonomik krizdede başka iş bulmak zor olsada senden önemli olmamalı bak evliliğinede kötü yansımalar yapıyormuş yazık günah değil be güzelim hem sana hem evliliğine hem kocana :1hug:

patronunla konuş daha düzenli iş saatleri olsun çıkdığın saat daha uygun bir saat olsun evine zamanında gidebilesin istanbul büyük ve tehlikeli bir şehir eşin haklı o saatde kadın başına ay ALLAH korusun aklıma bile getirmek istemiyorummmm:1hug:

bence paraya ihtiyacın yoksa bırak işi evinde otur başka şeylerle meşgul ol ama yok çok sıkışığız ihtiyacımız var dersen o zaman yeni bir iş bulana kadar sık dişini derim başka birşeyde gelmiyor aklıma güzelim herşey gönlünce olsun:1hug:

sevgiler saygılarkaydirigubbakcemile5

4. 29 Ocak 2009
  5. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim kesinlikle benim de bir arkadasim bu tempoda calisti sonra kiz gucten dustu. kiza kafadan 15 gun izin verdiler. bence amirinle konus. ben isimi cabuk bitiriyorum bitirmeyen arkadaslar sebebiyle gece gec saate kaliyoruz. ben mesaiye kalmam demiyorum ama neden benim isim bitmisken baskalari sebebiyle kalalim diye konus.
    konusmaktan zarar gelmez.

6. 29 Ocak 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Burn-out-sendromu diye birsey var canim, duydunmu hic??:nazar:

Böyle devam edersen cok sürmez allah korusun aynen öyle olursun..bitkin ve yorgun düsersin, calismayi birak normal hayatini bile organize edemez hale gelirsin...:kahve:

Buna mutlaka bir cözüm bulmalisin, patronunla ve is arkadaslarinla konusman lazim:nazar:

8. 29 Ocak 2009
  9. basbelasi

basbelasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ihtiyacım olmasa askari ücrete çalışırım deyip başka iş bakacağım ama maalesef aldığım paraya gerçekten ihtiyacım var. Maaşlarımızın %80'i ile hala borç ödüyoruz. :KK43:(

10. 29 Ocak 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ne olursa olsun buna fazla dayanamasinki arkadasim...:teselli:

Bari sirayla yapin, mesela isyerinden herkes haftada bir defa gec vardiye yapsin...hadi hic olmadi haftada iki defa, ama hergün hergün buna devam edersen allah korusun paraya ihtiyacin var ama calisacak beyin ve beden kalmaz:1no2:

12. 29 Ocak 2009
  13. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    Valla seni ben iyi anlıyorum...Bnmde başımda bi tane deli gibi çalışan sevglm var...sağlığından olcak hatta oldu belkide benden saklıyor...Ben ona anlatamadım ama belki sen beni anlarsın...HAYATTA HŞÇBİRŞEY SAĞLIĞINDNA ÖNEMLİ OLAMAZ...zor belki ama inşş yeni bi iş bulabilirsn...

14. 29 Ocak 2009
  15. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    evliliğini sağlığını çok etkilemeyecekse devam etmelisin gerçekten iyi bir iş bulmak çok zorrrrr
    ama sağlığını evliliğini olumsuz yönde etkiliyorsa işi bırakmalısın

16. 29 Ocak 2009
  17. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bak canım ben bir tekstil firmasında çalışıyordum belli başlı insanlar olarak devamlı surette mesai kalan insanlardık,üstelik bu mesai ücretli değildide hani...gönlümüzden kopan gönülden alan tarzı...

çok afedersin ama eşek olunca tepene yük bindiren çok olurmuş,zamanlada öyle yükler bindirildiki ben ve benim gibi olan arkadaşlarıma, sonuçtada elimizi verip kolumuzu kökünden kaptırmıştık bir kere...
    öyleki sen iyi niyet sergilemeye başlarsın,hatta buna devam edersin ama vücudun gün gelir isyan eder...
    bizler en sonunda baktık ki,kazın ayağı öyle göründüğü gibi değil,gittik amirlerimizle müdürümüzle konuştuk...herkes kendi işini yapmaya kendi görevlerini yerine getirmeye başladığı anda,işler otomatik düzene girdi...saat 6 olduğundada kendi işi haricinde kimse ofiste kalmadı...

sonuçta buna kayıtsız kalırsan inan idarenin umru olmaz,hiç bekleme onların anlayabilipte yahu hayırdır ne oldu diyeceklerini...şartlar gereği orda olmak durumundaysan mutlaka muhatap olman gereken kişiyle diyolağa gir...yoksa sağlığın gittiği zaman,üzülmelerini bırak seni çıkarıp yeni bir eleman arayacaklardır...hemde hiç zaman kaybetmeden....

18. 30 Ocak 2009
  19. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.071
    Ödül Puanları:
    488

Mesaim bittikden sonra beni o işyerinde hiç kimse tutamaz.(her gün mesaim oluyorsa)
    Muhtac olsam bile durmam...
    Benim bi evim bi kocam varsa. Kocama kocalık evime kadınlık yapmam lazm.
    Bütün günümü iş yerinde iş yaparak kocamı evimi ihmal hiç edemem kusura bakmasınlar.

Bu benim düşüncelerim ve bu düşüncelerimde evlenincede değişmicek.
    Kadın dediğin evine kocasına zaman ayırmalı. (ve bunu iş veren ve orda calışan şahsiyetlerde bilmeli:mymeka:)

Size söylücek bir sözüm yok sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim. Rabbim kolaylık versin.

Son düzenleme: 30 Ocak 2009