artık dayanamıyorum yardııııım

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve aysee tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aysee
  1. aysee

aysee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim 2 yaşında bir kızım var. doğduğundan beri hiç sıkıntısı bitmedi. doğdu dğalı yemek sorunumuz var. beni hiç emmedi. mamayı da kabul etmedi. denmdiğimiz mama götürmediğimiz dr kalmadı. ama bişeyi yok. ben zorla yeirmezsem 5 gün birşey yemiyor.acıkmak nedir bilmiyor. ve işin en kötü tarafı sürekli kusması. ne yedirsem kusuyor artık dayanamıyorum. sinirlerim o kadar bozuk ki kızıma kusunca vurmaya başladım. sonrasnda çok ağlıyorum birdaha yapmam diyorum ama dayanamıyorum bide yanlızım bana yardım edecek kimse yok. olsa da bişey değişmez kızım çok yabani kimseye gitmiyor.hiçbiryere gidemiyoruz yanına birisi yaklaşınca ağlıyor.zaten kusacak korkusuya biyere gidemiyoruz kızlar bana bi akıl verin naslı sabırlı olacağım.

2. 23 Ağustos 2009
  3. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    2 yasındakı cocuk dayakdan anlasa vurun derdım ..
    ama vurmanız cok kotu oncelıkle sız sakın olun kızınızın kusması bebek reflusu olabılır..
    yada sık sık yemek yedırmenızden kaynaklanıyodur..
    eger kı 1 yasına kadar devamlı kustu ıse bebek reflusudur ama 1 yasından sonra azalması lazım..
    cocugunuzun yasıtları yokmu cevrenızde yada yakınlarınızn cocukları onların arasına atın emınım kendınıze cok alıstırdınız ve sıze baglanmıs..parka goturun baska cocukların arasına karısmasını saglayın elınde oyuncaklarını paylasmasını saglayın kı sızden bır nevı uzaklassın..
    ve sıze sunu demeden gecemıcem annelık demek sabır demek emek demek..
    annelık demek uykusuz gecelere demek annelık demek sevgı demektır emınım cok sevıyosunuz kızınızı ama oncelıkle sızde sakın olun..dılerım hersey duzelır..unutmayın gelecekde ıyı bı bırey olması ıcın cocuklukdakı egıtımıne dıkat edınız.sevgılerle...

4. 23 Ağustos 2009
  5. poti

poti rabbim sana hamd osun Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    allah sabir versin canim.isin cok zor.ama yapilacakta bir sey yok bu durum gecici.bizim bir tanidigimiz var oda senin durumundaydi kizi hiv bir sey yemezdi 3 gün ac biraktim ama hic yemedi demisti.simdi kizin halini bir gör.o kadar kiloluki.kizin agzini sikip öyle yediriyodu yemegini zorla.simdide gözünün icine bakiyor yemesin diye.bence sende biraz rahat ol.cocuklar fazla ilginin farkina variyor .zamana birak sabirli ve sakin ol.üzerine hic düsme yemek yedirmeye calisma inan kendisi gelicek istiycek senden.allah yardimcin olsun canim.

6. 23 Ağustos 2009
  7. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Allah sabır versin cnm..

Çocuk büyütmek gerçekten çok zor,yanında yardım edecek kimseninde olmaması dahada zordur eminim..

Ablamdan biliyorum onunda kızı sürekli böyleydi..yemezdi zorla yedirirdi onuda kusardı..Şu an biraz daha iyi artık düzenli bi şekilde yiyo ve çok ama çok uslu bi kız oldu :nazar: 2.5.yaşında şimdi..Ablamdaki sabrada herzaman hayran kaldım..

Çok sinirlendiğinde biraz uzaklaş balkona çık, hava al öyle yanına git..Belki ozaman daha sakin olursun..

8. 23 Ağustos 2009
  9. gnydn64

gnydn64 serapgnydn.blogspot Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım senin sinirlerin çok yıpranmış
    önce kendine çeki düzen ver bence
    hiçbiyere gidemiyorum deme çıkın gezin bebeğinle
    kusar diye korkma çocuk bu kusarsa kusar ne olacak
    oturduğun yerde küçük çocuğu olan anneler varsaa evine çağır misafir et
    çocuklar oynasın yabancılık çekiyor deme mutlaka alışacaktır.
    yada parkta filan buluşun.
    yemiyorsada çok ısrar edip kendinide harap etme mutlaka severek yediği şeyler vardır onlardan yedir
    hem belki çocuğun bu durumu psikolojikte olabilir senin tedirginliğin mutsuzluğun mutlaka ona yansıyordur.
    birde şu var en önemli besin çorba süt meyve filan değildir. anne sevgisidir.
    ona sevgini sonuna dek göster. o senin sevginle büyüyecek canım
    inşallah herşey yoluna girer.
    bebişinle sıkısıkı sarılın birbirinize

10. 24 Ağustos 2009
  11. yunahu

yunahu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım aynı sıkıntı bir tanıdığımda olmuştu kar arkadaşın bahsettiği gibi çocuk reflüsü olabilir iyi araştırmak her tahlili yaptırmak gerek
    bir anne olarak iyi anlıyorum seni.

12. 24 Ağustos 2009
  13. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım allah sabır versin benim oğlumda aynı senin kızın gibi iştahsız ama kusmuyor çok şükür.. benimde sinirlerim harap olmuş durumda ama arkadaşların dedikleri gibi bunaldıgın zaman çık dışarı neresi olursa hem bebegin yorulur hem sen açılırsın.parklara çık orada akranı olur yavaş yavaş alışır bir iki aglar sonra alışır.sen yemek yedirirken stres yapıyorsan inan bu çocuga yansıyor ben bunu oğlumda gözlemledim sinir olarak zorla azarlayarak hayatta bir şey yediremem mesela..beslendikten sonra sürekli kusuyor olması benimde aklıma reflüyü getirdi ama götürmediğimiz dr kalmamış yazmışsın mutlaka reflüyü araştırmışlardır diye düşünüyorum..dediğim gibi allah bool bool sabır versin ama ne olur vurma çokk küçük çok savunmasızlar şu an senin sevgine o kadar ihtiyacı varki..inşallah en kısa sürede herşey yoluna girer..

14. 24 Ağustos 2009
  15. keçi kxixz

keçi kxixz güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nasıl sabırlı olacağım demişsin; Çok basit: Öncelikle kızına uyurken gezerken bir bak onu seyret. Ve sonra düşün Allah bana hayatımda sahip olabileceğim en nadide şeyi evladı bana bahşetmiş ve ben onu büyütmek için için sabır diliyorum. Bak ne kadar üzüleceksin. Kızına sarıldığın zaman onun varlığından ne kadar mutlu olduğunu ne kadar haz aldığını düşün.

Ve yemiyormuş kusuyormuş bak hiç aklına bile gelmiyecek. Ben bir anneyim 2 çocuk yetiştirdim ve çocuklarım aynen senin kızın gibiydi ve hatta fazlası vardı gece ağlamaları. Ben ne yapardım biliyormusun. Sadece yavrumu seyrederdim ve ona bakarken tüm kızgınlığım giderdi. Sende öyle yap. Ve inan düzelecek annesi biraz daha büyüsün düzelecek. Oğlum aynen senin kız gibi hem yemez hemde kusardı. Şimdi nasıl biliyormusun 13 yaşında ve bana tepeden bakıyor. Aşırı yememesi içinde sürekli uyarıyorum.

Umarım seni biraz rahatlatmışımdır genç kardeşim. Yavrunla uzun hayırlı ömür diliyorum sana.

16. 24 Ağustos 2009
  17. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yemediginden dolayı vücutda bir vitamin eksikligi oluyor uzur süre önce arkadasımın kızı öyle olmustu tahliller sonra o vitamini yerine koyinca kusmasıda kesili yemeside düzeldi oda simdi uzun boylu bir kız bence sen bir doktora ğötür bence zamanla düzelecek ama sen sakin ol inan cocuk büyütmek kolay bir sey değil cok zorlukları var bunlar gececek ve insallah hic bir sey yaşamamış gibi olacağız

18. 24 Ağustos 2009
  19. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Komşumun kızı 2,5 yaşında doğduğundan beri aynı durumda, 1 hafta ağzına lokma koymasa dururdu, çiğneme nedir bilmiyordu hatta. Doktora gittiklerinde normal diyorlardı ama başka bir doktora götürdüler ve çocuk reflüsü çıktı. Yani elinde olmadan yemiyor, yese de çıkarıyormuş meğer. ılaç tedavisi gördü. Şimdi de çok ilerleme yok ama yemeklerin tadına bakıp ekmek yiyebiliyor en azından. Benzer bir sorun olabilir biraz daha araştırın sebebini bence.