artık doğurmak istiyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kelebeksvcn tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : kelebeksvcn
  1. kelebeksvcn

kelebeksvcn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba herkese
    benim durumumda olan başka hamilelerde vardır belki diye düşündüm. 39+ 4 oldum ve hala doğuramadım, çok sinirleniyorum, strese giriyorum. normal doğum olsun istiyorum ama kilo alıyor bebişim içeride çok kilo alırsa da normal doğum zor olur diyorlar, ağlayacağım artık ya gidip suni sancı mı istesem diyorum iyice dağıldık ya. bugün kontrole gidicem bakalım. ama doktor da sancıyı falan bekle diyor.
    sizler ne durumdasınız kızlar ya. ya da doğumunu yapanlar biraz fikir verin bu çok zor bir dönemmiş walla..:bbo:

2. 31 Mart 2010
  3. estel

estel Guest

arkadaşım niye sinirleniyorsun tadını çıkar..

zaten normal süre 40 hafta değil mi..

ben 42. hafta bitişinde normal doğum yaptım bu arada..endişelenicek bişey yok düzenli olarak nst ye giriyorsan..

4. 31 Mart 2010
  5. mumy.2009

mumy.2009 En güzel armağanım,canımm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    acele etme canım. stresini anlıyorum. son günler cidden zor geçiyor. 40 haftaya kadar bekletiyor doktorlar. normal doğum için. hatta bazen 42 haftaya kadar bekliyorlarmış. sen stres yapma. hakkında hayırlısını dile senin ve evladın için. ben 38+2 de kendi isteğimle sezeryan olmuştum. o da zor değil yani.

6. 31 Mart 2010
  7. zambakl

zambakl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl yani ya:):)
    Enteresan bir tepki..
    Hakkınızda hayırlısı olsun...

8. 31 Mart 2010
  9. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    stres yapmana hiç gerek yok canım
    bende 40. haftamı doldurmuştum kesinlikle tadını çıkar
    arasın bugunlerini bizde aynıydık doğsun bian önce diyoduk
    doktorunun verdiği bi tarih vardır onu bekle ama kontrollarinide sakın ihmal etme

10. 31 Mart 2010
  11. kelebeksvcn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilk bebek ve deneyimsizlik, merak hepsi bir araya geldi. etrafımdaki herkes benim doğurmamı bekliyor. artık o kadar çok arayıp soran oluyor ki acaba bende bir anormallik mi var diyorum. bir yandan da biliyorum 41 e kadar yolu var demişti doktor. işte acayip bir stres hali. cevaplarınız için yine çok teşekkürler, inşallah yakında doğururum :)

12. 31 Mart 2010
  13. kelebeksvcn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    walla inşallah ben de bebişimi alıp eve geldiğim günü heyecanla bekliyorum. yani aslınca normal doğum olmasını çok istediğim için biraz panikledim herlade. ama hayırlısı artık. sağlıklı bir şekilde gelsin de

14. 31 Mart 2010
  15. estel

estel Guest

anlıyorum o arayıp sormalar yok mu...

o kadar arayıp soruyorlardı ki eşim artık son hafta strese sokuyor diye telimi almıştı açtırmıyordu bana..

şimdi bakıyorumda hamilelik dünyanın en güzel duygularından biri keşke tadını daha daha çok çıkarsaymışım..

16. 31 Mart 2010
  17. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım neden acele ediyorsun onun bir vakti var.zamanı dolunca gelecek nasılolsa....ben 41.haftamda doğum yaptım evet beklemek çok sıkıcı ve stresli ama sağlıkla gelmesi önemli.doktorumun son şansı cuma doğmazsa suni sancı vereceğiz dediği gün kendi sancımla geldi bebeğim.hem suni sancı zor.ilk doğumumda suni sancı vermişlerdi...bu doğumumda kendi sancılarımla çok rahat bir doğum yaptım.şimdiden kolay doğumlar diliyorum...

18. 31 Mart 2010
  19. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı durumu ben de yaşadım. Herkes her gün arıyordu, ben ne kadar sakinsem herkes beni strese sokmaya bi o kadar meraklı gibiydi. Son hafta açılmam olmadı, bebek aşağı inmedi falan ama 40+2 de çok şükür sancılandım ama sancılarım yeteri kadar şiddetli olmadığı için suni sancı verildi, bebeğimin kalp atışları yavaşladığı için de yine kendi sancılarımla doğum yaptım. Allah bu yoldaki herkese kolaylıklar versin.