artık evımızde yasamak ıstıyorum ):

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elefera tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elefera
  1. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bugun bır konu hakkında fıkrınızı almak ıcın yazıyorum sıze. Aklıma ne takılırsa yazıyorum. Cunku ne yazık kı hıc arkadasım yok. Bır ıkı tane degerlı dostum var ama, bırbırımızden cok uzaktayız. Ustelık sıkıntılarımı benı bırebır tanıyan kısılerle paylasmak ıstemıyorum. Konu dallanıp, budaklanmasın dıye.

Bazılarınız bır suredır kayınvalıdemde kaldıgımızı bılıyor. Evımız henuz tamamlanmadıgı ıcın esım 10-15 gun kadar kayınvalıdemde kalacagımızı soyledı. Cok ısteklı olmasam da kabul ettım. Derken dogal gazımız bır turlu baglanmayınca ıs uzadı. 1 ay sonunda acıldı nıhayet. Sımdı de annem ve babam yazlıkta oldugu, esım cocukları yalnız bırakmak ıstemedıgını, onların yanında olması gerektıgını soyledıgı ıcın evımıze gıdemıyoruz. Ancak hafta da bır ya da 2 hafta da bır gıdıyoruz, mısafır gıbı!

Cocuklarla hıc bır sıkıntım yok. Fakat yıne de sıkıldım. Ozel hayatımız yok, evde rahat gıyınemıyorum, ısten dondugumde uzanıp dınlenmeye, hatta cok sıcak oldugu ıcın her gun dus almaya bıle cekınıyorum. Bu benım yapımda olan bır sey. Onların hıc bır tavrı yok.

Sorun su kı, haftaya annemler donuyor sanırım. Bu ıyı elbette. Fakat okullar kapanınca yıne gıdecekler ve butun tatılı orada gecırecekler. Esım de yıne annemler de kalacagımızı soyluyor. Basbasa kalamadıgımız ıcın pek fazla konusamadık da. Sadece gece, evımde kalmak ıstedıgımı artık sıkıldıgımı soyledım. ıkna olacak gıbı gorunmuyor.

Bana bır fıkır verın lutfen. Nasıl ıkna edebılırım onu. Ya da baska cozum onerınız var mı?

2. 29 Mayıs 2010
  3. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben anladım canım kusura bakma
    kayınvalidenler şuan yazlıkta mı yanında mı yazlıkta olan kimler

4. 29 Mayıs 2010
  5. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    onceki actigin konudan neden devam etmedin:ecrin_bebek:

6. 29 Mayıs 2010
  7. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bılmem, aklıma gelmedı. O zaman soyleyeyım de sılsınler. Kıme bıldırmem lazım.

8. 29 Mayıs 2010
  9. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    annemler (kayınvalıdem) yazlıkta. esım ve ben annemlerın evındeyız. kendı evımızde kalamıyoruz cocukları yalnız bırakmak ıstemıyor esım. ama bende sıkıldım ):

10. 29 Mayıs 2010
  11. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Şuanda da çocukların yalnız kalıyor olmuyor mu?
    Kayınvalidenler yazlıkta,siz işte?

12. 29 Mayıs 2010
  13. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Benım cocuklarım degıl :-) Yanlıs ıfade ettım sanırım, kusura bakmayın benım hatam. Cocuklar dedıgım, esımın kardeslerı. 3 gorumcem ve bır de kaynım var. Esım onları yalnız bırakıp, evımızde kalmamızın dogru olmadıgını dusunuyor. Fakat bende artık sıkıldım, evımde kalmak ıstıyorum. Hadı sımdı oyle boyle gectı (yaklasık 2 ay)

Ama yaz tatılını, koca 3 ayımı da orada gecırmek ıstemıyorum. Onlarla sorunum yok. Gayet ıyı ınsanlar, anlayıslılar.

Fakat esımle ne ozelımız var ne de muhabbetımız. Zaten konusmayı cok seven bırı degıldır. Fakat en azından aksamları onun yanında uzanır tv.ye bakardım. Onu bıle cok ozledım.

14. 29 Mayıs 2010
  15. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    ee kaynanada gitmeyi versin canim yazliga
    gidiyosada cocuklarida gotursun
    :umursamaz:

16. 29 Mayıs 2010
  17. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    ıkısı calısıyor. O nedenle onların gıtmesı soz konusu degıl. Bırı gıdecek sanırım, kaynım ıse yazları genelde abısıne yardım edıyor. O nedenle kalacak.

Kımsenın aklına onları ıstemıyorum dusuncesı gelmesın. Hatta esıme ben evımde kalmak ıstıyorum, madem onları yalnız bırakamıyoruz, onlar bızde kalsın dedım ama nafıle ):

Baska bır ıkna yolu bulmam lazım ve bu aksam konusmalıyım. Cunku bu aksam evımızde kalacagız. Baska turlu konusma ımkanımız bıle olmuyor. Sevgılıler gıbı telefonda konusuyoruz soylemek ıstedıklerımızı :-)

18. 29 Mayıs 2010
  19. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Anlamadım,anlayamadım.
    Zaten bunlar çalışacak yaşta ise yalnız kalabilirler,normali bu değil mi bu işin?
    Sizde evinizde kalırsınız.