Artık hayvanlara zulüm yapanlar düşünsün

Konusu 'Tebrik, Teşekkür Ediyorum /:)' forumundadır ve REYYAN tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : REYYAN
  1. REYYAN

REYYAN Guest

senağlamasenağlama TV lerden gördüğümüz ve genelde sokak köpeklerine yapılan hoş olmayan yüreğimizi sızlatan görüntüler dilerim biter. :eek:klava:Kabahatler Kanunu'nun 14. maddesinde yer alan 'hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranan, acımasız ve zalimce işlem yapan, döven, aç ve susuz bırakan, aşırı soğuk veya sıcakta barındıran, bakımlarını ihmal eden, fiziksel ve psikolojik acı çektiren' kişiler de 300 YTL cezaya mahkum edilecek. ZAVALLI hayvanlara yapılan zulümü üzülerek izliyorduk şükürler olsun inşallah uygulanır yetkililere emeği geçenlere TEŞEKKÜRLER a.s.

2. 27 Kasım 2008
  3. beyazkedxix

beyazkedxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu uygulamanın hayvanlara karşı yapılan eziyetlere son verebileceğini sanmıyorum
    Kötülüğü ve vicdansızlığı hiç bir şey durduramaz buna para cezalarıda dahil diye düşünüyorum Paylaşımınız için çok sağolun

4. 27 Kasım 2008
  5. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    300 ytl ceza cezamı yaaa....trafik cezaları vergi borçları bile bu ülkede tahsil edilemezken bunu tahsil etmek için bu cezayı ödemek için kimse sıraya girmez..
    bence daha caydırıcı cezalar verilmeli...
    kötükedihüso

6. 27 Kasım 2008
  7. REYYAN

REYYAN Guest

biz bu kadarmıyız arkadaşlar nerede hayvan severler göremiyorum

8. 27 Kasım 2008
  9. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    En kısa zamanda uygulamaya geçilir işallah
    300 ytl az daha fazla olsaydı keşke daha caydırıcı olurdu

10. 27 Kasım 2008
  11. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence de bu para cezası çok az.hatta para cezasından daha caydırıcı bir ceza konmalı! bunlar can yaa,savunmasız,masum canlar...

12. 27 Kasım 2008
  13. busejik

busejik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'de kanunlarla ilgili pek sıkıntı yok hemen hergun yenı bır kanun cıkıyor..ama asıl problem bunların uygulanmasından kaynaklanıyor..gecen hafta Van'da kaza gecıren bır kopege beledıye ekıplerının ınsanlık dısı davranısları baya konusuldu herhangı bır cezaya tabı tutulduklarını da hıc sanmam..

14. 27 Kasım 2008
  15. REYYAN

REYYAN Guest

bence para cezası yetmez hapis cezası olmalı hemde en ağırından canlarım

16. 27 Kasım 2008
  17. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Okula giittiğimiz yolun kenarına yavru köpek bırakmışlar.Çok küçükler,anneleri yok ve onlar süt çağındalar daha.Her an bir araba çarpabilir.O kadar üzüldüm ki.Onlara iki gündür sütle ekmekten oluşan bir mama hazırlıyorum.Bu yavruları yolun ortasına ölüme terkeden birine 300 ytl çok ama çok az.

18. 27 Kasım 2008
  19. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    300 ytl ceza çok az.Bir canı yakmak, ona kıymak bu kadar ucuz mu ? Ben bu cezanın bile uygulanacağını sanmıyorum .Son derece radikal yaptırımlar uygulanmalı ki , masum kendini korumaktan aciz bu canlılara eziyet eden sapıklar , korkmalı .Bir film çekiminde , gerçekçi olsun diye bir atın sürüklenerek öldürüldüğü , zavallı sokak hayvanlarının ezilerek çöp arabalarına doldurularak götürüldüğü, yolda kedi köpek görünce tiksintiyle bakan insanların olduğu , can dostlarımızın pis bir varlıkmış gibi hiçbir yere giremediği , herşeyin onlara yasak olduğu bir ülkede maalesef hiç bir yaptırımın uygulanacağını sanmıyorum.