Artık iyiler kazansın

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve Lereenim tarafından 28 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  28 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Lereenim
 1. Lereenim

  Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.226
  Beğenildi:
  170
  Ödül Puanları:
  353
  Bunca tahribata rağmen hala yaşanabiliyorsa,hala tat alabileceğimiz güzellikler varsa bunun sebebi yalnızca güzelliği düşünen,toplum bilinciyle üzülen ve bu bilinçle neşelenen insanların var olmasındandır.
  Olanlara seyirci kalmayıp düşünmekten uykularımız kaçıyorsa"Sen mi kurtaracaksın kardeşim"diyenlere hala itibar etmiyorsak ve böyle düşünen insanlar çoğunluktaysa Vatanımız da bu sayede ayakta durabiliyor .
  Yine hergün şehit veriyorsak,hırsızlık,yolsuzluk,yetim hakkı,vatanımızın fareler tarafından kemirilmesine rağmen hala ayakta durabiliyorsak zafer bizim demektir .
  Vatanımızı biz kurtaracağız evet ,eğer kurtarmazsak şehit cenazeleri Güney Doğudan gelmeye devam edicek,eşlerimizi ,çocuklarımızı kapkaçcılar tren altına atıp öldürecekler,evlatlarımız uyuşturucu batağına saplanmaya devam edicek,vatanımız fareler tarafından kemirilecek.
  Televizyonlarda hala insanlara karamsarlık enjekte ediliyor .Bir yanda kapkaç ,terör,sapıklık,trafik kazaları,bir yanda boşanan ,dayak yiyen kadınların dramları,diğer yanda sanat dünyasının şaşaalı yaşantıları ekranları parsellemiş durumda .
  Cahillik diz boyu.Lise mezunu sanatçı parmakla sayılacak kadar az üniversitelisi ise ekranlarda görünmüyor bile .Türk gençleride "Ne gerek var okumaya,bakın hangisi okumuş " diyorlar ve ekranlar kötü örneklerle dolup taşıyor ne yazıkki .
  Neyseki iyiler çoğunlukta ,hala yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim eden insanlar var ülkemizde .Umutlarımızın hep var olması dileğiyle sevgiler .

  Lereenim.
   
 2. 28 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Lereenim
 3. wishne

  wishne Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  158
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Umutlarımızın yeşermesine izin verdikçe,güzellikleri dillendirip,çirkinliklere tepki gösterdikçe,ben değil biz olduça umarım kazanan iyiler olacaktır.

  Ellerine yüreğine sağlık Leerenim.