Artık rica değil, emir

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 17 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Artık rica değil emir.

Pastane girişinde “ Köpekle girilmez “ yazıyor. Sadece iki kelime “ Köpekle girilmez “ ne çok şey ifade ediyor. Demek ki düşüncesizce giriyorlar.

Soruyorum pastane sahibine, diyor ki “ Köpekle girilmemesi rica olunur” yazmıştım
    " O tertemiz amcası buncağızdan ne olur ki “ diyorlarmış.

O da şimdi rica değil, emir veriyor “ Köpekle girilmez ” O olmuş, kimse girmeğe teşebbüs edememiş.

“ Kimileri o lisandan anlıyor sanırım “ diyor. Kızgın ve umutsuzca

Çimenlere basmayınız,yerlere tükürmeyiniz,( wc de ) sifonu çekiniz ..Vs...Uzar gider....

Aklıma bir şey geldi, üşenmesem de her ama her elektrik direğine “ Köpeğinizin pisliklerini toplayınız ” yazabilsem.

Balkondan seyrediyoruz o sevimli şeyleri, dolaştırırken durup durup işemeleri neyse de kaka yapınca bir şey olmamış gibi yola devam etmeleri can sıkıcı. Torba al eline, topla efendim.... Biz öyle yapardık köpeğimiz varken.

Mükemmellikten değil öyle olması gerektiğinden, yol ortasında herkesin basabileceğini düşünerek toplardık “ Amcası ne var ki şuncağızın pisliği “ diye düşünmezdik.

Yeşilimin gözlemleri

2. 17 Ağustos 2008
  3. EU1

EU1 Guest

güzel düşünmüşşün arkdaşım
    ama malesef toplumumuz böle
    malesefki malesef........

4. 17 Ağustos 2008
  5. EU3

EU3 Guest

haklısın cnm. hayvanları özellikle köpekleri bende severim hatta evim imkan verse alıp beslicem..
    ama çevremde gördğüm düşüncesiz insanları kınıyorum.hiç bişi olmamış gibi yollarına devam ediyolar çor var çocuk var çimenlerde oynayan bebekler var.
    hatta birgün kaldırımın ortasına kakasını yaptıran bir beye napıyosunuz alın ordan diyince bi dayak yemedğim kalmıştı adamdan..hiç te eleştirye gelmiyoruz türk milleti olarak malasef çoğumuz ..

6. 17 Ağustos 2008
  7. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    herkes yapaıyo aman bızde yapsakk nolur düşüncesii war toplumumuzdaa maleseff ama 1 kişi yapmasa belkı dıgrr kısılerde örnek alark yapmıycak

8. 17 Ağustos 2008
  9. ibet

ibet ağır işçi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım arkadaşım....bizim millet anlamaz...yazsanda anlamaz söylesende....böyle ilkel bir toplumuz işte...................gönil ister yazılar yazılmasın uyarılar konmasın nerde.................hep banacı dolu ülkemiz hep bana...................yazık.....CADIARZU

10. 17 Ağustos 2008
  11. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Evet ya en azından bir iki kişi kendi köpeğinin pisliğini toplasa örnek olur sanırım.Toplayanlar var da çok nadir görüyoruz, onları da tebrik ediyoruz değil mi?

12. 17 Ağustos 2008
  13. fato43

fato43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yeşilim herkes üzerine düşen görevi yapsa türkiyemiz bu hale gelmezdi herkes banane cilikte bakıyorsun çöp vidonların içi boş dışında çöpler buna benzer çok örnekler evimize ne kadar özen gösteriyorsak dırarıdada aynı özeni göstere bilsek keşkeeee.

14. 17 Ağustos 2008
  15. Batin-ca

Batin-ca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yesilim sigaradan haric baska seylerede ceza koymalari lazim o yukardakilerin.
    ama nerdeeeeeee onlar nasil olsa basmaz o pisligin üzerine dimiiiiii....

ahhh ahh......

16. 17 Ağustos 2008
  17. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dogru bi düsünce tabi ki

18. 17 Ağustos 2008
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ablacım her zamanki gibi döktürmüşsün yine o doğru,o güzel düşüncelerinizi....
    tatildeyken ne düşündüm biliyormusunuz...
    şöyle etrafımı içime sindire sindire gezdim de,dedim ki içimden,
    benim yurdumun her köşesi cennetten bir parça...
    ama değerini biliyormuyuz,kesinlikle hayır demeyeceğim ama evet de diyemiyorum...
    ne olur bu güzel yeşile,toprağımıza,vatanımıza sahip çıkalım,koruyalım..
    hiç kimsenin hatasını görmezlikten gelmeyelim...
    ufak yanlışlar büyüdüğü zaman üstesinden gelemeyiz yoksa...
    yurtdışından geliyorlar tatile...bizim ülkenize,bizim denizimize,toprağımıza...
    lütfen sahip çıkalım bizim olan herşeye...
    sevgiler...