Artık ümidim kalmadı kafam çok karışık.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeDuSa tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Slm öncelikle herkese a.s.

Bilen arkadaşlar bilir beni üniversite ikinci sınıftayım iki senelik işletme okuyorum
    Çevremden iki senelik diye küçümseyen çok kişi oldu
    Ama inanın meslek okulları çok daha zor
    Çünkü fakültede işletme okuyan arkadaşların 4senede gördüğü derslerin daha fazlasını 2senede görüyoruz....
    Özellikle bizim çevremizdeki ilçede okuyan arkadaşlarla konuştum ve hocalarda aynı şeyi söylüyor ilçelerde daha basit olduğunu hatta konuları daha farklı gördüklerini söyledi arkadaşlarım...
    Bende aslında işletmeyi seviyorum bankacı olmak istiyorum
    Fakat alttan kalan derslerim var ve hepsi muhasebe ben bu muhasebelerden kaldığım için bu dönemde 3dersi alamadım yaz okulunda alıcam ayrıca seneye bir dönem daha uzadı muhasebeler var alttan
    Bu dönemde birini geçemezsem okul bir sene uzayacak ki belki bir seneyide geçecek
    Şimdi ben bu muhasebeye çok çalışıyorum nefret etsemde çalışırken midem bulansada çalışıyorum fakat hesapları falan aklımda tutamadığım için olmuyor geçemiyorum
    Artık geçmem de mucize olur herhalde
    Yani bazen diyorumki bu okul bitmeyecek bırak ve evlen diyorum kendime
    Bazende ne kadar saçma düşünüyorum diye kızıyorum
    ama bu aralar vizeler var ve çalıştığım halde olmuyor öyle ümitsizimki artık
    Erkek arkadaşımda evleniriz ama herşey iyi olsun diye para biriktireyim biraz beklesek iyi olur diyor
    Herşeyimiz tam olsun istiyo
    çünkü ailesi yok annesi öldü babası ile tartıştı başka evde tek başına kalıyor işi var çalışıyo askerliğinide liseden sonra yapmış 24 şuan tek engel para biriktirmesi
    Ama ben okuluda bitirmek işe girmek istiyorum
    Kafam çok karışık sanki bu dersleri hiç geçemicem ve okul bitmicek gibi geliyor
    senağlama

2. 16 Nisan 2009
  3. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaa cnm çalıştığın sürece yapacağın bişey yoktur emin olabilirsin öncelikle şu kafandan gecemicem ben anlıyamıyorum fikirlerini sil at,başarılı arkadaşlarınla çalış ,daha çok araştır ,hocalarına daha çok soru sor üzerine git git git başaracaksın emin ol,bende ıspartada bilg. programcılığı okudum 2 yıllık inan bana muhasebeden daha zor sırf ingilizce kodlardan mevcut dersler ama uzatmadan bitirdim okulu ,yapanlar nasıl yapıyor daha mı zekiler tabiki hayır, evlenmeye gelince evlenincede çalışıcam diyosun bunun için okulunu bitir arkadaşım 2 yıllık da olsa diploma diplomadır kpss si var ,hem bankalarda mezuniyet önemlidir bak ilk yılın bitiyor 2. yılda hemen biter yeterki başaracağına inan çalış,ah ahh okul yıllarımı o kadar özledimki tekrar okumak isterdim kıymetini bil bu günlerin
    haa birde geçmek için değil öğrenmek için çalış arkadaşım ilerde iş hayatında inan çok işine yarayacak öptümmm

4. 16 Nisan 2009
  5. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım ne yap et derslerine dört elle sarıl okulun uzasa bile önemli değil okulunu bitir
    insanların ne dediğini boşver madem kazanmışsın başlamışsın sonunu getir
    bak ne güzel erkek arkadaşında sizin geleceğiniz için planlar yapıyo sende ona yardımcı ol
    okulunu 1 sene hatta 2 sene sonrada olsa bitir ve iş hayatına atıl
    ümidini asla yitirme.çaba gösterirsen karşılığını alırsın emin ola.s

6. 16 Nisan 2009
  7. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    okulunu bitirmeye çalış canım, gayret et! madem evleniceksin evleneceğin kişi de maddi zorluk yaşıyor belli, okulu bitirip evlendiğinde eşine destek olmak için çalışman lazım. bu devirde iş bulmak zor en azından fakülte mezunu ol ki iş bulman kolay olsun canım. karamsar olma iyi düşün ii olsun yapamıcam dersen yapamazsın. kendine güven sen bunu başarıcaksın, bunu biliyorum! çünkü bu okulu bitirmek istiyosun, istemek yolun yarısı diğer yarısıda gayret etmek. başarılar dilerim. :içelim:

8. 16 Nisan 2009
  9. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    muhasebe dersinden bende cok kötüyüm..
    ben yurtdisindayim.. hic bi sekilde iyi not alamiyorum..
    ama arkadasimla calismaya baslayinca daha iyi notlar almaya basladim..
    bilmiyorum sana bi faydasi olurmu bunun ama vazgecme..
    evlilik yine olur ama okul ?
    hem 40 yasinda insanlar üniye basliyorlar.. yapanlar var..
    benim sinifimda 40 li yaslarinda insanlar var cünkü aksam okulu bu..
    düsün bende diyorumki üfff biktim 22 olucam hala okuyorum ama sinifimdaki benden
    yasca büyük insanlari görünce ..
    baska yollari dene canim anlayabilmek icin o dersi..

10. 16 Nisan 2009
  11. MeDuSa

MeDuSa Guest

Ya bilmiyorum artık içimden gelmiyor hiç ne ders çalışmak ne başka bişey depresyondayım sanki :çok üzgünüm:

12. 16 Nisan 2009
  13. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bence yapamayacağına inandığın için yapamıyorsunnn
    kafanı boşalttt
    herşeyinle sınavlara hazırlan kaç ay kaldı ki
    seneye uzayacak diye düşünme üzülme sakın
    kendine ve ailene verebileceğin en değerli hediye
    BAŞARINDIR unutma canımmm
    erkek arkadaşında sana destek olacaktır eminim
    sen başarırsın ben inanıyorummm

14. 16 Nisan 2009
  15. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    hayatta yapacağın en büyük hata okulunu 2. plana atmak olur sana bir kadeş tavsiyesi derslerini ver dgs sınavına gir ve lisans eğitimine devam et veya aöften 3. sınıftan hem okuyup hem çalış önün o kadar açıkki aslında asla başlasının ardına saklanma bu erkek arkadaşın bile olsa unutma hayat senin hayatın aşkınız ortak ama gelecek senin bence bunları bir düşün derim tatlım:teselli:artık toparlanmalısın bence

16. 16 Nisan 2009
  17. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle ümidini kaybetme bende işletme okudum benim 4 yıldı ve dediğin gibi muhasebeler öldürüyo insanı ama yapacak bişi yok benim 1 sınıftan başladı hep alttan bi baktım 3.sınıf olmuşum ama hala arkamdan geliyo 1.2.sınıf muhasebeleri bide artı 3.sınıf baktım bu iş olmayacak daha fazla çalıştım ve sonuç okulum 4 yılda bitti çok şükür ümidini kaybetme okulunu bitir öle evlen bence hem sende katkıda bulunmuş olursun inş. tez zamanda muhasebeleri geçmen dileğiyle..:Saruboceq:

18. 16 Nisan 2009
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bitecek eninde sonunndaa bitecek... Şimdi pes edip evlenirsen çok değil 2 ay sonra ne acelem varmış diyceksin kendine. Zaten bir aksilik olmazsa ömrünün geri kalan yılları evli geçecek ne acelen var. ıki sene daha bekarlığın tadını çıkar...
    Unutma bırakırsan bir daha girmekte çok zorlanabilirsin, birsürü kişi girmek için uğraşıyor.