artık umut bile etmiyorum

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve merwisss tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : merwisss
  1. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    YORGUN…
    Nerden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum…o kadar çok yoruldum ki her ay umut edip ve her ayın sonunda umudumun yıkılmasından yine bir ay geçti ve ben anne olmanın hayaliyleyim her ay test alıp tek çizgi çıkacağından kesin emin olup ama çift çizgiyi görmenin umuduyla yaptığım test yine beni şaşırtmadı…her gün ağlamaktan yoruldum, hergün hamile bir kadın görüpte üzülmekten yoruldum, sürekli bebek yokmu diyen insanlara cevap verememekten yoruldum, karşı komşunun çocuğu ağlarken bana dönüp iyiki çocuğun olmuyor demesi öyle içimi acıttı ki cevap bile veremedim , karnıma yastık koyup hamileliğin nasıl bi duygu olduğunu anlamak için bir dakika bile olsa mutlu olmaktan yoruldum , her ay hastaneye gittiğimde çalışanların bana acıyarak bakmasından yoruldum, belki hamileyimdir diye bir yerim ağrıdığında ilaç içmedim sırf ona bir şey olmasından korktum ama o yoktu…gecelerce benden sonra evlenip benden önce anne olan arkadaşlarımı düşündüm evet hepsi anne olmuştu onlarla karşılaşmaktan korktum onlarında bana acıyarak bakmalarından korktum…artık ağlamaktan yoruldum kendime acı çektirmekten yoruldum bebeğimsiz geçen günlerimi düşünmekten yoruldum…

2. 23 Temmuz 2010
  3. ecemgulden

ecemgulden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım sorun ne bilmiyorum ama üzme bu kadar kendini. hayat bitmiş gibi konuşuyosuun. eğer istediğini o an vermiyosa daha sonra daha iisini vereceğindendir. belki doğru zaman bu değildir ne bilim vardır bi sebebi ama yazdıklarını okurken ağlıycaktım nerdeyse sıkma canını ne olur :KK43::eek:lmaz:

4. 23 Temmuz 2010
  5. Ayse Asena 42

Ayse Asena 42 Yeter be Yeter..... Üye

Beğenildi:
    2.415
    Ödül Puanları:
    238
    tıpkım beni anlatmışısın canım gelecek elbette zamanı sabır acıymış ama meyvası çok tatlıymış canım sabırrrr CADIARZU:1no2::1no2:

6. 23 Temmuz 2010
  7. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sağolun kızlar ne yapayım elimden yazmaktan başka bişey gelmiyor ki...

8. 23 Temmuz 2010
  9. aymes

aymes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    selam arkadaşım emin olki bunları sadece sen yaşamıyosun yaşadıkların çok zor kesinlikle katılıyorum aynı şeyleri yaşadım çünkü benim eşimde sorun var ve bu yüzden çocuğumuz olmuyodu normal yollada olması imkansız dedi doktorlar bunu duyduğum anki yaşadığım acıyı anlatamam. Duyduğum her kürü yaptım gördüğüm her macunu aldım duyduğum her duayı gecelerce okudum içim acıyarak gecelerce ağladım her ay olmuyo olmuyo diye yeni baştan yıkıldım ve en sonunda tüp bebek denedim ne yazıkki ondanda sonuç alamadım ve resmen mahfolmuştum bütün umutlarım bitmişti tam 1 sene sonra kendimi toparlayabildim 2. Tüp bebeği denemeye karar verdim ve oldu rabbim banada hamile kalmayı nasip etti tam 6 yıllık evliyim hala inanamıyorum ama şu an kızım benimle 21 haftalık hamileyim onun için o kadar çok çaba harcadımki allahım emeklerimin karşılığını verdi demekki zamanı şimdiymiş diyorum biraz daha sabret elbet bi zamanı vardır ama bunun için boş durma sorunu bilmiyorum ama onun üzerinde yoğunlaş allahım inşallah dileyen herkese nasip eder belki umut olutum diye yazdım üzülme demiyorum elde değil çünkü banada üzülme derlerdi onlara bile kızardım iyi niyetliler tabiki ama insan hassas oluyo işte. Sen yinede kendini çok yıpratma allah yardımcın olsun

10. 23 Temmuz 2010
  11. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    herşeyde bi hayır vardır. lütfen isyan etmeyi. sizin için en hayırlı olan zamanda gelicektir bebeğiniz ... bende günlerce haftalarca aylarca yaşadıklarınızı yaşadım sayılır.. ne çektiğinizi anlıyorum elbette... ama size bişe sormak istiyorum sorun nedir peki ??? yani hamile kalamyışınız tıbben bi açıklaması var mı ? yoksa herangi bi sorun yok ve her ay hamile kalabilme ihtimali i var mı

12. 23 Temmuz 2010
  13. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    yumurtalıklarım zayıf çalışıyormuş yumurtalarım gelişmeden vücuttan atılıyor ama klomen denedim gonal-f denedim ama olmuyor bana akıl verin veya bişey tavsiye edin iğne ilaç doktor lütfen arkadaşlar psikolojim çok bozuldu

14. 23 Temmuz 2010
  15. biozard

biozard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım incir kürünü denedinmi.bide bal polen karışımı.bide bal çörekotu tarçın karışımı.bunların hepsi yumurtanın sağlıklı gelişmesi için.bence dene bi zararı olmaz bunların.yalnız pko varsa sende incir kürünü yapma.

16. 24 Temmuz 2010
  17. haticcc

haticcc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    138
    Ödül Puanları:
    123
    canım arkadaşım seni çok iyi anlıyorum yazdıklarını okurken bi an ben mi yazdım bunları dedim aynı durumda olan bi çok arkadaşımız var yalnız değilsin çok zor bi durum yaşamayan anlayamaz benim yumurtam gelişmiyor değil nerdeyse hiç olmuyo her ay yumurtlayamıyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım yaşadığım şehri bile değiştirmek istiyorum
    bebek sahibi olma şansım çok az bunu bilip bunula yaşamak çok zor hayat bundan ibaret değil tabii ama olmadan da olmuyor beni anlıyorsundur her an dua ediyorum allah hepimizin yardımcısı olsun

18. 24 Temmuz 2010
  19. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.957
    Ödül Puanları:
    238
    Sizi anlıyorum gerçekten bu sadece bebek düşünenlerin ve bu zahmete girenlerin anlayabileceği birşey.. Bende 2 aydır deniyor olmama rağmen tutmadı ve hemen umutsuzluğa kapıldım nisan da düşünüyorduk ama ne yazıkki o zaman ara kanamam oldu yumurtlama zamanımda tabi yumurtlama olmadı mayısta da aynı durum oldu ve hormonumda fsh yüksek çıktı yumuram büyümesi klomen kullandım 2 ay ama olmadı işte..Bugün reglimin 3. günü hormon verdim bir umut düzelmiştir hormonum ilaç almıyım diye ama çatlatma iğnesi olmadan çatladı yumurtam yine de olmadı.. Bende bua y reglim geldiğinde çok ağladım ama eşimi de çok üzüyorum kendime de zarar veriyorum toğladım kendimi daha çok yol var önümüzde gün doğmadan neler doğar aşılama, tüp bebek sabır lazım zaman lazım.. İnşşaah alacağız bebeğimizi kucağımıza ama stres en kötü şey...