Artilar Eksiler

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pays_bas tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pays_bas
  1. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaslar, hemen konuya geciyorum...
    burada yazilanlari okudukca cogu zaman esimle kiyaslamalar yapiyorum. mesela biraz once okumus oldugum bir konuda, oh Allahima sukur benim esim boyle degil dedim... sizlerde bunu yapiyormusunuz? boyle olunca bazen eslerimize kizgin/kirgin oldugumuzda bunu uygulasak belki kendimizi biraz daha iyi hissederiz diye dusunuyorum...
    Sizin eslerinizin artilari eksilerinden yada tamtersi hangisi agir basiyor?

2. 1 Haziran 2010
  3. Dilal2a

Dilal2a Psikolojik Danışman Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Eşim değil ama nişanlım
    Allah a şükür bir tersliğini görmedim bugune kadar..Umarım görmem de..
    Ama ummadığın taş baş yarar sözünün ne kadar doğru olduğunu anlıyorum kimi zaman.
    Sonuçta kimse boşanmak için evlenmez. Ama birbirini önceden deli gibi seven çiftlerin ne halde olduklarını da görüyoruz. O yüzden asla kelimesini kullanmamaya gayret gösteriyorum artık.
    Bu sadece bir önlem tabii ki.Hayatımı acabalara teslim etmiş bir şekilde yaşamıyorum yaşayamam zaten.
    Derdimi yazmışlığım olmuştur ama bazı dertleri okuyunca kızım şımarıklık etmişsin dediğim oldu..
    Dert dediğim şeylerin aslında küçük bir sınavdan ibaret olduğunu düşünüyorum hep.
    Ama çoğu derdini açan bayanların en az eşi kadar hatalı olduğunu da düşünüyorum.-Bazı topicler hariç tabii-
    Mesela kadın hep ipleri erkeğin eline vermeye alışmış, her şeye tamam eyvallah deniyor aşkın gözü kör ettiği anlarda. Ama mantığımızı her an tetikte tutmalıyız bana göre. duygular bazen olmayacak kararlar sözler vermemize neden oluyor. Oysa mantığımız hayat tarzımız hayır dese de gönül bildiğini okuyor. Ama dediğim gibi hiç bir zaman teslim olmamalıyız kimseye. Birey olduğumuzu unutmamalıyız. Karşıdaki insanın yollarına da halı olmamalıyız.. Ne kadar ekmek o kadar köfte tabiri caizse.
    Karşı taraf için de bu böyle biz sürekli ağlayan mızmızlanan kıskanç olursak onlarında sabrı zorlanacaktır. biz nasıl ağlayıp zırlayarak öfkemizi de üzüntümüzü de dışarı yansıtıyorsak, erkeklerin de kızgınlıklarını ve üzüntülerini bağırarak öfkelenerek dışarı yansıttığı kanıtlanmış bir gerçek.
    Biz nasıl onların asabi tavırlarından şikayetçiysek emin olun ona sevimli geleceğini düşündüğümüz ağlamalarımızdan da onlar şikayetçi.
    Bu yüzden eşim nişanlım bana ters bir davranışta sözde bulunmadığı için değil böyle sorunlara yol açacak bir davranışta bulunmadığımız için, birbirimizin kölesi olduğumuzu düşünmediğimiz için.. Ne kadar en yakınım en özelim olsa da aramızda bir mesafe olabildiği için..
    Şükür diyorum..

Artı eksi durumuna gelirsek.. Hiç kimse mükemmel değildir....Ama bir insanı kusurlarıyla da sevmek önemli diye düşünüyorum..-Tabi masum kusurlarsa bunlar

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
  4. 1 Haziran 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hangisi gözünü dolduruyorsa o ağır basar...
    ilgisi sevgisi her daim telefon etmesi her yerde sarılıp öpmesi seni çok seviyorum demeden telefonu kapamaması maddi olarak sıkıntı vermemesi çok saygılı oluşu süper bir adam diyorum.
    ama köpüşlerden birine sesi yükselsin bağırsın o zaman dünyanın en canisi birden tüm artıları eksi olur.köpeklerim en can alıcı noktamdır.

6. 1 Haziran 2010
  7. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    benim sevgilimin gözümde çooook eksileri var.ama bazı artıları var ki,bütün o eksileri götürüyor.

aslında artıdan eksiden çok,ben herzaman o özelliğin başka erkeklerde olup olmamasına bakmışımdır.

mesela sevgilim benim dış görünüşüme benden çok dikkat eder,en ufak bişeyimi hemen farkeder ki kızlar genelde saçını kestiğinde,kendinde değişiklik yaptığında erkeğin farketmemesinden şikayetçi.

bunun dışında,aşkım canım bitanem diye ilgi göstermektense,beni tanıması önemli.ilgiyi her erkek gösterir,ama benim alışkanlıklarıma bu kadar dikkat eden bir insan zor bulurum.

kısacası soruna cevabım,o insanın diğer erkeklerden ne kadar farklı olduğu,ve iyi olan özelliklerinin herkeste olup olmadığı önemlidir benim için.kötü özellikleriyse itinayla törpülenirboshayallersmile

8. 2 Haziran 2010
  9. _CandaS_

_CandaS_ Çok şükür seni bana verene ... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Mesela ne?

Hiç kötü alışkanlığı yoktur canımın, içknin tadını bilmez sigara içmez, kumar asla oynamaz.Kızlarla iş olmaz.Ben göstersem bile bakmaz.
    Allah şaşırtması ama eğer çetin cevize rastlamazsa çok canıını acutmazsam eğer aldatmaz beni.Öyle gösteriyor.Ama asla demiyorum.Şaşırtmasın allah.
    Ailesine karşı hep beni savunur asla incitmez onların yanında, hatalıda olsam açık vermez.Allah razı olsun bin kez.
    Benim onun ailseinden kaçmama rağmen eşim benim aileme asla kötü davranmaz saygıda kusursuzdur, aksine dahada yanaşır.Senin ailen benim ailemdir diye.
    Altında eziliyorum bunların çok zaman.Bende ona karşı azda olsa iyi bir eş olabilmeyi umuyorum.
    Birde eminim çok iyi bir baba olacak.Çok iyi bir eş çünkü.Herşeyime yardımcıdır destektir.
    Rabbim bozmasın huzurumuzu cümlesiyle beraber.

Kötü yanı ise, çok konuşurdu herşeye karışırdı, her konuda fikri vardır mutlaka.Ama o karışmalar gitti, konuşmalar azaldı.
    Çok iyi niyetlidir kazık atsalarda anlık kızar biraz hava yapar, ardındna düzelir.Candnalığını esirgemez dolayısıylada kırgınlıkları hep çok :KK43:

Diyorumki artılar çok Allah ondan binlerce kez razı olsun, eksik etmesin.birde çabucak kavuşalım yaa :KK43:

10. 2 Haziran 2010
  11. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim sevgiliminde çok eksileri var ama sevyoz işte.artılarıda var ama hakkını yemiim

12. 2 Haziran 2010
  13. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evt her insanda olduğu gibi, nasıl ki bizim de eksilerimiz varsa onların da muhakkak ki var...
    ama önemli olan sizin hangi eksileri kabullenip kabullenemeyeceğiniz burda bence...
    bunun yanında hangi artıların sizin için önemli olduğu da tabi...
    burda okudukça bende çok kıyaslama yapıyorum... eşimin sevmediğim eksilari hakkında olduğunda dolayısıyla bende etkileniyorum...
    hatta çoğu günün akşamı yansıtıyorum bu tavrımı da istemeden de olsa...

14. 2 Haziran 2010
  15. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Artıları daha ağır basıyor. . . Ama en çok benim ona olan aşkımmm kocaman bi artı bu yüzden ufak tefek eksilerini görmemezlikten geliorum opuyorumnanaktan

16. 2 Haziran 2010
  17. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Benım konumu mu okudun acaba :-)

Eh orada eksılerını butun detayları ıle yazıyorum zaten. Buraya da bır ıkı artısını yazayım da vıcdanım rahat etsın :-)

Mesela onun cok degerlı esyalarına ıstemeden de olsa zarar verdıgım ıcın asla kalbımı kırmaz. Cok deger verdıgı bır koleksıyonunun en onemlı parcasını kaza ıle mahvettım, sadece 'benım ıcın onemlıydı' dedı.

Gecenlerde de ıyı bır markadan aldıgı gunes gozlugunu kırdım, tek kelıme etmedı. Bunlar artı dımı?

Sonra bazen ben ona cok soylenırım, o susar ve dınler. Ardından gelıp, oper. Tabıı haklı olduguma ınandıgı ıcın...

Anne ve babama deger verdıgını ıfade eder. Kardeslerımı pek onemsemez.

Kın tutmaz, konuyu uzatmaz, kussek dahı sırınlık yaparak barısmaya calısır...

Sımdılık aklıma gelenler bunlar. Eksıler ılgılı forumda :-)

18. 2 Haziran 2010
  19. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    hangi eksiğini yazsam diye düşünüyorum artıları yazayım bari
    -beni mutlu görmek onu çok mutlu eder hafta sonu gezdirir yedirir içirir
    -hediye alır özel günlerimizi unutmaz
    -akrabalrımı sevmesede saygı duyar
    -başka da aklıma gelmiyor eksiği daha fazla eksiler artıları götürüyor bende sevgim azalıyor git gide yinede seviyorum onu