Aşama aşama hamileliğe doğru adımlar uygulanan tedaviler gelin paylaşalım tüm aşamala

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve cigdemm26 tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

4 Eylül 2010
    Konu Sahibi : cigdemm26
  1. cigdemm26

cigdemm26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba anne olmak için özlemle sabırla bekleyenler uğraş veren anne adayları.Malesef yanlız değilsiniz aynı inişli çıkışlı duygu sendromunu bende yaşıyorum.26 yaşında 1yıllık evliyim.Çocuk istediğimiz için hiç korunmadık ama malesef hamilelik oluşmadı.4 ay sonra erken teşhis önemlidir diyerek 9 eylül hastanesine kadın doğuma gittik,inanılmaz kalabalık kadın doguma sabahtan sadece ilk 15 hastayı kabul ediyorlardı düşünebiliyormusunuz koca hastane 15 hasta kabul edebiliyor.4 .5 defa gittik .

İlkinde,kan alındı, hormonlara bakıldı seviyeler normal düzeyde çıktı
    2.de vajinadan semen örneği alındı.normal çıktı
    3. de tüplerin açık olup olmadığına dair renkli film istendi inanın bu bende stres yarattı çünkü biraz ağrılı bi yöntem olduğunu duymuştum vede öylede oldu ama anne olmak için herşeye değer düşüncesiyle inanın katlanıyor insan.Tüplerim açık çıktı bu arada
    4.yapılan işlem ise büyük bir enjektörle vajinaya sıvı enjekte edilip kanallardan geçip geçmediği tespit ediliyor biraz sancılı bir işlem ama ama anne olmayı yürekten istiyorsanız gözünüzde büyütmeyin derim.:ecrin_bebek:
    5.eşimden sperm alındı ve değerlere bakıldı. Normal değerler 10.000 le 20.000 arası olmalı 10.000 altında düşük sperm kabuledildiği için şanş çok düşük olarak kabul ediliyor.Neyseki değerler normal çıktı tabi bu arada sperm hareketliliği ve kaliteside çok önemli devamını paylaşıcam daha sonra sizlerle

2. 4 Eylül 2010
  3. yavuzguray0757

yavuzguray0757 aşk herşeye değer Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    slm bende bu aşamalarımn hepsinden geçtim sadece hsg yi çektirmedim onuda düşünüyorum bende 15 aylık evliyim 1yıldır korunmuyoruz ama hala olmadı iki ay yumurta takibi yaptırdım ve bunların hepsi için özel bir hastanede iyi bir doktor bulmak yeterli gidip tıp fakültelerinde uğraşmana gerek yok tek yapman gereken infertilite konusunda deneyimli bir doktor bulmak allah yardımcımız olsun en kısa zamanda sağlıklı hayırlı çocuklarımız olur inşallah

4. 8 Eylül 2010
  5. cigdemm26

cigdemm26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    çok teşekkürler inşallah her isteyen anneliği tadar .izmir central hospitalda ilaç tedavisi aldım ama sonuç vermedi özelede güvenmiyorum para tuzağı işi uzatıyorlar sürekli gereksiz tahliller birşey sorcam doktorum bana troid testi yapmadı sende yapıldımı hamilelik oluşmamasında troid bezlerinin çalışmaması da rol alıyor o yüzden önemli bir test T3 T4 TESTİ ÖNEMLİİ