aşı-ateş-ağrı kesici :):)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bugün iki aşı yapıldı oğlum..çok ağladı..biraz önce zorla uyuttum..bide aşı yeri kızarmış..endişelendim.normalmi?ateşlenmesinden korkuyorum.baygın baygın bakıyo yüzüme..halsiz gibi..sizin bebiş aşı sonrası ateşlendimi..3 aylık olcak bebeğim..ağrı kesici olarak ne verdiniz

2. 7 Mayıs 2008
  3. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende 3lü aşı için 12 mayısta gideceğim. gitmeden yarım saat önce ateş düşürücü içirmemi önerdi akrabalarım. bende öyle yapacağım. ne olur ne olmaz.

4. 7 Mayıs 2008
  5. bxixgsxixze

bxixgsxixze Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    mrb.
    benim oğlumada öyle olmuştu biraz halsizleşmişti.ama ateşi falan çıkmadı.
    ben calpol vermiştim cnm ağrı kesici larak

6. 7 Mayıs 2008
  7. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benım oglumda ası oldugunda cok huzursuzlanmıstı hatta topıc acmıstım ama fazla ateslenmedı benım oglum ama ben genede paronox verdım ıyı geldı yoksa atesı aksam yatarken ver ıyı gelıyo mısıl mısıl uyur annesı korkma ası yerınınde kızarması normal benım kı sısmıstı bıle korkma yani

8. 7 Mayıs 2008
  9. EU1

EU1 Guest

paranox fitil değilmi

10. 7 Mayıs 2008
  11. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet paranox fıtıl aslında calpol yasaklandı fakat calpol ne ıceırıyorsa aynısını paranox da ıcerıyomuss dojktorlar ıcerık aynı dıyooo ama nedense paranox neden yasaklanamdı dıye hayret edıyolarrr evt paranox fıtıl ver ıyı gelyıooo ates ıcınde huzursuluk ıcınde uykuya dalamsını kolaylastırrr merak etme huysuzluk yapoabılır ama duzelır ınsallah yarıon

12. 7 Mayıs 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    CANIM BEBİŞİNE KARMA AŞI YAPILMIŞ BÜYÜK İHTİMALLE AŞI YERİNDE ŞİŞLİK AGRI OLABİLİR VE %90 OLUYOR KARMA AŞILARDA ATEŞ VE BEBEKTE HUYSUZLUK YAPABİLİR EBELER SENİ UYARMASI GEREKİYORDU ATEŞ YAPAR FİTİL KULLAN DİYE AMA UYARMADILARSA PARANOX FİTİL KULLANMALISIN KOLDAKİ AGRI VE ŞİŞLİK 2-3 GÜN SÜRER MERAK ETME GEÇMİŞ OLSUN KOLAY GELSİN SİZE a.s.

14. 7 Mayıs 2008
  15. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ewet fitil cnm ama dozunu sakın aşma ben bı fiilin yarısından biraz fazla verdim iii geldi yani kullan derim ama istemiyorsan bişi diyememşakkıdı

16. 7 Mayıs 2008
  17. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    yeni aşılar ithal ateş yapmıyor ki
    huzursuzluk normal ama
    hangi aşıyı yaptırdın ki kac aylık bebek

18. 8 Mayıs 2008
  19. nazlxixcan156

nazlxixcan156 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karma aşılarda ithal olsa bile ateş yapabilir korkmaya gerek yok bebeğin 3 aylık olduğu için fitili yarım kullansan daha iyi olur.aşı yerindeki şişlik yada kızarıklığa da souk uygulama yapılmalı(örneğin metal bir yemek kaşığını buzdolabında soğutup aşı yerine hafif hafif dokundurabilirsin) ayrıca ateşliyken ılık duş yaptırmak iyi gelir (ancak eğer verem-BCG- aşısı yapıldıysa 3 gün su değdirmemek gerekli)