aşı hakkında yardım

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve z3yc3 tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

18 Haziran 2010
    Konu Sahibi : z3yc3
  1. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim 2 aylık bi kızım var ve 2. ayda yapılan 3 tane aşı varmış doktorumuz sağlık ocağı ücretsiz yapıyor orda yaptıra bilirsiniz dedi buğün sağlık ocağına gittik verem aşısı için verem savaş dispanserine gidin dedi diğer aşılarda verem aşısı olmadan yapılamazmış. siz nasıl yaptırdınız beni aydınlatın ltf....

2. 18 Haziran 2010
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz hepsini sağlık ocağında yaptırdık yalnız özel aşılar varmış rota ve su çiçeği gibi bunlar hakkında bilgi vermediler oğlum iki hastalığıda geçirdi maalesef

4. 18 Haziran 2010
  5. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    üçünüde aile hekimliğinde yaptırdık bugün..uygulama heryerde aynı olması gerekmezmi..sizinki de aile hekimliğimi..orda yapılması lazım

6. 18 Haziran 2010
  7. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    sağlık ocağında hepsi yapılıyor canım.o tarz durumlarda sağlık müdürlüğünü ara şikayetçi ol.seni göndermemesi gerekiyordu yapması gerekiyordu.diğerleriyle aynı anda yapılması şart değil ama rutin olarak hepsi aynı anda yapılıyor ocaklarda.panik yapma hem nasıl olsa yavaş yavaş yapılır.:)

8. 19 Haziran 2010
  9. edamine

edamine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    verem aşısı sadece bir çocuk için yapılmadığından göndermiştir sizi. Belli aşı günleri var sağlık ocaklarında. Birkaç çocuk için açılıyor aşı. Diğerlerini istediğin zaman yaptırabilirsin. Verem aşısı için başka sağlık ocağını ara gününü öğren ona göre git. Fazla endişelenme benim kızımın aşısı 2 ay 10 günlükken yapıldı. Geç kalmazsın yani. Sağlıkla büyüt bebeğini.

10. 19 Haziran 2010
  11. sumeyra05

sumeyra05 EVİMİN NEŞESİİİ PRENSESİM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım bizde ilk önce verem savaşta verem aşısını daha sonrada sağlık ocağında diğer iki aşıyı aynı gün yaptırdık. ücretsiz yapıyorlar bazı yerlerin uygulamaları farklı. hatta verem savaşların aşı yapma günleride var onları sağlık ocağından öğren. biz kapıdan da dönmüştük.

12. 19 Haziran 2010
  13. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar hepinize çok teşekkür ederim rabbim izin verirse inşallah pazartesi yaptıracam.
    çok sağolun.....

14. 20 Haziran 2010
  15. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar bu aşılardan sonra ne gibi yan etkiler oldu bebeğinizde..anlatır mısınız..bizim bebek 2 gündür çok halsiz..iştahı yok,zorla emziriyorum..sesi soluğu çıkmıyo,baygın gibi yatıyo..ateşi çok yükselmedi ama emmemesine üzülüyorum..bu iştahsızlık aşıdan mı yoksa doktoru mu arasam..

16. 20 Haziran 2010
  17. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bence doktoruna bir danış..Benim kızım da 4 aylık ve bu aşılardan sonra birazcık mız mız olmuştu..Ama emmesinde bir değişiklik olmamıştı..
    Yalnız eğer ateşi çıktığı için Carpol falan verdiysen uyuması ondan da olabilir..

18. 30 Haziran 2010
  19. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi bu 2. ayda ypılan aşı karma aşımı oluyor biz 2 ay dolduğunda gittik bize yarından iççin gelmemizi söylediler aşılar perşembe açılıyor dedi verem aşısı falan dediler kimisi karma diyo ilk bebeğim olduğu için bilgisizim verem aşısından hemen sonra başka da yapacaklar mı acil bilgi verirseniz sevinirim