Aşı olmadan su çiçeği geçiren bebekler varmı?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve DIONYSOS tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

29 Ekim 2009
    Konu Sahibi : DIONYSOS
  1. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar..
    Oğlum su çiçeği aşısı olmadı ve ben su çiçeği gibi bir rahatsızlık geçiriyorum(zona)
    Dr.umuz yüzde seksen geçmiştir dedi...Ve aşıda yaptıramıyoruz bulaşıp bulaşmadığını bilmediğimiz için..
    Aşı olmadan su çiçeğine yakalanan bebişler varmı? aşı olmadığı için
    ağır geçirebilir diye korkuyorum..

2. 29 Ekim 2009
  3. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşımın bebeği 6. ayında geçirdi. ağır geçirdi döküntüler bakımından ama ateş vs konusunda bir şikayeti olmadı. atlattı şükür. korkma tatlım. öncelikle kendine dikkat et. iyi beslenmen ve stresden uzak durman gerek.bol b vitaminl besinler tüket.
    ben suçiçeği aşsı yaptırdım ama aşıda çok ateş oldu huzursuzluğu bir hafta sürdü eşimle papaz olduk keşke yaptırmasaydık diye düşünüyorum.
    umarım bebeğine bulaş olmamıştr ve sende en kısa zamanda atlatrısın.

4. 30 Ekim 2009
  5. DIONYSOS

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Saol canım iyi dileklerin ve bilgilerin için,dediğin gibi b vitamini,iyi beslenme ve stresten uzak durmak gerekiyormuş...
    Sizede geçmiş olsun bazen böyle kötü üstisnalarda bizi bulabiliyor,Allahım bir daha yaşatmasın...

6. 2 Kasım 2009
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    eltimin kızı babasındaki zona sebebiyle 8 aylıkken su çiçeği geçirdi...20-25 gün sürdü tam iyileşmesi...her yerinde çıktı..ama ilaçlarla filan atlattılar...doktorun sana söyler zaten çocuğu yıkamıyorsun suçiçeği iken...kaşıntı içinde oksitin veriyorlar yaralara sürmeye...geçmesini bekliyorsun....

8. 3 Kasım 2009
  9. DIONYSOS

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim canım hemen hemen bizimkiyle aynı durum..
    Zahmet olmazsa eltine sorarmısın eşi zona olduktan sonra ne kadar sonra su çiçeği geçirdi bebişleri?

10. 4 Kasım 2009
  11. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım 7 aylıkken su çiçeği cıkardı
    akraba ziyaretindeydik uzun süreli biz oraya gittiğimizden birkaç gün sonra onların kızı su çiçeği çıkarmıştı
    bende acaba bizede bulaştımı diye düşünüp keşke gitmeseydim diye pişmanlar olurken 17 gün sonrada benim kızım da döküntüler başladı
    ama ne döküntü çocuğumda deri görünmüyordu döküntüden
    huzursuzluğu ise had safhadaydı ateş falanda yaptı
    doktor bize kaşıntılar için bir jel ve allerjik bir şurup verdi içten kaşıntıyı engellesin diye
    ben banyoyu yaptırdım çiçekler çıkmaya başladıktan 3 gün sonra banyo dediysem öyle sabunlamadan falan sadece su döküyordum vücuduna ve rahatlatıyordu biraz kızımı
    dikkat etmen en önemli konu çıkan su dolu kabarcıkları kesinlikle kaşıttırıp yoldurmama calış sonrasında cukurluk olarak iz kalıyor
    ben o kadar dikkat ettim hatta ellerine çorap taktım eldiven niyetine ama yinede bir kaç tanesini yolmasını engelleyemedim ve izleri
    kaldı malesef
    bende nazarlık diye avuttum kendimi ne yapayım
    döküntü izlerinin tamamen kaybolması ise 1 2 ayı buldu

int. tende raştırabilirsin su çiçeği hakkında bilgileri
    umarım bebeğin çıkarmaz erkenden
    ve sanada çok geçmiş olsun canım...

12. 5 Kasım 2009
  13. DIONYSOS

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun çok küçükken atlatmışsınız,ne kadar sakınsakta bir yerlerden bulaşıyor değilmi:KK43:
    ınt.te araştırdım biraz ftoları gördüm gözüm korkttu her yeri kabarck olmuş çocukların..gerçi görüntüden çok riskleri daha önemli..
    Allah korusun..
    Bilgilerini paylaştığın teşekkürler canım..

14. 25 Ağustos 2016
  15. darks

darks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    60
    Ödül Puanları:
    88
    İyi günler arkadaşlar bebeğim 6 günlük annem bn doğum yaptığım gün zona çıkartmış bilemedik bu 6 gün içerisinde su çiçeği olarak bulaşır mı?