Asıl simdi cok caresizim ben :(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxTosPikkxx tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : xxTosPikkxx
  1. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Simdi daha da caresiz daha da bitkinim.Dün canım dedemi kaybettik.3 ay önce kanser teshisi kondu.Oysa canım dedecigim de ne kalp,ne seker,ne tansiyon nede kolestrol vardı.Ameliyat olacaktı böbrek alınacaktı ama malesef kanser atardamara sıcramıs sadece kanseri biraz temizleyip,dondurmak zorunda kalmıslardı.

Kanser oldugunu bilmiyordu hep iyilesecegini sanıyordu.Cok sert soguk ama cok ta duygusaldı.3 ay önce babaannemi kaybettik.Bende gelecegim demis.Hatta kabir ziyaretinde mezarın yanına yatmıs aglayarak:çok üzgünüm:

79 yasındaydı dedem ama cok saglamdı.Babaannem yatalaktı yıllarca dedem baktı.Ütü yapar,yemek yapar,camasır yıkar,katlar.Bir anda patladı bu hastalık bogazına o kadar düskündü kii son zamanlarda ufacık tas corbayı bile icemiyordu..:çok üzgünüm:

Öyle caresize gözlerimize bakıyordu ki.En son zamanlarda sesi bile cıkmıyordu konusmaya hali yoktu.35 kiloya düsmüstüü.Sürekli aglıyordu.Bu kadar cabuk gitmemeliydi.Daha dinlenmeliydi dedem.:gitme:

Benim dedemle yasayan birde 40 yasından fazla akıl hastası bir amcam var.Simdi ona ne olacak? Babamlar bakım evine vermek en dogrusu diyor.Evimize alalım desek biz kirada oturuyoruz evimiz 2 oda bir salon bir odası bize ait zaten.Hem amcam genelde sakin bir tip ama bazen cok fena biri olabiliyor..Mesela gece kalkar yemek yer evde dolasır.Zeytin mi yedi cekirdekleri yerlere atar.Sonra bir bakmıssınız cırılcıplak soyunmus..Kac kere babaannemin basına bıcakla gelmis.Babaannem gözünü bir acıyormus elinde bıcak,egilmis ona bakıyormus..:1shok:

Gecen gün de biri cay vermis yavas ic demis.Hayvanmıyım ben tabiki yavas icicem demis.Su ver dersiniz kalkar verir normalde cok zararsızdır.Daha önce bakırköyde bir kac kez yattı.Babam ve dedem gittiginde alın beni diye yalvarıyormus mesela.Bu arada babamlar 6 kardes ama hic kimse elini cebine atmıyor halamların maaası varken babamdan para alıyorlar dedeme yaptıkları masraflar icin..

Cenaze evde halam diger oda da ay romatizmam var.Sıcak sulara gitmem lazım diyor..Ne kocalar varmıs anneye babaya hic göndermiyormus..Onun ki iyimis gene.Dedem kocana issizken evde bakınca babam harclıgını cebine koyunca cok iyiydi ama dimi..Nasıl insan bunlar yaa:1shok:

İnsan nasıl bırakır oraya.Ahh ahh ona bakınca daha cok aglıyorum ben sahipsiz kaldı.Nerdesin dede nerdesin babaanneee!!!senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Son düzenleme: 31 Temmuz 2010
  2. 31 Temmuz 2010
  3. HaRaKiRi

HaRaKiRi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle başınız sağolsun canım ... insanları anlamak güç anlamayada çlışmayın vah gidene diyorum ... geride kalana birşey olmuyor herkes gulluk gulustanlık malesef bu devirde boyle olaylar cok sadece sizin içinizde sanma ... tekrar allah rahmet eylesin ...

4. 31 Temmuz 2010
  5. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Aile icinden önce 3 ay önce babaaannem vefat etti.Dünde dedem cok agır geldi bize cookk.. Babam bosluktayım diyormus.Babam da seker,kolestrol var.Üzüntü hiz iyi gelmiyor ama ana baba nasıl üzülmezz insan ben dünden beri öldüm aglamaktan.

Bir anne bir baba kac evlat bakıyor,büyütüyor,evlendiriyor ama 6 tane cocuk bir anne ve babaya bakamıyorlar.Amcam var hayırsızın tekii baskasıyla evlendi yengemin ilk esinden olan kızına bakıyor.Ama cocuklugundan beri amcamın oglu dedemle yasıyor.Oda kaldı ortada?

Dertler asıl simdi baslıyor.Ne kavgalar kopacak..:nazar:

6. 31 Temmuz 2010
  7. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    öncelikle başınız sağolsun
    dedenizin ve babaannenizin mekanı cennet olsun inşaallah :Saruboceq:
    benim de bir amcam vardı engelli
    14 sene oturduğu yerden kalkamadı
    rahmetli babaannem bakıyordu ve hep derdi ben gidersem senin halin ne olacak diye
    çok çektirdi amcam, içkisi sigarası eksik olmazdı
    dokunmayın bana tek eğlencem bu derdi
    içince dertlerimi biraz olsun unutuyorum derdi
    kolay değildi durumu, hak veriyorduk ona da
    sonuçta bir koltuğa bağımlı yaşamak gerçekten çok zor
    Allah kimsenin başına vermesin...
    Allah, babaannemi amcamdan 4,5 yıl önce aldı yanına
    amcama bakıldı tabiki, biraz halamlar biraz biz
    geride kalanlar hayatını bir şekilde sürdürüyor...
    amcam da 2004 ramazanında rahmetli oldu
    uzun lafın kısası geride kalanlar o şekil bu şekil hayatını idame ettiriyor...

8. 31 Temmuz 2010
  9. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    basınız sagolsun canım..Allah geride kalanlara sabır versin..

senin amcanın durumuna benzer halam var benimde..halamda zeka geriliği var,50yasinda ama 10 yas zekası var..küçük kız cocuğu gibi..kimseye bir zararı yok,elinden her is geliyor..babaannemle yaşıyor,aynı endişeyi bizde taşıyoruz..ılerde babaanneme bir şey olursa halam ne olacak?
    babamlar 4 kardes..amcam Amerika'da yaşıyor,diğer halamda burada..büyük halam babaannem ve küçük halam için herseyi yapıyor,ve benim nankör babam kılını kıpırdatmıyor..baba tarafimın maddi durumu yok,halaminda Amerika'daki amcaminda..aralarında bir tek babam maddi acıdan rahat fakat gel gor ki zirnik koklatmiyor ve bu durum beni feci sekilde rahatsız ediyor..maalesef senin hakanlar için söylediğin seyler benim babam için geçerli :KK43: babaannem kalp hastası..ve her telefon çaldığında içimden bir seyler kayıp gidiyor kötü haber mı diye..babaanneme bir şey oldugunda küçük halam ne olacak..o kadar çok üzülüyorum ki..
    gecen sene babaannem kalp krizi geçirdiğinde 1 hafta hastanede yattı..o süre icinde küçük olan halam ortada kaldı:KK43: büyük halam olmasaydı halı ne olurdu :KK43: birde o kadar baglilarki babaannemle birbirlerine..babaannem gözünü açtığı an küçük halamı sormuş..onun için sürekli endişe duyuyor babaannem..
    maalesef bazıları için aile kavramı diye bir şey yok...babam iste bunların en basit ornegi :KK43: kendi annesine kendi kardeşine deger veremeyen adamdan ne beklersin ki..
    umarım amcan için uygun bir yöntem bulursunuz canım..inan seni çok iyi anlıyorum,kolay değil..ama bu şartlarda bakım evi onun için en uygun olanı gibi duruyor..

10. 31 Temmuz 2010
  11. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    başınız sağolsun ne denirki. allah geride kalanlara yardımcı olsun

12. 31 Temmuz 2010
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    başınız sağolsun..
    zeka geriliği olan bireylere bakmak gerçekten zordur. gözün hep üstünde olması gerekir. Anne babadan başkası da zor kabul eder bu durumu... Allah yardımcınız olsun, birini tutsanız? evde kalır yatılı. Böyle durumu kötü olan birini ya da evli orta yaşlı bir çift bulsanız olur mu acaba? . Kuzeninize de amcanıza da bakarlar yatılı kalıp.

14. 31 Temmuz 2010
  15. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum yapan herkese cook tesekkür ediyorum..Psikolojim o kadar kötü ki.Dedem boylu boyunca yerde yatıyoooordu.Oysa 2 gün önce yatagında yesil agacını izliyordu.Simdi onlardan hic birsey yok o evde.Bembeyaz örtü altından zayıflıgı o kadar belliydiki.Ölmeden önce hep kollarına bakıyormus.Acıp örtüyü son bir kez dedeme baktım.. :KK43:(((

dove canım aynen iste bende böyle düsündüm orta yaslı maddi durumu iyi olmayan karı koca olsa.Kadın yemekle isle gücle ilgilenir.Esi'de amcamla ilgilenir ama nerden bulacagız ..
    Dedemin maddi durumu cok iyidi.

4 tane evi var.Ayrıca tarlaları var ve emekliydi kendisi.Emeklisi amcama baglanacak.Herkes para pesinde.Dedemin üzerinde hic hak sahibi olmayan cocukları herseye burnunu sokar olduu
    bilmiyorumkismile

Dedem amcamınogluna baktı bu yasına kadar.Halam xxx bir kızla evlensin buraya yerlessinler sebahattine'de baksın.4-5 yıl kira almayız diyormus.Burda önce amcama bu kadar ömür bictigi anlasılıyor.Sana mı kaldı para hesabı??

Sen evlenip gitmissin.Babamın dedigi söz cok dogruu!!Belden olanlar agladı,üzüldü.Elden olanların umurunda degil!!!:gitme:

Son düzenleme: 31 Temmuz 2010
  16. 1 Ağustos 2010
  17. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle başınız saolsun..

zor bir durum..

peki siz o eve taşınsanız.. anneniz babanız bakmaya gönüllü mü? ev daha büyükse sığabilirseniz eğer bakmak isterler mi?

18. 2 Ağustos 2010
  19. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Canım amcam emekli bu yüzden onun bakmasını uygun buluyoruz.Colugu cocugu evli.
    Benim babam ise calısıyor.
    Sadece kadın onunla ilgilenip sahip cıkamaz ki annem mesela.bilmiyorumkismile
    Mesela aniden soyunuyor.
    Kızınca falan vuruyor iste ancak yanında bir erkeginde bulunması lazım.Rahmetli dedemden cok korkardı.Ama herseyiylede dedem ilgilenirdi.Tras eder,banyo yaptırır,yemegini önüne götürürdü.Canım dedem hiic dinlemeden bu hastalıga yakalandı.Babaannem fenalastı hastaneye kaldırıldı o sapasaglam adam elden ayaktan kesildi hastanelere kaldırıldı.3 ayın icinde de öldü.senağlama