Aşılama denesemmi yoksa beklesem mi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve aren tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

19 Mart 2010
    Konu Sahibi : aren
  1. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    15+3 hft iken 1 sene önce gebeliğim sonlandırıldı. tam 1 sene oldu. yaşım 36.aşılama yaptırmak istedim. fsh 6,78, hsg iyi, diğer tahlilelrdede sorun yok. eşimin morfolojissi %15, konsantrasyon 61 milyon, ileri hızlı hareketlilik %40, yavaş ileri hareketlilik %20. dr kontrol etti ve yumurtalık yaşımın gayet iyi olduğunu ve şimdilik aşılama yada herhangi birşey önermediğini, zaten diğer gebeliğimden sonra süt kesilmesi rahim toparlanamsı falan derken bir sürenin geçtiğini zaten aşılamanında %100 sonuç vermediğini şansın %20 olduğunu olmadığı durumda kendimi daha kötü hissedebileceğimi ve bir 6 ay falan daha beklememi önerdi. bende tam kendimi psikolojik olarak aşılama için hazırlamışken kafam karıştı.
    sizce bu değerlerle ne yapmam gerekir. beklemeliyim yoksa bir an önce yaşım 36 olduğu için aşılama falan yaptırmalımıyım.

2. 19 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar zaten dusugun uzerinden yeteri kadar zaman gecmis harekete gecmende fayda var doktorunun anlattiklari dogru fakat zaman hayattaki en kiymetli seylerden biridir vakit kaybetme

4. 20 Mart 2010
  5. ECE_ESKICI

ECE_ESKICI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dr. Bey ben bu ay klomen kullandım dr adetin geçerse gel dedi fakat bir haftadır süretli kasık agrısı çekiyorum özellikle sol taraf daha çok agrıyor acaba neden bügün adetimin 17 . Günü agrılarım devam ediyor sizce bu agrılar ilaçtanmı oldu cevabınız için teşekür ederim

6. 22 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba agrın büyük ihtimal klomene baglı kistlesmeden kaynaklanıyor olabılır dr una kontrole gitmende fayda var sevgiler

8. 23 Mart 2010
  9. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Mrb ben 10 aydır bebek sahıbı olmak ıÇın uĞrasıyorum ama maaalesef olmuyor. Ne yapmam lazım. Şımdıkı ılk yapılacak ıŞlem nedır. Bılgılendırrırsenız sevınırım

10. 23 Mart 2010
  11. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bırde benım her ay 14-15-16-17. GÜnler az kanamam oluyor.doktorum yumurtlama kanaması dedı. Önmesemedı. Bu Şekılde bebek sahıbı olabılırmıyım. Cevaplarsanız sevınırım

12. 26 Mart 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar evet yukarda bahsettigin kanama yumurtlama kanamasina benziyor eger 10 aydir gebe kalamiyorsan ilk yapacagin esine bir sperm tahlili yaptirman eger o normal cikarsa senin de hormonal testlerin ve rahim filmi cektirmen neden olamadigi ile ilgili bize bayagi fikir verecektir gecmis olsun en kisa zamanda arzu ettigin gebelige kavusman dilegiyle

14. 26 Mart 2010
  15. peppecura

peppecura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba dr bey ben 3 yıllık evliyim 32 yaşındayım bebek özlemiyle yanıyorum doğal yollardan hamile kalmayı çok isterdim 3 kere aşılama denedim malesef hüsranla sonuçlandı eşim ve bende bi sorun bulamadılar sebebsiz infertil diyolar psikolağa başladım 2 ilaç verdi bana henüz başlamadım adetime 3 gün var ama bu ayda adet olucam belirtiler var çünkü nolur bana yardımedin sizce pskilojik tedivimi mi tamamlayayım yada vakit kaybetmeden tüp bebeğemi geçeyim yardımlarınıza bilgilerinize ihtiyacım var nolur cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

16. 27 Mart 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar dogal yollardan hala gebe kalma olasılığın olabilir sizinle ilgili hersey henüz tamamlanmış gibi gözükmüyor bence vakit kaybetmeden seninle görüşmekte fayda var yoksa ruh sağlığını kaybedeceksin sakin ol bunlar hallolabilecek seyler sen daha önemlisin sen olmadan bebek de olmaz sevgiler tlf 05332806460 02122300809

18. 28 Mart 2010
  19. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Halit bey peki bu yumurtlama kanaması normal bişeymi tedavi edilmelimi. Bu konuda bilgilendirriseniz sevinirim