Aşılama için 1 milyon sperm var, yetersiz midir?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve NES84 tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : NES84
  1. NES84

NES84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    dr hanım bende hsg çektirdim püplerden biri tıkalı aşılama yaptım birkez olmadı yumurtlama sorunum yok,eşimin spermi spermiyogramda iyi çıkmıştı yeterli dedi doktor ama aşılama için 1 milyon sperm varmış benim doktorda bunun yetersiz olduğunu söledi şimdi ben bir süre ara verdim tedavilere kilo vericem,ancak tekrar tedaviye başladığımda gidebileceğim işinde uzman olmuş bir doktor arıyorum istanbulda olsam sizi tercih ederdim şu anda ankaradayım bunun için ankaradan bana önerebileceğiniz bir doktor veya hastane varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

2. 5 Mayıs 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam elbette bu değerlerle tüp bebek yapılması gerekecektir. size ankara üniversitesinden doç. drlardan murat sönmezer, bülent berker ya da cem atabekoğlunu önerebilirim. sevgiler.

4. 5 Mayıs 2010
  5. NES84

NES84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    doktor hanım çok teşekkürler yardımlarınız için ancak birşey daha sorayım eşimin spermiyogram sonucu normaldi yani eşime doğal yolla bebeğiniz olur demişti ürolog hap vs vermeye gerek yok demişti,ancak aşılama için alınan örnekte sperm sayısı çok az çıktı yani bu şekilde değişiklikler olabilirmi,yeniden tahliller yapılırmı yoksa direk tüp bebekmi denir yaa tüp bebekten çok korkuyorum ben zor bi dönem ...

6. 5 Mayıs 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sperm sayımını tekrarlat mutlaka ona göre karar verilir ama bu tip değişimler önemlidir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.