aşılama için tüplerin açık olmasımı gerekiyor??????

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve milkshake tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

14 Kasım 2008
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar az çok çoğunuz artık geçmişimi biliyor geçen sene dış gebelik geçirdim ve tüpümün teki tıkalı 2 aydır klomen tedavisi görüyorum sonuç alamadım geçen ay hiç yumurtlama oluşmadı bu ay ne olacak bilmiyorum yarın dr. gidicem bu ayda sonuç alamazsak 1 ay daha şansım var eğer olmazsa bir sonraki aşama yani aşılamaya geçeceğiz....

fakat az önce tüp bebek sayfasında aşılıma için tüplerin açık olması gerektiğinden bahsetmişler ve benim tüpümün teki tıkalı yinede aşılama olurmu yoksa direkt tüp bebeğemi geçmemiz gerekiyor............

yardımlarınıza ihtiyacım var kızlar tüpünün teki tıkalı olup aşılama yaptıran varmı yada hamile kalan varmı............ hepinize teşekkürler.....

ayrıca birşey daha sormak istiyorum ben aşılamayı hastanede değilde tüp bebek merkezinde yaptırmak istiyorum bunun için rapor falan gerekiyormu yoksa biz kendimiz mi karşılıyoruz masrafları.....

2. 14 Kasım 2008
  3. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aşılama yaptıran arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum nolur biri bana cevap versin bu sitede birçok aşılama yaptıran var.....

4. 14 Kasım 2008
  5. ndk

ndk pamuk oğlum EYMENimm :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç bilgim yok ama ıkalı olmayanla hamile kalabilirsin diye düşünüyorum, bilen biri mutlaka yardımcı olacaktır. allah bebiş versin

6. 14 Kasım 2008
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım aşılama yapılması için tüpün açık olması lazım..ilaçla açık tüpün olduğu yerde yumurtlarsan olur...önemli olan tüpe salındıktan sonra spermle döllenmesi....

8. 14 Kasım 2008
  9. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yani aşılama biraz zormu diyorsun canım..... ozaman ne zaman açık olan tüpümden yumurtlarsam onumu beklicez yani belki 1 ay belki 3 belki 5 ay ne zaman diğer taraftan yumurtlarsam.... offffffff ne yapıcağımı bilmiyorum.....

10. 14 Kasım 2008
  11. BabyPrin

BabyPrin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    milkshake aşılama normal ilişkiyle kalmakla aynı gibi hemen hemen..
    sadece spremi biraz daha ileriye bırakabilirler ve
    doğru günü belirledikleri için daha kesin sonuca götürür..
    yani sağ tüpünde sorun varsa aynı şekilde olur..
    ben de sağ tüpümde bi dış gebelik yaşadım..
    benim de sağ tarafımda yapışıklık var.. ve genelde sağdan yumurtluyorum malesef..
    o yüzden şansım düşüktü yani..1,5 yıldır kalamıyorum
    1 aşılamam var..olmadı
    şu anda tüp bebek tedavisine başladım..
    doktoruna sor bence.. kalamzsın diye bişey denemez çünkü diğer tüpün açık..
    ama şansın düşükse tüp bebeği düşünebilirisn..

12. 14 Kasım 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    zor değil canım ama açık olan yerde yumurtlamayı beklemen gerekir.kapalı olandan yumurtlarsan hamile kalamazsın..ama genelde 1 ay birinde büyüse 1 ayda diğerinde büyüyor..2 ayda olabiliyor...bilemezsinki.allah nasip ederse ne olursa olsun olur...şansın %50 yani...:CüvCüv:

14. 14 Kasım 2008
  15. BabyPrin

BabyPrin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    valla ben 6-7 ay takip yaptırdım .. hep sağdan yumurtladım birinde bile soldan büyümedi..
    ben de eskiden bi sağdan bi soldan sanıyodum ama değilmiş cnm yaa..

16. 14 Kasım 2008
  17. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum canım 2 aydır yumurtam yok hiç yok bu ay 2 doz klomen kullanmaya başladım bilmiyorum bu ay kasıklarımda ağrı var yarın ultrasonda göreceğim yumurta varmı yokmu bilmiyorum anlayacağınız.... bir ay sağdan bir ay soldan diye birşey yok bu süre değişebiliyormuş demekki ben 2 aydır soldan yumurtladım tıkalı olan yerden ve o yüzden yumurtam yok ve kaç ay daha soldan yumurtlayacağım belli değil malesef.... allahım sen bize sabır ver inanın günler geçmek bilmiyor.....bilmiyorum aşılamada yada tüp bebek şansım ne ama hangisi daha iyi olacaksa onu yaptırmak istiyorum.... hoş zaten aşılama içinde tüp bebek merkezine gitmek istiyorum sanırım ordaki dr.lar benim için uygun olanı söylerler sanırım..... rabbim sen hepimizin yardımcısı ol......

18. 14 Kasım 2008
  19. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanırım aşağı yukarı aynı dertten muzdaribiz.... şimdi senin sağ tüpün tıkalı benimse sol ve ikimizde dış gebelik geçirmişiz..... benimde 2 aydır yumurta takibi yapılıyor ve ufacıkta olsa bir yumurta göremedi dr. bakalım bu ay ne olacak bilmiyorum.....seninde benim gibi hiç yumurtan yokmuydu yoksa varda büyümüyormuydu...... sen tüp bebegemi başladın peki onda nasıl olacak ozamanda eğer tıkalı olan tüplerden yumurtlarsak yumurta oluşmaz nasıl tüp bebek olacak.... offf inanın artık kafam almıyor ne yapacağımı bilmiyorum....