Aşılama ile hamile kalanlar lütfen buraya!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve tiancu tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : tiancu
  1. tiancu

tiancu Canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar, aşılama için ay ay bir sürü konu açılmış ama yeni üye olduğum için hepsini tek tek okumam çok zor.Konuyu burada toparlamak istedim çünkü gerçekten çok merak ediyorum.
    Eşimin sperm hareketlerinde yavaşlık var.Bu nedenle bir tıp fakültesi hastanesinde doktorum aşılama önermişti.Biz de özel bir yerde yaptırmak istedik ve çok iyi ve başarı oranı yüksek bir kliniğe gittik.Oradaki doktorumuz aşılamanın başarı şansının çok düşük olduğunu (dediğine göre %10 lardaymış,% 15'i bulmuyor dedi.Yani her 10 hastanın 1 tanesinde tutuyormuş) ve biraz daha en azından 6 ay daha beklememiz önerdi.Normal yollardan olmaması için bir neden yok dedi.Tüp bebek ise şuan hiç önermiyor,hiiç gerek yok şuanda size dedi.Sömestre kadar normal deneyeceğiz ama olmazsa ben de aşılama yaptıracağım.Ama doktorun dediği şey de kafamı karıştırdı.Eğer tutma şansı bu kadar azsa bu yöntem neden kullanılıyor.Doktorumuza da güvendik çünkü,sonuçta özel bir klinik.Normalde hemen yapalım demesini beklerdik maddiyat için ama demedi.İnşallah bunlara hiç gerek kalmaz ve normal yollardan hamile kalırım ama sizlerin de deneyimlerinizi öğrenmek istedim.Aşılama ile kimler hamile kaldı ve kaçıncı da tuttu yazarsanız çok sevinirim...Şimdiden teşekkürler.