Aşılama mı, tüp bebek mi? kilo ve sigara sorun mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sushiii tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

?

Tüp bebek işleminde sigaramı daha zararlıdır, kilolu olmak mı?

Anketin kapanma tarihi 8 Aralık 2009.
  1. Sigara

33,3%
  2. Aşırı kilolu ya da zayıf olmak

6,7%
  3. İkiside eşit miktarda zararlıdır

26,7%
  4. Eğer kısmette yoksa ikiside bahanedir:)

33,3%
Birden fazla oy kullanılabilir.
    8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : sushiii
  1. sushiii

sushiii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar herkese selamm,
    saatlerdir forum konularını okuyorum. Tüp bebek merkezleri, fiyatları, ilaçları derken aklıma bir soru takıldı ve bende bir konu açıp sizlere danışmak istedim.
    Ben 5 yıllık evliyim 29 yaşındayım, geçen sene Cerrahpaşa'da bir kez aşılama yaptırdım ama sonuç negatifti. Ama işlem sırasında canım çok acıdı ve kendimi çok kastım. Enjekte edilen çubuk yamuldu:) Yani bence o işte bir baştan savmalık oldu. Aradan bir sene geçti ve ben Umut tüp bebek merkezine gittim. Bu arada ben pcos var. Doktor yumurtalarımın iyi oldugunu söyledi. Eşimin sperm sayısında azalma ve hareketliliğinde yavaşlama var ama sorun olacak kadar değil.
    Doktorum aşılamada çoğul gebelik olabileceğini ve olma şansının tüpe oranla daha az olduğunu süreci uzatmanın anlamsız olduğunu direk tüp bebek yaptırma fikrini önerdi. E ee ama ortada maddi bir gerçekte var...

Şimdi ben bir kez daha aşılama yaptırsammı? Yoksa sizce direk tüpe başlangıç yapsammı?

Ayrıca sigara içiyorum ve bu sorular kafamdayken bırakamıyorumda. 85 kgyum:)
    Çokk kararsızım kızlar çokk acil akıl verin bana:kedi:
    Sizin de benimkine benzer deneyimleriniz oldumu olduysa acil paylaşırmısınız?

hepinize çokk teşekkür ederim şimdidenopuyorumnanaktan

2. 9 Kasım 2009
  3. eskisehirli2626

eskisehirli2626 OLUŞUM GELİYOR :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence zayıfla bıde hamıle kalırsan daha zor olur senın ıcın bence asılama yap derım buyuk degıl sorunun bızım esımde sorun spermler dusuk oldugu halde 2 asılamamı denıcem 3 de denıcem olmazsa tupe gecıcem senın yerınde olsam asılamayla sansımı denerım

4. 9 Kasım 2009
  5. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    benim aşılama şansım yokk eşimin spermi çok düşük....
    aşılamanın tutma şansı %5
    tüp bebeğin tutma şansı (kişiden kişiye değişir)ama en fazla oran %70 kaldıki sizin aşılama şansınız varsa tüpde şansınız daha fazladır....
    bi kez aşılama denemişsinn istersen bir kez daha deniyebilirsin...
    fakat ben aşılamanın vakit kaybı olduğunu düşünüyorumm....bunu demeden geçemiycemm....
    ama bide bi gerçek varr tüp insanı hem maddi hemde manevi daha çok zorluyorr....
    bunu zaten sende yazmışsınnn...ama bi kez daha aşılama deneyip raporda çıkartabilirsinn...2.defa aşılaman tutmazsa tüp bebek raporu çıkartıp uygun fiyata tüpde yapabilirsin...
    kaldıki umutla görüşmeye gitmişsinn...umut tüp fiyatı 4.500.... raporlu fiyatı 1.500 felan tutar ilaçlar dahill heralde...buda bi seçenek canımm....kararı verecekk sensinn...

6. 9 Kasım 2009
  7. sushiii

sushiii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki hilalcim raporu nasıl çıkartabilirim. Tekrar devlet hastanesine gitmeyi düşünmüyorum çünkü orası kabus gibi bir yer bence... :sm_confused:

8. 9 Kasım 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bende sigara içiyordum ilk denemeden öcnede bıraktım ikinciden 3 ay önbce bırakmıştım sgarayı yani herkez aynı sorunları yaşıyor aşılama daha hafifi üstelik tüp bebek hem maddi ve manevi yıkımı daha fazla tutmadında kafada biter iş .. ama aşırı kilolu olmakta tüp bebekte başarıyı engelliyebişliyor ben 170 boyunda ilk denemeyi 49 kilo yaptım dr zayıfsın dedi 7 kilo alman lazım dedi yenisini denerken ben 54 kiloya anca çıkabildim ve pozitif oldu vucut dengem düzelmişti çünkü saglıklı insan olmuştum

10. 9 Kasım 2009
  11. aycanisa

aycanisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım biraz kilo versen ve sigarayı azaltsan hatta bıraksan daha iyi olur bende yaza baslayacagım tedaviye 70kiloyum ve zayıflamaya karar verdim ilaçlar kilo aldırıyor ve bide hamile kalırsak bu kiloyla şişeriz iyice

12. 9 Kasım 2009
  13. sushiii

sushiii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    of ya az önce regl oldum. Gene karıştı kafam yarın gitsemmi acaba diyorum. Ya da bir ay sonramı gitsem. Ya da bu ay gidip bir aşılamamı denesem:)

14. 9 Kasım 2009
  15. aycanisa

aycanisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    imkanın varsa bence bekleme basla tedavıne

16. 9 Kasım 2009
  17. sushiii

sushiii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aycanisacım hangi tedaviye baslıyım tüp bebeğemi aşılamayamı?

18. 9 Kasım 2009
  19. turkuaz_turkuaz9

turkuaz_turkuaz9 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam sushii. ben açıkcası tedavin konusunda bişey diyemem buna en iyi eğer bilgisine güveniyorsan doktorun cevap verir. kilon ise obez kilosu değil elbet. 100 kiloda hamile kalan var. elbette etken yumurtalamaya ama şu sigara var ya işte o içinde ne varsa öldürüyor. yumurtluyorsun yumurtalarını öldürüyor. embriyoyu rahimde tutunmasın diye dumana boğuyor. ve onu da öldürüyor. tüp tedavisinin en olmaz kuralıdır sigarayı bırakmak. bunu vurgulamayan hiçbir doktora güven duyma. bırak içmeyi düzene girecektir mutlaka. hele tüp bebek tedavisine gireceksen başka da şansın yok.