aşılama mı tüp bebek mi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve umutbizimolsun tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : umutbizimolsun
  1. umutbizimolsun

umutbizimolsun tatlı kızım sağlıkla gel Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    doktor bey eşimde oligospermi var varikoselden amelıyat oldu grade 3..9 ay geçti ama bi düzelme yok sonuç aynı tüp bebek merkezinde yapılan son spermiyograma göre
    1 ml 10 milyon
    toplam 40 mılyon
    ileri hızlı %0
    ileri yavaş% 60
    morfoloji normal yapı
    %75
    doktorumuz yıkama sonrası ileri yavaşlarında hızlandığını ve şansımız olduğunu söyleyip aşılamaya yönlendirdi ama benim için hiç rahat değil %0 görünce eşim kendisi de doktor şimdi puregon iğneye başladık sizce aşılamaya tutmasa da devam edelim mi yoksa bikez deneyip tüp bebeğemi geçelim hocam ..

2. 19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : umutbizimolsun
  3. byyy

byyy sen benim en kıymetlimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

merhaba canım. benimde eşimde varikosel var sperm sayısı çok düşüktü biz ameliyat olmasını istemedik, doktor sperm arttırıcı klomen ilaç verdi onunla spermi yükseldi normale döndü 1 sene olacak hala kullanıyo. bizde 2 kez aşılama yaptırdık ama yinede tutmadı. 3. aşılamayıda istemedik psikolojimizi etkiledi. benim sana tavsiyem maddi durumun varsa kesinlikle ilkte tüp bebek denemen. biz seneye bu zamanlara yaptıracağız tüp bebek allah izin verirse. aşılama tutma olasılığı çok düşük ve tutmayıncada insan çok etkileniyo. dediğim gibi maddi durumun varsa hemen tüp bebek yaptır canım. allah hepimize tüm isteyenlere sağlıkllı hayırlı evlatlar nasip etsin. hakkınızda hayırlısı olsun:Saruboceq: