aşılama sonucu negatif olanlar duygularınızı öğrenmek istiyorum.

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve HAZERAN tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : HAZERAN
  1. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 28 kasımda aşılama yaptırdım ve 12 aralıkda kan testimde negatif çıktı.bu benim ilk aşılamamdı.Çok ama çok moralim bozuldu ve halada kendimi toparlayabilmiş değilim.Benim gibi aşılama yaptırıpda sonucu negatif olan arkadaşlarında duygularını öğrenmek istiyorum.Belki birbirimize moral olur ve tedavinin devamı için birbirimizi etkileriz.senağlama

2. 17 Aralık 2008
  3. serenalar

serenalar Boy 1.57kilo 81.7 gncl 79.7 hdf 70 Üye

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    canım bende aşılamam yapılmıştı 5aralıkta tahlıl yaptırcaktım 4aralık sabahı saat 7gıbı kalktım tuvalete gırdıgımde o an çok kotuydu dakıkalarca agladım duş aldım doktora gıttım ultrasonda baktı adet kanaması dedı tahlılımı verdım eve geldım 2saat bagıra bagıra agladım hastaneye gıttım sonucu aldım negatıftı çok agladım aşılama yaptırdıgım andan berı hergece bebışım benımleydı son iki gece kalası gırmedı ruyalarıma anlamıştım benı bırakmıştı en son geçen hafta aglıyara uyandım ruyamda karnımdan bebişimı almışlardı çok agladım bırkaç gundur kendımı toparladım ögrendımkı ilk aşilamada çogununkı tutmuyor ikincı aşılamayı ocakta yaptırmayı duşunuyorum daha dıkkatlı olcam canım hayırlısı rabbım verıcı dun gece hepımız için oturdum dua ettım önce onlara sonra bana ver dıye çok dua ettım rabbım yuzumuzu guldursun en kısa zamanda senın tedavın nasıldı canım

4. 17 Aralık 2008
  5. rapunzell_82

rapunzell_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 2 asılama gecırdım..suan 3.asılamamım sonucunu beklıyorum..
    sonucları ogrendıgımde cok uzuluyorum.
    ama gerı devam edıyorum tedavıye..bu asılamdada bebısım gelmesın..yıne ara vermeden asılama olacagım...yola devam yılmak yokkk:lepi::lepi:
    bebısım gelmesse eger tup bebege gecııs yapcam
    en azından asılamadakı oran %10 ıken
    tuo bebekde %50 ve yukarısı sans verıyorlar..
    bılıyorumkı bebısım gelecek
    sadece bekletıyorr

6. 17 Aralık 2008
  7. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    Bende 3 aşılama geçirdim. İlkinde negatif sonucu aldığımda çok üzülmüştüm yıkılmıştım. Sonrakilerde alıştım mı nedir çok koymadı bana. Aşılamayı 3 den fazla denemeyin bence. Şans fazla değil zaten. Belli defadan sonrada zaman kaybı diyor herkez. Doktorumda bana daha fazla denemnin anlamı yok dedi malesef tüp bebektede negatif sonuç aldık. Şimdi 2. tedavim başladı, inşallah bu sefer emeklerimiz boşa çıkmaz. 2009 bizim senemiz olsun hepimiz anne olalım inşallah

8. 18 Aralık 2008
  9. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    İlk aşılamam tutmadı benimde.Oysa ki ben o kadar ümitliydim ki.Ben ne kadar aşılamanın zaman kaybı olduğunu düsünsemde ;dr'um çok ısrarcı davrandı.Bu ay ikinci aşılamam olacak.İnşallah Allah yüzümüzü güldürür.Hasretle beklediğim yavrumu,dilerım kucagıma alırım en kısa zamanda.Kızlar umudumuzu kaybetmek yok.Rabbim inşallah hepimize verecek.

10. 18 Aralık 2008
  11. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allah hepimize tez zamanda hayırlı haberler nasip etsin.ama benim moralim çok bozuk yaa.geçen cuma aşılama sonucunu öğrendim ve o günden beri sersem gibi dolaşıyorum inanın.sanki bebeğimin ölüm haberini almışcasına içim acıyor kendimi tutamıyorum.gündüz iş yerinde bi şekilde kendimi kontrol etmeye çalışıyorum ama akşam eve geldikten sonra sinirlerim boşalıyor.ne zaman bunu kabullenecem bilemiyorum.şuan gururum herşeyden öne geçiyor ne yazık ki.çevremdekilerin abuk sabuk soruları karşısında iyice kendimi soyutladım.çocuklu ve bebekli ailelerle görüşmek bile istemiyorum.yüzüme karşı e hadi artık sıra sende kaç yaşında anne olacan diye düşüncesiz sorulardan dolayı kimseyle görüşmek istemiyorum.neden insanlar bu kadar acımasız neden anlayışlı değiller ki.bilmiyorum herkes bana çok batıyor belki iyi niyetle konuşuyorlar ama o bile beni rahatsız ediyor.televizyonda dizilerde hamile haberi duydukça yada hamile birini gördükçe hıçkırıklara boğuluyorum.neden ben allahım diyede isyan ediyorum.halbuki ne eşimde nede bende hiçbir sorun yok.sebepsiz kısırlık bizimkisi sanki kendimi allah katında cezalandırıldığımı hissediyorum.allahtan bu siteyi buldum da yalnız olmadığımı gördüm sizler bana bi şekilde umut yolu oluyorsunuz.en içten duygularla hepinizin anne olmasını diliyorum arkadaşlar....

dilan56 bunu beğendi.
  12. 18 Aralık 2008
  13. serenalar

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    canım hazeran çok uzuldum senı anlıyorum ilk aşılamanmıydı

14. 18 Aralık 2008
  15. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet ilk aşılamamdı ve ben nedense çok ümitliydim.resmen hamileliğin tüm belirtilerini yaşadım sanırım psikolojikti.ondan dolayı çok etkilendim.şimdi bir ay ara verip sonra tekrar denemek istiyorum.ama sanki her geçen gün ümidim azalıyor.yada şuan bu psikolojide olduğum için böyle hissediyorumdur.allah hepimizin dualarını kabul etsin:Saruboceq:

16. 18 Aralık 2008
  17. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    senin kaçıncı aşılaman ?

18. 18 Aralık 2008
  19. serenalar

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    canım ya genelde ilk aşılama tutmuyormuş tanıdıgım çogu arkadaşlarımın ıkıncıde tuttu bende 1ay ara verdım ocakta deneyecegız kk de preseed dıye bır ilaçtan bahsedılıyor aşılamadan sonra onu deneyecegım spermlerı beslıyormuş bakalım