aşılama tecrübesi olan arkadaşlar bu yolda yeni adayları neler bekliyor

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve fundaay tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : fundaay
  1. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhaba..dört aydır korunmama rağmen doğal yoldan hamile kalamadım. bu ay dr.um adetin 3. günü yapılacak fsh, prolaktin,...,testesteron vb. testler verdi aşılama fikrini düşünmeye başladık. fakat nasıl bi yol izleyeceğimi bilmiyorum. jinekolojik muayene , smear testi, vajinal usglerim sıkıntılı geçiyor. kasıyorum kendimi. bu yüzden aşılama da başarılı olabilir mi, acısı neye benziyor, bu yolda bizi neler bekliyor paylaşımlarınızı bekliyorum...

2. 24 Temmuz 2010
  3. avci82

avci82 meleklerime kavuştum:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    mrb fundaay bende ilk aşılamamı 21 temmuzda yaptırdım benimki biraz ağrılı oldu ama bende iki rahim var ona bağladı dr. um. normalde kolay bir işlemmiş 10 dak. falan sürüyomuş benimkide zor olmasına rağmen ancak 15-20 dk sürdü. aşılama tedavisinde ilk önce adetin 2. yada 3. günü kan tahlili yapılıyo bazı dr.lar hsg (ilaçlı rahim filmi) istiyo,eşinden sperm testi istiyo. sonra ben 11 gün gonal f diye bir iğne yaptım göbekten yumurta yeterli olgunluğa ulaşmış o gün ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi yaptım yine göbekten sonra bu iğneden 36 saat sonra aşılamam yapıldı. aşılama sabahında eşimden alınan spermler 3-4 saat bir işlemle yıkanıp seçildi sonra onları kullandılar. sonuç 12 gün sonra belli olur dedi dr.um. işlem sırasında kendimi sıkmamamı böylece daha kolay olacağını söylemişti benim anatomik yapımdan ötürü zor oldu ama öyle dayanılmaz bir acı yok rahat olunca daha kolay olacağını düşün kendini rahatlat bence.

4. 24 Temmuz 2010
  5. DEW77

DEW77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Funday selam canim yeni topik acmissin aslinda bunlar diger topikler altinda cok konusuldu ama madem bu konuyu actin bende sana tecrubemi yazmak istedim...keisnlikle acili bir islem degil yani kasilmadigin surece sorun yok simir testinde nasil rahimini aciyorlarsa ayni sekilde aciyorlar ve spermi iceri bir siringa ile birkaiyorlar o kadar...oncesindeki testlerde ise rahim filmi herkesin acili olmus benim hic acimamisti yani o yuzden kisiden kisiye degisen bir durum ..insallah herseyiniz iyi cikar ve en kisa zamanda alirsin bebegini kucagina...
    sevgiler...

6. 25 Temmuz 2010
  7. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım. ben sanırım anestezili olanı tercih edicem. bu arada yumurta için iğne herkese vuruluyor değil mi bildiğim kadarıyla

8. 25 Temmuz 2010
  9. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa işte ben smear işlemini işkence haline getiriyorum dayanıyorum aslında ama kendimi geri çekiorum. işin aslı o kadar emeği boşa harcamak istemiorum. kendimi geri çekersem işlem de başarısız olur korkum var. bu yüzden anestezi teklif edicem.

bu arada cevaplarınız için çok teşk ederim. sizlerin durumunu bilmiyorum. İnşaallah Rabbim gönlünüze göre versin..iNŞAALLAH isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlat nasip etsin

10. 25 Temmuz 2010
  11. bebegim_01

bebegim_01 rabbim saglikla kucagima alim melegimi inşaallah Üye

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba 8de başkentegidiyorum.muayene olacam neolur dua edin bana çok tedirginim.acaba kaç yumişim oluştu diye.ya çok fazlaysa ya çokazsa diye endişelerim var.içimden 3 tane yumişim olmuştur diyegeçiyor insaallah rabbbimde öyle nasip etmiştirde hayırlısıyla ikizlerime kavuşurum insaallah bu ay.
    kızlar sizin dualarınıza ihtiyacım var.

12. 26 Temmuz 2010
  13. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim dualarım seninle hakkında hayırlısı olsun inşaallah bu mübarek günde. haberlerini bekliyorum..