Aşılama ve tüp bebek başarılı olup kalp atışlarını alamama ?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve paluri tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : paluri
  1. paluri

paluri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar 3 adet aşılama ve 1 adet tüp bebek denemesinde başarılı oldum fakat ilk bebeğimin 5 aylık kalp atışı dırdu 2 bebeğimin ise kese görüntülendi ama bebek görünmedi 3 bebeğimde ise beta hcg kanımda 85 2 ölçümde 100 3 teste ise 110 4 ölçümde 75 düştü kimyasal gebelik sayıldı 4 bebeğim ise 8 haftalık kalp atışları alınamadı ve kürtaj yapıldı benden alınan bebeği genetik araştırmaya yolladılar ve bebekte sorun olmadığını çocuk sahibi ola bileceğimizi söylediler şimdi ban ve eşime birçok test verdiler bizim kromozonlarımızı araştırıyolar bemin gibi olan arkadaşlar var ise fikir alış verişi yapmak isterim

2. 25 Mayıs 2010
  3. sorgusuz

sorgusuz papatya Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım
    ben de seninle aynı sorunu yaşadım. sen dört defa yaşamışsın, ben bir defada 4 kesede bu sorunu yaşadım. 3 transferden sonra b hcg değerlerim normal olarak yükseldi. 4 tane kese görüldü fakat kalp atımları alınmadı.11. hafta sonlandırıldı gebeliğim. pataloji sonucu temiz çıktı.genetik tarama yaptırayım mı dedim doktorum gerek yok dedi ama ben yinede karyotip analizi yaptırdım henüz sonucunu almadım. bu her gebelikte rastlanabilecek bir sorun, bir kaç dafe olması gerekiyor ki genetik inceleme yapılsın deniyor ama bu durum tabiki insanı tatmin etmiyor ki sen de bir kaç tekrarlamış bir durum. yeni denemeler için de insanı bir hayli korkutuyor, ya tekrar olursa diye.....bakalım bu sıkıntılarımız ne zaman terk edecek bizleri....

4. 25 Mayıs 2010
  5. paluri

paluri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım bukonuda bizi nezaman terk edecek ilerleyen zamanda tahlililerle ilgili de yazacağım zaten yarın bi tahlililm daha var en son tahlilim 10 haziranda ben bursadan yazıyorum üniversitede araştırıyorum herşey netleşsin en azından bizimle aynı kaderi paylaşıp soru işaretleri olan arkadaşlara bi ışık olur diye düşündüm ama inanki çok yıprandım