aşılama yaptıranlar ne kadar süre istirahat ettiniz?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve latifeelif tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : latifeelif
  1. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    kızlar aralık ayı içerisinde aşılamam yapılacak... bu benim 2. aşılamam olacak.. 1. aşılammada tam 14 gün boyunca yattım.. çünkü laf gelsin istemedim... aman gelin yatmadı hareket ettide bebek ondan tutmadı demesinler diye.. çünkü doktoruma sordum bi kaç gün dinlenebilirsin ama sonra normal hayatına dön tabi ağır işler yapma dedi..

düşününki ben dolmuşa falan bile binmedim sarsar beni diye tuvalete gittim yemek yedim ve yattım evden dışarı çıkmadım.

bu 2. aşılamnada birazdaha tecrübeliyim ve yılbaşında aile dostlarımızda dışarda planlar yapmıştık.. güzel bi mekaneda sohbet muhabbet edilecek... ama içime bi kurt düştü acaba hiç gitmesemmi.. etkisi olurmuki

öyle hoplayıp zıplayacak bi ortam değil tabiki sadece dostlarla bi arada olmak maksat..

siz ne dersiniz... 14 gün boyunca istirahat etmek mi lazım.. ağır iş yapmadan normal hayata dönmek mi lazım..

2. 19 Aralık 2008
  3. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben ilk aşılamamı 27.11.2008 de yaptırmıştım ama malesef tutmadı ve üstelik ev işi bile öylesine yapmıştım yapmadım desem yeri var ama adetime 4.5 gün kala memlekete bayrama gittim he buarada aşılama yaptırdığını niye söylüyorsun ben kendi anneme bile söylemedim

4. 19 Aralık 2008
  5. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    maddi açıdan bu tür tedavilerde bize destek oluyorlar tek başımıza kaldıramıyoruz ücretleri her ne kadar ssk karşılasada farkları ödeyecek durumumuz yok.

o yüzden gizleyemedişm. ama kendi annemlerin haberi yok. sadeece kayınvalidemler görümcem ve biz biliyoruz.. görümcemde hemşire bize bilgi açısından yardımcı oluyor arkadaşım gibidir zaten..

6. 19 Aralık 2008
  7. s_n_17

s_n_17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende 2. aşılamamı 26 kasımda yaptırdım ve hamileyim hastanede 20dk yatmışımdır belki ertesi günde ist dan ç.kaleye otobüs yolculuğu eve geldim ve normal hayatıma devam ettim sadece ağır kaldırma,gerinme,uzanma derlerya bunlara dikkat ettim.
    Allah yardımcın olsun inşallah güzel haberlerini alırız en kısa zamanda

8. 19 Aralık 2008
  9. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım gerçekten ok sevindim benden bir gün önce yaptırmışsın malesef benimki tutmadı artık ara veriyoruz maddi durum yüzün den çünkü 4 senedir doktordoktor dolaşıyoruz

10. 20 Aralık 2008
  11. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ya ben anlama dım ne gerin mesi uzanması ben bunları bilmiyordum karnımın üstüne de çok yattım

12. 20 Aralık 2008
  13. RENO

RENO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar aranıza yeni katıldım bende buay aşılama yaptıracakdım olmadı süt hormonlarım yüksek çıkdı bide adeti az oldum doktorum bana dostinex le duphaston verdi önümüzdeki ay yapacak aşılamayı ben buay olacak derken hep karşıma sorunlar çıkıyo olmasın diye çokmu büyük bişe istiyorum da olmuyo

14. 20 Aralık 2008
  15. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.463
    Ödül Puanları:
    163
    canım benımde sut hormonlarım yuksek çıkmıştı parlodel kullandım duştu yukselmemesı için hala kullanıyorum ilaçlarını ihmal etme sut hormonu yukselınce adetınde azalıyor olacak heoımızın zamanla bebişlerı tatlımhihoyyyt

16. 20 Aralık 2008
  17. RENO

RENO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim serenalar bide duphastonu adetin onaltıncı günü iç dedi öylemi içiliyo bilgilendirirssen sevinirim

18. 20 Aralık 2008
  19. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.463
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben o ilaçtan hıç kullanmadım doktorun nasıl kullan dedıyse oyle kullan benım ilacım akşam yatarken yan etkısı oldugu için baş donmesı falan oldugu için canım