Aşılama yaptıranlar ve yaptıracak olanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mihrace05 tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

23 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mihrace05
  1. mihrace05

mihrace05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar.biliyorsunuz bebiş yolunda ilaçlardan sonraki adım aşılama.aşılama yaptırana kadar siz hangi aşamalardan geçtiniz.kaç kere yapıldı ve kaçıncıda mutlu haberi aldınız.burada paylaşalım istiyorum.Ben 2 yıllık evliyim.bu arada hiç korunmadık ama olmadı.doktora gittim geçen ay.eşimde örnek verdi.18 milyon sperm çıkınca aşılama yapalım dedi.serophene+çatlatma iğnesi+aşılama oldu.sağ tarafta 18 mm lik bir yumurtam vardı.o işimizi görür dedi.15 günlük sabırsız bekleyişten sonra sonuç negatif çıktı.kırmızı kartı gördük yani.bir daha ki aya rahim filmi talep ettim doktordan.yoksa niyeti yoktu.çoğu arkadaştan duyuyorum onlara doktorları rahim filmi çektirmeden aşılama yaptırmıyormuş.sizin doktorlarınızın izlediği yol ne oldu...bu ay tekrar aşılama yaptıracağım,tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim a.s.

2. 24 Nisan 2010
  3. WELCQME

WELCQME Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benimde 12 ay oldu olmuyor bebeğim...Bu 13. ayım...Mart ayında 1 senem dolunca eşimle beraber doktora gittik...
    Eşimden sperm testi istedi doktor gayet çok güzel dedi sonuçlar...
    Bendende hormon testi istedi çıkması gereken değerlerde dedi sonuçlarına...
    Arkasından rahim filmi istedi onuda doktoruma çektirdim ondada hiçbir sorun çıkmadı...
    O ay bana ilaç vermedi oluruna bırakalım dedi ama hamile kalamadım...
    Bu ay adetimin 3. günü gittim hiçbir sorun yoktu ve klomen verdi bana kullandım...
    Dediği gün yine gittim doktora baktı sadece sağda tek güzel bir yumurtan var dedi ama çatlamamıştı ve çalışma günleri verdi bizde yaptık...Şimdi beklemedeyim sonuç ne olacak...
    Ben birde ateş ölçme yöntemini kullanıyorum...Tablomda DPO 1 Mayıs gösteriyor testimi ama benim hesaplamam 7 Mayıs...35 gün arayla adet oluyorum...

4. 24 Nisan 2010
  5. mihrace05

mihrace05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zaten insanın sinirini bozan da ortada hiçbirşey olmamasına rağmen sonuç alınamaması.ben doktor değilim ama bir sitede okumuştum 28 günden sonrası yumurtalar tembel çalışır diyordu.tabi yine en doğrusunu doktorun bilir.inşallah en kısa zamanda muradına erersin... yerimseniben

6. 24 Nisan 2010
  7. WELCQME

WELCQME Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    İnşallah canım...

8. 9 Haziran 2010
  9. bebegim_01

bebegim_01 rabbim saglikla kucagima alim melegimi inşaallah Üye

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    canım iyi düşünmüşsün pek çok kişi rahim filminin öneminin farkında deil.eger tüpler tıkalıysa aşılama dan sonuç alamassınız .böylebir durumda ya kanalları açmak için ameliyatla olacaksın yada direk tüp bebek yapılacak.başka bir seçenek yok.oyüzden tedavinin en başında her iki eşte araştırılmalı sonra tedaviye yön verilmeli.
    ben ilk aşılamamı yaptırdım.2.ye start verecez insalllah ama pek bir umudum yok bak sanada bana yapılan hata yapılmış benimde aşılama öncesi sadece1 yumurtam olgunlaşmıştı.bu tedavi deilmiş.aşılamadan sonuç alabilmek birden fazla yumurtanın olgunlaşması ve çatlaması gerekiyormuş bende tedaviye başlıyacagım yerden ögrendim.o zaman şansın yükseliyormuş.canım yolun açık olsun umarım hepimizi topaçlarımıza kavusuruz:KK46:

10. 9 Haziran 2010
  11. bebegim_01

bebegim_01 rabbim saglikla kucagima alim melegimi inşaallah Üye

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    canım iyi düşünmüşsün pek çok kişi rahim filminin öneminin farkında deil.eger tüpler tıkalıysa aşılama dan sonuç alamassınız .böylebir durumda ya kanalları açmak için ameliyatla olacaksın yada direk tüp bebek yapılacak.başka bir seçenek yok.oyüzden tedavinin en başında her iki eşte araştırılmalı sonra tedaviye yön verilmeli.
    ben ilk aşılamamı yaptırdım.2.ye start verecez insalllah ama pek bir umudum yok bak sanada bana yapılan hata yapılmış benimde aşılama öncesi sadece1 yumurtam olgunlaşmıştı.bu tedavi deilmiş.aşılamadan sonuç alabilmek birden fazla yumurtanın olgunlaşması ve çatlaması gerekiyormuş bende tedaviye başlıyacagım yerden ögrendim.o zaman şansın yükseliyormuş.canım yolun açık olsun umarım hepimizi topaçlarımıza kavusuruz
    :KK46: