aşılama

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve elfide tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : elfide
  1. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar Doktora gittim ve Adetimin 5. günü klomen başlamıştık. Bugün 12. gün ultrasona girdim ve Doktorum Cumartesi günü aşılama yapmaya karar verdi. Kaç yumurtamın oluştuğunu anlayamadım. Sol tarafımda bir tane olgunlaşmış var dedi sadece onun dışında 2 yumurtadan daha bahsetti ama gelişmemiş dedi. Ben aşılamayla ilgili forumda yazanları okudum ama birçok şey havada kaldı. Merak ettiğim şeyleri aşağıya sıralıyorum.

1- Aşılama öncesi yumurta geliştirme ilacı olarak ne kullandınız? Çatlatma iğnesi vuruldunuzmu? Markası? Dozu?
    2- Aşılama öncesi antibiyotik kullandınızmı?
    3- Kaç Adet yumurtanız oluştu ve büyüklükleri kaç mm idi?
    4- Aşılama esnasında ağrı oluyormu? (hsg çektirdim ona dayanabildim)
    5- Aşılama sonrasında jel,progestan kullandınızmı?
    6- Aşılama sonrası doktorunuz ilişki önerdimi?
    7- Aşılama sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?
    8- Aşılama yapıldığı günden itibaren kaç gün sonra gebelik belli oluyor?

Aslında aklımdan daha birsürü şey geçiyordu ama yazarken unuttum çoğunu.. Neyse aklıma geldikçe yazarım artık. CADIARZU

2. 24 Temmuz 2008
  3. duygu2008

duygu2008 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım sadece benimm bildiğimm aşılama olmadım ama aşılama sırasında hiçbir ağrı olmuyormuşş..ve aşılama yapıldıktan 14 gün sonra sanırım kan testinden baktırıyorlarr yada adetin geçmesini bekliyorsunn...aşılama sonrasında ağır iş yapmaman gerekiyorr...geri kalanlar ıbende bilmiyorumm ama sanırım yıl sonu aşılama olabilir...peki benim sana sorumm rahim filmi çokk acı veriyormuuu...

4. 24 Temmuz 2008
  5. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    196
    1- Aşılama öncesi yumurta geliştirme ilacı olarak ne kullandınız? Çatlatma iğnesi vuruldunuzmu? Markası? Dozu?

Her iki aşılamamda da Puregon iğne kullandım. İlkinde 700 ünite , ikincisinde 775 ünite kullandım. Çatlatma iğnesi olarak ovitrelle vuruldum göbekten. 7500 dozdu yanılmıyorsam.

2- Aşılama öncesi antibiyotik kullandınızmı?

Hayır kullanmadım.

3- Kaç Adet yumurtanız oluştu ve büyüklükleri kaç mm idi?

İlk aşılamamda 3 tane , ikinci aşılamamda 2 tane olgunlaşmış yumurtam vardı. Büyüklükler 17.8 , 17.9 , 18.1 , 18.5 , 19.4 idi.

4- Aşılama esnasında ağrı oluyormu? (hsg çektirdim ona dayanabildim)

Acı veya ağrı olmuyor. HSG'ye dayanana sinek ısırığı diyebilirim.

5- Aşılama sonrasında jel,progestan kullandınızmı?

İlk aşılamamda vermediler. İkinci aşılamamda crinone jel verdiler..

6- Aşılama sonrası doktorunuz ilişki önerdimi?

İki aşılamamda da önermediler. İlkinde yapmamıştım. Ama ikincisinde tavsiyesine uymadım.

7- Aşılama sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?

2 gün ağır aktivitelerden sakınmalısın. Sonra normal yaşantına dönebilirsin. Çok ağır olmamak kaydıyla tabi.

8- Aşılama yapıldığı günden itibaren kaç gün sonra gebelik belli oluyor?

Her iki aşılamada da 14. günler çağırmışlardı aşılamadan sonra. 2'si de neegatif sonuçlanmıştı. Ama bizim morfoloji bozukmuş bilmiyorduk. Aşılama bile tutmazmış o değerlerle. Boşuna yapıldı yani. Umutsuzluğa kapılma canım.

İnşallah aşılaman başarılı geçer. İnşallah sonucu güzel olur. İnşallah meleğine kavuşursun. Amin.. a.s.

6. 24 Temmuz 2008
  7. gxoxkser

gxoxkser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,

benim ağrı eşiğim düşük olduğu için canım çok acımıştı, ve asistan dr yapmıştı,gergindim onun da etkisi oldu. kadın olmak zor ama cocuğuna kavuşmak için fedakarlık yapmak en güzel kadınlık bence..

atlataınca herşeyi unutuyr insan kendine telkinde bulun sevgiler..

8. 24 Temmuz 2008
  9. gxoxkser

gxoxkser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    umudunu hiç yitirme, ne olacağini değil sonucunu düşle,,,

10. 24 Temmuz 2008
  11. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108

12. 24 Temmuz 2008
  13. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    *puregon çatlatma olarak pregnly. 4gün 75 3gün 50 son 2gün 25* *antibiyotik niye ben kullanmadım* *18mm ve aşılama olurken 3adetti.daha geridende 3adet daha gelişiyordu* *benim çok rahat oldu ağrı acı hissetmedim* *progestan* *aşılamadan sonraki gün mutlaka dedi.diğerliki günler siz bilirsiniz dedi* *ağır iş yapmamak şartı ile bütün ev işlerini yaptım.fazla dikkat etmedim* *ben 17.gün gittim kan tahliline belli olmuştu* hayırlısı olsun canım hakkında:enbuyukkk:

Son düzenleme: 24 Temmuz 2008
  14. 25 Temmuz 2008
  15. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Rahim filmi acı vermiyor en azından benim için öyleydi film çekildiği esnada ilaç verildiği için adet sancısının biraz şiddetlendiğindeki ağrıya benzer bir ağrı duyuyorsun. 2-3 dk kadar. Zaten hemen film çekilip kalkıyosun. 5dk kadar daha ağrım sürdü ama film esnasındaki gibi değişdi. Hafiflemişti.Benim teyzemde çektirmişti rahim filmi ve daha bir çok kişiden bu yorumu aldım. Eğer doktor deseki filmin iyi çıkmamış yeniden çekmemiz lazım. Korkmadan çektiririm.

Aşılamada ağrı oluyo diye çok okumuştum. Demekki kişiden kişiye değişiyor.. Gözümü korkutmamaya çalışıyorum burdaki arkadaşlarında tecrübeleri benim için çok iyi oldu hepinize teşekkür ederim.

İnşallah hayırlı bir sonuç alırım. Cumartesi 11:00 de yapılacak aşılamam. Benim için dua edin olurmu?

Son düzenleme: 25 Temmuz 2008
  16. 25 Temmuz 2008
  17. biricik mericik

biricik mericik Büyü de gel melegimm :D Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Elfideciğim benim aşılamam da c.tesi 12 de yapılacak. 10 da burda olun dedi doktor. Bir de burda 1 litre su içer idrara sıkışırsın dedi. 3 günde cinsel perhiz tabii. Sana başka bişey söylediler mi?

18. 27 Temmuz 2008
  19. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Cumartesi gün aşılamamı oldum. Korktuğum kadar ağrım olmadı. Hatta neredeyse hiç. Daha önce biçok kez muayene olmuştum. Sadece burdaki değişiklik muayene esnasında vajinaya sokulan aletin kuru olması o biraz can yakıyor. Doktorum çok iyiydi gerçekten çok memnun kaldım.